1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  İntibak zammı sorgulama 2013

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Tc kimlik numarası ile intibak zammı hesaplama, tc kimlik ile ne kadar intibak zammı alacağım nasıl öğrenebilirim ?
  Sosyal Güvenlik Kurumu SGK, 17 Ocak’tan itibaren zamlı aylıklarını alacak emeklilerin kafasının karışmaması için özel program hazırladı. Yapılacak olan özel uygulama ile siz emekliler öncelikle tc kimlik numaralırınızı sisteme girip alacağınız zammı göreceksiniz. Daha sonra bu alacaklarınızı maaşlarınızla birlikte alacaksınız.

  SGK üzerinden sorgulama linki aktive edildiğinde bunu bu konu üzerinden sizlere duyurup gerekli bilgileri vereceğiz.

  Sadece kendi intibakını öğrenebilecek

  SGK 1 milyon 900 bin emeklinin hak kazandığı toplam 2 milyar 700 milyon liralık intibak alacağını kişi bazında tek tek bilgisayarlara girdi.

  Emeklilerin intibak alacağının miktarını net bir şekilde öğrenebilmesi için yazılım geliştiren SGK, 17 Ocak’ta verilecek emeklilik maaşından önce tüm listeyi internet üzerinden yayınlayacak.

  Emekliler bu listede sadece kendi isimlerinin karşısında yazılı olan tutarı görebilecekler. Bunun için de emeklilerin TC kimlik numaralarını sisteme girmeleri yeterli olacak.

  Kimlik numarasını SGK üzerinden sisteme giren emekliler, yaklaşık 500 kişilik teknik ekibin aylarca tozlu dosyalar üzerinde çalışıp hesapladığı intibak tutarını görecekler.

  BUGÜN’e bilgi veren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yetkilileri, hesaplamaların özel bir programla yapıldığını, dolayısıyla hata oranının çok düşük olacağını tahmin ettiklerini ifade ettiler.

  İntibak artı yüzde 4.14 zam intibak zammim

  Yetkililerin verdiği bilgilere göre emekliler, içerisinde intibak ayarlaması da olan ilk maaşı 17 Ocak tarihinde alacaklar.

  Ancak bu tarihte alınacak maaşın içerisinde ayrıca 2012 yılının ilk 6 aylık enflasyonu olan yüzde 4.14 oranındaki enflasyon zammı da olacak. Dolayısıyla intibakın ve zam oranının ayrı ayrı açıklanmaması halinde emeklilerin kafasında soru işaretleri oluşacağını belirten yetkililer, bu karışıklığı önlemek için şeffaf yolu seçtiklerini söylediler.

  En fazla fark 320 lira

  Yapılan hesaplamalara göre, 2000 yılından önce emekli olan 207 bin SSK emeklisine 20 TL ve altında, 293 bin emekliye ise 20 ile 50 TL arasında intibak farkı ödenecek. 340 bin emekliye 50 ile 100 TL arasında, 471 bin emekliye 100 ile 150 TL arasında, 291 bin emekliye 150 ile 250 TL arasında, 258 bin emekliye 200 ile 250 bin TL arasında, 45 bin emekliye de 250 TL’nin üzerinde intibak farkı verilecek. En fazla intibak alan emeklinin maaşına ise 320 lira ilave ödeme yansıyacak. 12 bin Bağ-Kur emeklisinin maaşına ise 27 ile 178 bin lira arasında intibak yansıyacak.

  Kaynak:intibak zammı sorgulama
   
 2. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.108
  Beğenilen Mesajlar:
  1.153
  Ödül Puanları:
  113
  Daha tam açıklanmadı dip not olarak önümüzdeki yani bu hafta sgk.gov.tr sitesinden duyuru yapılacak. Yapıldığında sorgulama ile ilgili linki sizlere vereceğiz.
   
 3. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.147
  Beğenilen Mesajlar:
  1.646
  Ödül Puanları:
  113
İntibak zammı sorgulama 2013 konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Sigaraya 2013 Zammı Geldi !

  Sigaraya 2013 Zammı Geldi !

  Bu konu; sigara zammı 2013 hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, sigara içen meleklerimizi ve sayın misafirlerimizi üzecek, ancak ben gibi sigara içmeyen ve sigara içenlerin bırakmasını isteyenleri sevindirecek bir haberle karşınızdayız. Beklenen sigara zammı 2013 'ün girmesiyle birlikte uygulamaya konuldu. Peki bu duruma göre içtiğiniz zehire ne kadar para vereceksiniz ya da...
 2. 2013 intibak zam oranları hakkında

  2013 intibak zam oranları hakkında

  Merhaba.Lütfen 2013 intibak zam oranları hakkında yapılan açıklamalrı buradan paylaşırmısınız, primler ve zamlar nasıl düzenlendi bilgi var mı ?
 3. 2013 İntibak Zammınızı Öğrenmek İçin Tıklayın !

  2013 İntibak Zammınızı Öğrenmek İçin Tıklayın !

  Bu konu; 2013 İntibak Zammınızı Öğrenmek İçin Tıklayın haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, SGK intibak zamlarını açıkladı. Buna göre hangi emekli ne kadar zam alacak ? Siz de işntibak zamlarını öğrenmek istiyorsanız hemen konumuzun sonunda ki linki tıklayın ve TC kimlik ile sicil numaranızı girin, bilgilerinize ulaşın.. İntibak kanunuyla birlikte 2000 yılından önce...
 4. TC Kimlik Nosuyla İntibak Zammı Sorgulama Linki

  TC Kimlik Nosuyla İntibak Zammı Sorgulama Linki

  Bu konu; TC Kimlik Nosuyla İntibak Zammı Sorgulama Linki hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, SGK 2013 yılı intibak zamlarını nasıl alacağınızı açıkladı. Buna göre önce tc kimlik numarasıyla yapılan sorgulamanın ardından ne kadar zam alacağınızı öğrenecek sonrasında maaşlarınızla birlikte zamlarınızı da alacaksınız. Haberle ilgili detaylar ve intibak zammı sorgulama linki...
 5. Sgk İntibak Zammı Sorgulama sayfası açıldı

  Sgk İntibak Zammı Sorgulama sayfası açıldı

  Tc kimlik numarası ve sicil numarasını girerek İNTİBAK ZAMMI hesaplama bölümü açıldı bunun için yapmanız gereken tek şey hemen aşağıda bulunan linke tıklamak olacaktır. TC İLE İNTİBAK ZAMMINI SORGULA

Sayfayı Paylaş