İntihar etmek istiyorum ama yapamıyorum

ölesimgeldi

Forum Okuru
İntihar etmek istiyorum ama yapamıyorum
Hiç sizde de oldu mu ? Yaşamdan sevk almadığınız psikolojinizin bozulduğu oldu. Mutsuzum ben... Her kadın gibi bende mutsuzluk yaşıyordum ara ara Polyannacılık onyanarak kendime küçük uğraşlar bularak mutsuzluğumu biraz olsun azaltmak için oyunlar oynuyordum kendi kendime. Ama hayatta hep birşeyler eksik, bir türlü gelmiyor doldurmuyor yerini de birşey. Bencilsin diyebilirsiniziz bana para durumumuz iyi eşim bankada müdür olarak çalışıyor istanbuldayım. 2 de çocuğum var onlarla uğraşıyorum ev hanımıyım. Ama birşeyler eksik. Herkese bakıyorum küçük bir su birikintisinde oturanlar gülenler eylenenler oturup rakı içenler ama ben ölmenin yollarını arıyorum. Eğer yapabilecek olsam emin olun ölmek istiyorum. Arkadaşlarım sevgilileriyle eşleriyle fink atıyorlar eğlenceye gidiyorlar. benim bu durumum nedir tam olarak bilemiyorum. Eşimle konuştuğumda neden böylesin diyor ne lazımsa yapalım diyor ama bilemiyorum bu psikolojik durumdan nasıl çıkacağım ile ilgili Allah rızası için bana yardım edin. Bu durumu kimseye de anlatamıyorum arkadaşlarımla da konuşmuyorum hoş zaten arkadaşımda yok bu malum durumumdan dolayı. Lütfen beni kurtarır mısınız ? Bana fikirler verir misiniz ? Teşekkürler hakkınızı lütfen helal edin kafanızı şişirdim.
 

Uzman SühaN

Administrator
Merhaba ;

Mutsuzluk insanın kendini karamsar hissetme halidir. Monotonluktan , gündelik sıkıntılardan dolayı vuku bulur . Bu durum süreklilik arz ederse kronikleşerek baş edilmez bir problem olabilir.Her insanın hayatın da mutlaka boşluklar vardır. Kederli olduğumuz zaman sanırız ki dert , sadece bizde vardır. Oysa dertsiz insan yoktur. Hayatta bazı şeyleri kolay elde edenler de mutsuzluk , tatminsizlik gibi durumlar görülebiliyor. Tabi bu görüşümü genellemek istemiyorum. Bazen de psikolojik nedenler kişileri hayattan zevk almamaya , psikolojik çöküntüye neden olabiliyor. İşte bu noktada yapılması gereken ilk şey psikiyatriye görünerek ,destek almak. Sizin durumunuz yeni gibi görünsede mutlaka altın da geçen yıllar da yaşanan sıkıntılar , olumsuzluklar, kötü tecrübeler yatıyordur. Bu noktada size ilk önerim dua etmeniz. Dua maddi manevi sıkıntıları giderir. Sizi eğlendirecek aktiviteler de bulunun .Mutlaka dışarı çıkın uzun yürüyüşler yapın. Sizi sıkan ortamlar dan , insanlardan uzak durun. Pozitif enerjisi yüksek olan kişilerle sohbet edin. Ve mutlaka ama mutlaka bir psikologtan yada psikiyatriden destek alın..İntihar etmek gibi kötü düşünceleri kafanız dan atın.
 
Son düzenleme:

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Yegane tavsiyem Namaz olacaktır. Düşünceleriniz nedir bilemiyorum ama ruhsal anlamda huzura ermek için namaz size çok iyi gelebilir. Onun haricinde bu tür şeylere bakma diyor olabilirsiniz. Sizin için en iyisi psikolojik bir destek almak ve ya ilaç kullanmak olabilir. Ama emin olun çare Siz siniz !

Geçmiş olsun.
 
Üst