İphone bilgisayar başka sitelere yönlendiriyor sorununun çözümü burada

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
İphone bilgisayar başka sitelere yönlendiriyor sorununun çözümü burada
Cep telefonumun interneti başka adreslere yönlendiriyor virüs mü var ?
Bugün itibari ile kullandığımız superonline fiber internetli internetimizden cep telefonlarımızı internete bağlayarak aktif olarak kullanıyorduk. Bugün ne hikmetse girdiğimiz her internet sitesi üç beş adrese yönlendirip bilgisayarınızda cep telefonunuzda virüs var uyarısı yapıyordu. Olayı çözümledim tam anlatıyorum arkadaşlarım.

Öncelikle cep telefonlarında virüs olayı kesinlikle yok, yani iphone ya da android telefonlarınızda böyle yönlendirmeler alıyorsanız dert etmeyin anlatıyorum. Şimdi bu çakallar özellikle superonline kullananların daha doğrusu modem arayüzlerinin şifreleri standart olanların desek daha doğru olur, örneğin superonline giriş ara yüzü 192.168.1.1 olan bölümden admin superonline şeklinde olduğu için çakallar sizin ip adresinize ulaşarak ara yüze ( modemin ara yüzüne ) ulaşarak bu herkes tarafından bilinen şifreler ile proxy ayarlarınızdan özellikle cep telefonları yönlensin reklama tıklanmış gibi gösterelim parayı vuralım diye virüs değilde bir yazılım ekliyorlar.

Bundan dolayı sizler internete girdiğinizde cep telefonlarından çok sayıda başka sitelere bağlantı app store ye yönlenme alıyorsunuz.

Aşağıda cep telefonlarından alacağınız muhtemel saçma görüntülere örnekler de ekliyorum. Bunlar orijinal telefonumdan çekilip atılmıştır zira ben yaşadım siz yaşamayın :)

iphone başka sayfaya gidiyor.PNG
iphone virüs sorunu.PNG
ipone hatasi.PNG

Şimdi olayı nasıl çözüyoruz.

Cep telefonlarımızın internet browser yani bağlandığımız artık safari ise safari chrome ise chromeye girerek tüm çerezleri ve hatırlatmaları siliyoruz. Daha sonra gidip wireless bağlantısını kapatıyoruz. Beklemede kalıyoruz arıyoruz servis sağlayıcımızı artık süperonline mi tt net mi neresi ise, diyorsunuz ki, modemimi yeniden kuracağım.

Neden dediklerinde durumu virüs gibi uyarı aldığınızı söyleyin ya da söylemeyin öyle gerekiyorda diyebilirsiniz işlemler kısa çünkü.

Öncelikle modemlerinizin arka tarafında bulunan reset düğmesine 10 saniye kadar bir kürdan ya da iğne yardımı ile basılı tutuyorsunuz. Modem kendini kapatıp açtığında fabrika ayarlarına dönmüş olacaktır. Peki fabrika ayarları nelerdir derseniz modeminizin arka yüzünde tüm bilgileri yazacaktır. Bulamaz iseniz superonline yi arayabilirsiniz.

Fiber kullanıyorsanız süperonlinede böyle bir sıkıntı var ise ( turkcell superonline ) reset işleminden sonra ara yüze 192.168.1.1 ip numarası ve
admin
superonline
bilgileri ile giriş yapabilirsiniz.

1- Modem giriş bağlantısı olan 192.168.1.1 in kullanıcı adı değiştirilemeyeceğinden dolayı, standart olan superonline veya artık her ne ise standardı onu kesinlikle sizin bileceğiniz şekilde değiştiriyorsunuz. Basit olmasın örneğin ::benimadim;;@@ şeklinde yapabilirsiniz ya da sayı olabilir ama özel karakter koyuyorsunuz.

2-Wireless bağlantı şifresini de değiştirtiyorsunuz. Hepsi bu arkadaşlarım geçmiş olsun artık sorun kalmayacaktır.

Sorusu olanlar konudan bize ulaşyabilirler.

Not: Bu işlemlerin tamamını yapan ama sıkıntı yaşayanlar yukarıkadi adımları yapmadan önce ( eğer sıkıntı cep telefonlarından devam ediyor ise ) facebook eklentisini kaldırıp tekrar yüklesinler tabiri bu faceyi silmeden önce
cep telefonlarınızdan
Genel ayarlar
sıfırlama
bağlantı ayarlarını sıfırla
diyeceksiniz telefon kapanıp açılacak daha sonra modemle ilgili işlemleri yaptıktan sonra şifreleri belirleyin ve ona göre cep telefonlarınızdan bağlanın

Son düzenleme:
Geri