Etiketler:
 1. HaYaL

  HaYaL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  1 Şubat 2009
  Mesajlar:
  10.558
  Beğenilen Mesajlar:
  227
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Şehr-i HaYaL

  İntikam Soğuk mu Yenir,Yoksa İçilir mi??

  Konu, 'Denemeler Hikayeler' kısmında HaYaL tarafından paylaşıldı.

  hamilelikte kola içilirmi hamileyken kola içilirmi hamileyken soğuk su "İntikam soğuk yenilen bir yemektir."sözünü muhakkak duymuşsunuzdur meleklerim.Peki hiç bu sözü doğrulayan bir olayla karşılaştınız mı.Şu hikayeyeyi bir okuyun bakalım sakın aman çok uzun off puff demeyin ve okuyun.Şaşıracaksınız :)

  [​IMG]
  Aaron Hacker’in emlak bürosunun önünde New York plakalı kırmızı, spor bir araba durdu. Arabadan inen şişman adam, büroya doğru yürüdü. Sıcaktan ter, ince elbisesinin üstüne kadar çıkmıştı. 50 yaşında görünüyordu. Yüzü heyecandan kızarmış, fakat kısık gözlerindeki kararlı, donuk bakış değişmemişti. İçeriye girince başıyla Aaron’a selam verdi.
  - ”Bay Hacker?” Aaron gülümseyerek,
  - ”evet benim, sizin için ne yapabilirim. Bay..?”
  Şişman adam,
  - ”Dill” diyerek kendisini tanıttı. ”Zamanım çok az, hemen konuya girsek iyi olacak.” dedi.
  - ”Benim için de iyi olur Bay Dill. İlgilendiğiniz belli bir yer var mı?”
  - ”Doğrusunu isterseniz, evet. Kasabanın kenarındaki eski bina.”
  - ”Sütunlu ev mi?”
  - ”Ta kendisi. Yanılmıyorsam üzerinde SATILIK tabelası var.” Aaron kuru bir sesle,
  - ”Evet, bizim satış listemizdedir.” Kalınca bir defterin yapraklarını karıştırdı. Sonra daktilo ile yazılmış bir sayfayı işaret etti:
  ”160 yıllık bina. 8 odası, 2 banyosu, otomatik gaz fırını, geniş terasları, çevresinde ağaçları var. Çarşıya, okula yakın. 750.000 dolar.”diye okudu ve ekledi:
  - ”Hala ilgileniyor musunuz?”
  Adam oturduğu yerde rahatsız olmuş gibi kıpırdandı. “Neden olmasın. Olumsuz bir yanı mı var?”
  Aaron, “Aslına bakarsanız,” dedi. “Bu evi defterime yalnızca yaşlı Sade Grim’in hatırı için kaydettim.Ev asla onun istediği kadar etmez. Uzun zamandır onarım görmemiş çok eski bir binadır. Kirişlerden kimi bir kaç yıl içinde çökecek durumda. Bodrumu ise yılın yarısında su ile doludur.”
  - ”Öyleyse sahibesi neden bu kadar çok istiyor.”
  Aaron omuz silkti. “Herhalde kendisi için manevi değeri olacak. Çok eskiden beri ailesine aitmiş.” Şişman adam gözlerini yerde gezdirdi. “Bu çok kötü.” dedi. Başını kaldırıp Aaron’a baktı ve çekingen bir biçimde gülümsedi. “Hoşuma gitmişti. O, nasıl söylesem bilemiyorum, tam aradığım evdi.”
  Aaron güldü. “100.000 dolara belki iyi bir alışveriş olurdu ama, 750.000 dolara…Sanırım Sade’in düşüncesini de anlıyorum. Hiç bir zaman fazla parası olmadı. Kendisine kentte çalışan oğlu bakıyordu. Sonra adam 5 yıl önce öldü. Onun için ev satmanın akıllıca bir iş olacağını biliyor. Fakat gönlü bir türlü evden ayrılmaya razı olamıyor. Bu yüzden eve kimsenin almaya yanaşamayacağı bir fiyat koyuyor. Böylece kendini avutuyor.”
  Üzgün bir ifade ile başını salladı.”Dünya ne kadar garip değil mi?”
  Dill soğuk bir sesle “Evet.” dedi. Sonra ayağa kalktı. “Kendisini bulup fiyatı biraz düşürmesini isteyeceğim.” Otomobilini Bn.Grim’in evinin önündeki yıkık dökük çürümüş tahta parmaklıkların önüne park etti. Evin çevresini tümüyle yabani otlar kaplamıştı. Kapıya çıkan kadın kısa boylu, beyaz saçlı idi. Yüzündeki hatlar, küçük inatçı görünüşlü çenesine kadar iniyordu. Havanın sıcak olmasına karşın sırtında kalın, yün bir örme hırka vardı.
  - ”Bay Dill olmalısınız.”dedi, “Aaron Hacker buraya gelmekte olduğunuzu telefonda söyledi. İçeri girmez misiniz?”
  - Dill, “Dışarısı korkunç derecede sıcak.” diye söylendi.
  - ”Öyleyse içeri girin. Buzluğa biraz limonata koymuştum. İçeriz.”
  İçerisi loş ve serindi. Pancurlar kapatılmıştı. Eski tarz geniş koltuklarla döşenmiş büyük bir salona girdiler. Yaşlı kadın ellerini sıkı kenetleyerek sallanan bir sandalyeye oturdu. Şişman adam öksürdü…
  - “Bn. Grim, az önce emlakçınız ile konuştum.”
  Kadın,”Tümünden haberim var.” diye sözünü kesti.
  - “Aaron fikrimi değiştirebileceğiniz düşüncesi ile sizi buraya yollamakla akılsızlık etmiş. Doğrusunu isterseniz amacımın bu olduğuna da pek emin değilim.”
