İOS 8 KLAVYE AYARI NASIL YAPILIR?

İOS 8 KLAVYE AYARI NASIL YAPILIR?
ios 8 klavye ayarı nasıl yapılır,ios 8e en uygun klavye hangisidir,ios 8 için klavye nasıl indirilir,ios 8 için klavye nasıl indirilir,apple ios 8 uygun klavye hakkında bilgiler


ios8_beta44_297451358.jpg
Apple Store'da yayınlanan 5 farklı klavye seçeneği sayesinde cihazınızı özelleştirebilirsiniz. Eğlenceli bir klavye sunan TochPal ile el yazınızı dijitale dönüştürebilirken, Minuum klavye ile klavyenizin boyutunu ayarlayabilirsiniz. Apple’ın yeni çıkarttığı işletim sistemi İOS 8 ile birlikte Apple online satış mağazasında yeni klavyelerde satışa çıktı. Apple’ın standart klavyesinin yapamadıklarını yapabilen üçüncü parti klavyeler kullanıcılara daha iyi tahmin ve buluttan eşitlemeye bir çok özellik sunuyor.
İşte İOS 8 için denenmesi gereken 5 klavye seçeneği:

Minuum Klavye : Satış fiyatı 2 dolar olan Minuum’un amacı klavyeyi olabildiğince küçük ve yer kaplamayan klavye haline getirmek. İngilizce desteği sunan klavyeyi dilerseniz tam boyutlu olarakta kullanabiliryorsunuz.
Swype Klavye : 1 dolara satışa çıkan Swype’ın İOS 8 sürümü Android klavyelerde olduğu gibi metin tahmin etme ve bir kelimeye uzun dokunarak sonraki kelimeyi tahmin etme işlevini gerçekleştiriyor. Tema desteği de bulunan klavyede tek eksik ise emoji desteğinden yoksun olması…
Fleksy Klavye: AppStore’da 1 dolardan satılan Fleksy klavye oldukça iddialı. Kelime tahmin etme konusunda görme sıkıntısı yaşayanların bile kolaylıkla kullanabileceği iddia edeilen klavyede bir çok renk seçeneği ve tema desteği mevcut. Klavyenizi dilediğiniz şekilde küçültebilir ve ya büyütebilirsiniz.
Stach Klavye: AppStore’da ücretsiz olarak satılan Stack Klavye, çizerek yazı yazma imkanı sunuyor. El yazınızı dijital harflere dönüştüren Stack klavye, QWERTY klavyeye sahip. iPad kalemle daha hızlı olan uygulama, el ile kullanıldığında da şaşırtıcı bir hız deneyimi yaşatıyor.
TouchPal Klavye: Flexsy Klavye gibi daha önce ayrı bir uygulama olarak sunulan TocuhPal klavyeyi indirmek tamamen ücretsiz. İyi bir çizerek yazma moturuna sahip olan klavye de bir çok emoji bulunuyor. Yukarı kaydırarak rakamlara, aşağı kaydırarak sembollere ulaşabildiğiniz klavye aynı zamanda eğlence imkanı da sunuyor.
Apple cihazınıza indirdiğiniz klavyeleri kullanabilmek için Ayarlar>Genel>Klavye>Yeni Klavye Ekle ekranından eklediğini son klavyenizi aktif etmeniz gerekmekte. Bu işlemden sonra yeni indirdiğiniz klavyenizi tam erişim vererek kullanmaya başlayabilirsiniz.
 
Üst