İnternetin Püf Noktaları nelerdir?

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
İnternetin Püf Noktaları nelerdir?
selam arkadaşlar ben internette bişey ararken fazla zaman geçirmemek ve arama yapmanın püf noktalarını öğrenmek istiyorum. acaba internetin püf noktaları nelerdir diye bilgi verebilir misiniz bana

İnternette Arama Yapmanın Püf Noktaları

İnternette Nasıl Arama Yapılır

Çağımızın olmazsa olmazı internet sayesinde aradığımız tüm bilgiler bir tık uzağımızda. Ancak bu kadar karmaşık bir sistemin içerisinde aradığımızı nokta vuruşu ile bulabilmek çoğu zaman mümkün olmuyor. İşte sizlere internette doğru arama yapmanın püf noktaları:

Arama yapmaya başlamadan önce, ilk olarak aranan şeye en uygun siteyi seçmek gerekiyor. Neredeyse arama konusunda tekel haline gelen ´Google´ gerçekten de İnternet´in en iyi arama motoru olarak tanımlanabilir.

BUnun yanında Kültür, spor, sinema, politika gibi kataloglar altında seçenekler inceltilerek doğru arama yapılabilir.

Kelimeleri parçalı olarak aramak için ´?´ ve ´´ işaretleri kullanılabilir. Tek harfi değişken yaparken ´?´ (?özlük: gözlük ve sözlük); kelime tamamlamak için ise ´´ (tele*: telefon ve televizyon) işaretleri kullanılabilir.

Anahtar kelimelerden hepsini ayrı ayrı listelemesi için kelimelerin arasına ´|´ işareti (Alt Gr+<) konmalıdır.

Anahtar kelimeleri çoğul yazmak yerine tekil yazın.

Anahtar kelimelerin yanyana bulunduğu sayfalara ulaşmak için kelimeleri çift tırnak (´Hakkı Devrim´) içine alın.

Anahtar kelime seçiminde dikkatli olun. En doğru sonuç için fazla sayıda anahtar kelime seçin.

İki ya da daha fazla anahtar kelimeyi bağlarken aralarına ´and´, ´&´ veya ´+´ işaretlerini yerleştirin.

Anahtar kelimelerden, listelenmesini istemediklerinizi yazmak için başına ´-´ işareti koyun. Örneğin -Hakkı Devrim yazarsak, içinde Hakkı kelimesi olmayan Devrim sonuçlarını listeler.

İçerisinde mutlaka geçmesini istediğiniz kelimeleri yazarken başına ´+´ işaretini koyun.

Hem Hakkı, hem de Devrim kelimelerini barındıra sayfaları listelemek için ´+hakkı +devrim´ yazmanız gerekir.

Benzer Diğer Konularımız !

K
Cevaplar
1
Görüntüleme
855
TİTAN
T
K
Cevaplar
1
Görüntüleme