gebe
 1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  İpek kumaş nasıl anlaşılır

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Kızlar bir kumaşın ipek olduğunu nasıl anlıyoruz. Tam olarak nasıl bir teknik kullanılıyor. Yani ipek diye satılan şeyler aslındaya ipek değilse ve kandırılıyorsam. bunun bir yolu var mı ?
   
 2. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Merhaba...

  Dokuma: El dokuması ipek kumaşta, ipliğin doğal oluşundan kaynaklanan hafif düğümler ve düzensizlikler olabilir, bunlar özelliğidir ve hata olarak değerlendirilmemelidir. Makinelerde dokunan suni ipeğin yüzeyi mükemmel görünür.

  Parlaklık: Ham ipek, el tezgahında dokunduktan sonra defne sabunuyla kaynatılıp serisinden (kozanın özel yapışkan maddesi) arındırılır. Bu işlemden sonra ipek kumaş yumuşar ve kendine özgü doğal bir parlaklığı olur.

  Yakarak: İpek ipliği yakılacak olursa, protein içerdiği için saç yanığı gibi kokar.Alevi üflerseniz yanmaya devam etmez ve yumuşak bir kül bırakır. Suni ipek, (polyester vb) yakıldığı zaman siyah bir duman çıkarır, alev üflendikten sonra da yanmaya devam eder, kül bırakmaz ve ipliğin ucu toplu iğne başı gibi sertleşir.
   
İpek kumaş nasıl anlaşılır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kumaş Boyama nasıl yapılıyor

  Kumaş Boyama nasıl yapılıyor

  Kumaş Boyama Malzemeler Kumaş, fırça, parşömen kağıdı, kalem, kumaş boyası, palet, su kabı. YapılışıKumaşı düz bir alana yerleştirin. Boyanacak yerin alt kısmına kalın bir kağıt parçası koyun (altına boya geçmemesi için). Kullanacağınız renkten bir miktar alıp paletin üzerine koyun. Boya eğer kıvamında değilse az miktarda su ekleyebilirsiniz. Boyayacağınız alan geniş ise kalın fırça, dar bir...
 2. İpek Nasıl Elde Edilir

  İpek Nasıl Elde Edilir

  İpek Nasıl Elde Edilir ? arkadaşlar ipek nasıl elde ediliyor merak ediyorum ipek böceklerinden mi:S
 3. düşük yapıldığı nasıl anlaşılır

  düşük yapıldığı nasıl anlaşılır

  Merhaba.Gebe olduğumu yeni öğrendim.Ancak etrafımda çok fazla düşük yapmış olan kadın var ve bu da beni etkiliyor.Acaba düşük yaptığımı nasıl anlarım kendi kendime?
 4. Vitamin Eksikliği Nasıl Anlaşılır?

  Vitamin Eksikliği Nasıl Anlaşılır?

  vitamin eksikliği, vitamin eksikliği hakkında, vitamin eksikliği ile ilgili bilgiler Sevgili melekler, Latince hayat anlamına gelen "vita" sözcüğündan türemiş olan vitamin, günlük yaşamın vücudumuzda bıraktığı etkilerden bizi korumaktadır. Vücut direncimizi sağlamanın önemli bir yolu olan vitaminlerin eksikliği durumunda vücut bazı belirtilerle bizi uyarır. Peki bu belirtiler...
 5. Apandisit Ağrısı Nasıl Anlaşılır?

  Apandisit Ağrısı Nasıl Anlaşılır?

  apandisit ağrısı nasıl olur, apandisit ağrısı nasıl anlaşılır,apandisit nasıl fark edilir,apandisit ağrısı neden olur, apandisit ağrısı hakkında bilgiler, Apandist, hem erken hem de kadınlarda bulunan bir organdır. Organın asıl adı Apandis (Appendix vermiformis) olarak isimlendirilmekte ve apandisit terimi ise apandisin iltihaplanması durumunda kullanılmaktadır. Apandis konum olarak karın...

Sayfayı Paylaş