İnternette halk günü toplantısı

E

EspanOL

Forum Okuru
İnternette halk günü toplantısı
95389.jpg


Rize Valisi, internetten vatandaşın derdini dinledi..

Rize Valisi Kasım Esen, halk günü toplantısında, internet üzerinden vatandaşların sorularını görüntülü ve sesli yanıtladı.

Valilikteki toplantıda Esen, internet kafe sahiplerini kabul ederek, sorunlarını dinledi.

Esen, internet kafe sahiplerine, okulların tatile girmesiyle iş yerlerine gelecek öğrencilerin yasak sitelere girmemesi uyarısında bulundu.

Vali Esen, toplantıya katılamayan vatandaşların taleplerini de ''valilik_halkgunu@hotmail.com'' internet adresi üzerinden görüntülü ve sesli takip etti.

Vatandaşların sorunlarını dinleyen Esen, daire müdürleri ile görüşerek yapılabilecekler hakkında vatandaşlara görüntülü ve sesli bilgi verdi.

Çağdaş bir yönetimin gereği olarak bu uygulamayı başlattıklarını belirten Esen, şunları kaydetti:

''Daha önce vatandaşlarımızla yazışmalı olarak internet üzerinden görüşüyorduk. Daha sağlıklı bilgi alış verişi için, daha sıcak bir diyalog için görüntülü ve sesli uygulamayı da başlattık'' dedi.

Rize'nin 11 ilçesinin bulunduğunu belirten Esen, ''Bütün vatandaşlarımız, düzenlemiş olduğumuz halk günü toplantılarına ilçelerimizin uzak olması nedeniyle katılamıyor. Biz de çağdaş yönetimin gereği interneti kullanarak, vatandaşlarımızın sorunlarını çözmeye gayret ediyoruz'' diye konuştu.

Sesli ve görüntülü halk günü toplantısının Türkiye'de bir ilk olduğunu ifade eden Esen, uygulamanın vatandaşlara kolaylık sağladığını kaydetti.
 

Benzer İçerikler

Üst