  - ”Bayan Grim, sizinle biraz konuşabileceğimi sanmıştım.” Bn. Grim sallanan sandalyesini gıcırdatarak arkasına yaslandı.
  - ”Konuşmak için para alınmaz, ne istiyorsanız söyleyin.”
  - ”Evet, haklısınız.” Adam beyaz bir mendille yüzünün terini sildi.
  - ”İzin verirseniz anlatayım. Bir iş adamıyım. Bekarım.Uzun yıllar çalıştım ve iyi bir servet yaptım. Artık dinlenmeyi hak ettim. Yaşamımın sonlarını geçirebileceğim sakin bir yer arıyorum. Burayı sevdim. Bir kaç yıl önce Albany’ye giderken buradan geçmiştim. O zaman bir gün buraya yerleşebileceğimi düşünmüştüm. Bugün kasabadan tekrar geçerken, burayı gördüm. Tam istediğim yerdi.”
  - ”Burayı ben de severim, Bay Dill. Böyle oldukça yüksek bir fiyat isteyişimin nedeni de bu zaten.”
  Dill gözlerini kaldırıp yaşlı kadına baktı.
  - “Oldukça yüksek bir fiyat değil mi? Kabul etmelisiniz ki Bn.Grim, bu günlerde böyle bir ev en fazla…”
  ”Yeter.” diye bağırdı kadın.
  - “Bay Dill bu konuda sizinle kesinlikle tartışmak istemiyorum. Eğer istediğim parayı vermeyecekseniz, üzerinde durmayalım.”
  - ”Fakat, Bn. Grim.”
  - ”İyi günler Bay Dill.”
  Adamın da aynı şeyleri yapmasını belirten bir tavırla ayağa kalktı. Fakat adam kalkmadı.
  - “Bir dakika bayan, delilik olduğunu biliyorum ama, istediğiniz parayı ödeyeceğim.”
  Yaşlı kadın uzun süre adama baktı.
  - “Emin misiniz, Bay Dill?”
  - ”Kesinlikle, yeterince param var. Eğer evi satmanızın tek yolu buysa, parayı alacaksınız.”
  Grim hafifçe gülümsedi.
  - ”Sanırım limonata iyice soğumuştur. Size getireyim. Siz içerken ben de evi anlatırım.”
  Kadın elinde tepsi ile geriye döndüğünde Dill yine mendille alnındaki terleri siliyordu.Limonatayı zevkle yudumlamaya başladı.
  Yaşlı kadın sallanan sandalyesine yaslanırken
  - “Bu ev.” Diye söze başladı. ”1902’den beri aileme aittir. Kasabadaki en sağlam ev olmadığını da biliyorum. Oğlum Michael doğduktan sonra bodrumum su bastı. O günden bu yana da bir türlü kurutamadık. Aaron bazı yerlerin çürüdüğünü de söylüyor. Yine de bu eski evi severim. Bilmem anlatabiliyor muyum?”
  - Dill, “Evet.” dedi.
  - ”Michael 9 yaşında iken babası öldü. Ondan sonra sıkıntılar başladı. Michael belki de benden çok babasını özlüyordu. Çok vahşi ve haşin bir çocuk olmuştu. Liseyi bitirince kasabayı terkedip kente gitti. Çok hırslı bir insandı. Kentte ne yaptığını bilmiyorum. Fakat başarıya ulaşmış olmalıydı. Bana düzenli para gönderirdi.” Gözleri nemlenmişti.
  ”Kendisini 9 yıl görmedim. Dokuz yıl sonra geldiğinde başı dertte idi. Zayıf ve yaşlanmış bir durumda bir gece yarısı çıka geldi. Yanında ufak, siyah bir valizden başka bir şey yoktu. Valizi elinden almak istediğim zaman bana vurdu. Bana, annesine vurdu. Ertesi gün bir kaç saat için evi terketmemi söyledi. Ne yapmak istediğini açıklamadı. Döndüğümde valiz ortadan yok olmuştu.”
  Şişman adam gözlerini limonata bardağına dikmiş öylece dinliyordu.
  ”O gece evimize bir adam geldi. İçeriye nasıl girdiğini bilmiyorum. Michael’ın odasından sesler duydum. Oğlumun içinde bulunduğu tehlikenin ne olduğunu öğrenmek istiyordum. Kapının arkasından dinlemeye çalıştım. Fakat yalnızca bağrışmalar tehditler ve…” Bir an durakladı. Omuzları sarsılıyordu…
  ”…ve bir silah sesi duydum.” diye devam etti. “İçeriye girdiğim zaman yatak odasının penceresi açıktı ve yabancı gitmişti. Michael’ımda yerde yatıyordu. Ölmüştü. Tüm bunlar bundan 5 yıl önce oldu. Ondan sonra polis bana olanları anlattı. Michael ve tanımadığım o adam birçok suç işlemişler. Bir sürü yerlerden bir kaç milyon dolar çalmışlar. Michael parayı alıp kaçmış. Parayı bu evde, hala bilemediğim bir yerde saklamıştı. Sonra diğer adam hissesini almak için oğlumu arayıp bulmuştu. Paranın yok olduğunu görünce de oğlumu öldürmüştü.”
  Başını kaldırıp adama baktı.
  ”İşte o zaman evimi 750.000 dolara satışa çıkardım. Bir gün oğlumun katilinin döneceğini biliyordum. O bir gün gelip fiyat ne olursa olsun evi almak isteyecekti. Bütün yapacağım, yaşlı bir kadının köhne evine bu kadar çok para vermeye razı olacak adamı buluncaya kadar beklemekti.”
  Sandalyesini ağır ağır sallıyordu. Dill bardağı yere bıraktı, diliyle dudaklarını yaladı.”Uf!” dedi. Bu limonata çok acı…” Bakışları canlılığını kaybetti, hafif titreme ile başı, omuzunun üzerine cansız düştü.

  alıntı
   
 2. $ul€

  $ul€ Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ocak 2009
  Mesajlar:
  6.847
  Beğenilen Mesajlar:
  407
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  iڪے†∂ηßﺙℓ
  harikaydı....
  annesi oğlunun intikamını aldı...

  evet ...anlaşılıyor...intikan soğukken güzelmiş:)

   
 3. Vijdan

  Vijdan Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  22 Mart 2008
  Mesajlar:
  1.027
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Ödül Puanları:
  0
  olay budur işte..bencede intikam soğukken daha güzeldir..soğudukça lezzeti güzelleşir,hele bir anne için ..
   
 4. masalperisi05

  masalperisi05 Forum Okuru

  güzelmiş

  keyifle okudum hikaye güzelmiş
   
İntikam Soğuk mu Yenir,Yoksa İçilir mi?? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Cola Neden Soğuk İçilir

  Cola Neden Soğuk İçilir

  Coca Cola'yı bulan şahıs bu işe başlarken tüm dünyanın tadını seveceği bir şerbet yapmayı kafasına takmış. Tüm servetini buna yatırmış. Sonunda da ünlü Coca Cola formülünü hazırlayıp piyasaya sürmüş. Ama sonuç tam bir fiyasko olmuş. Yılların emeği boşa gitmiş. Fakat daha sonra şirketin bir ortağı formülde hiç değişiklik yapmadan Coca Cola'yı bugünkü satış rakamlarına ulaştırmış. Ne mi yapmış?...
 2. Var misin, Yok musun?

  Var misin, Yok musun?

  Yurdum insani bazen degil nerdeyse herzaman cok komik olur :) Birazdan asagida gazete haberindeki beyfendi cocuklariyla iddaya girdikten sonra naptigina bakin bi.
 3. yaşil çay aç mı içilir yoksa tok mu içilir

  yaşil çay aç mı içilir yoksa tok mu içilir

  yeşil çay aç mı tokmu içilir yaşil çay aç mı içilir yoksa tok mu içilir
 4. İstanbulda ne yenir ne içilir ?

  İstanbulda ne yenir ne içilir ?

  istanbulda ne yenir ne içilir,istanbulda yemek nerde yenir,istanbulda yemek yenecek yerler,istanbulda meşhur yemek yenecek yerler İstanbul'da hemen hemen her şehirden farklı yemekler bulmak mümkün. Üstelik şehir Kanlıca'da yoğurt Ortaköy'de kumpir gibi bölgesel yiyecekler de sunuyor. Sadece Türkiye'nin değil dünyanın en popüler şehirlerinden İstanbul'da hangi yemek nerede yenir? Deniz şehri...
 5. Adet öncesi sendrom mu yoksa hamile miyim?

  Adet öncesi sendrom mu yoksa hamile miyim?

  Merhaba bu siteye yeni üye oldum neyse fazla uzatmadan hemen konuya giriyim. Bende 1 haftadir sol kasığımda hafif ağrı ve batmalar şişkinlik var bazen karnıma sancı giriyo gögüs uçlarım büyümüs ve hassasiyet var arada kaşıntı oluyo test yapmiyorum korkudan yine hüsrana ugrarim diye ama cokta merak ediyorum acaba hamile olabilir miyim?

Sayfayı Paylaş