Iphone Telefonu Olanlar İçin Rehber Silme ve Yedekleme Hakkında Bilgiler

Iphone Telefonu Olanlar İçin Rehber Silme ve Yedekleme Hakkında Bilgiler
iPhone rehber silme ve yedekleme
iPhone telefon rehberinin tümünü silme – yedekleme
En son siz meleklerimizle paylaştığımız Yeni Iphone 5 Özellikleri konusunun ardından şimdi de iphone rehber silme ve yedekleme hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.. :)
iOS tabanlı cihazlarda telefon rehberindeki isimlerin tümünü tek hamlede silemiyoruz.Tek tek silmeye mecbur kalıyoruz.iPhone kullanıcılarının en çok yakındığı konulardan birisidir bu durum.App Store’a yeni çıkmış olan My Contacts Backup isimli uygulama ise herhangi bir senkronizasyona, kullanıcı adına, sunucuya veya bilgisayara ihtiyaç duymadan adres defterimizi yedeklememizi sağlıyor.Uygulamanın diğer bir güzel yanı da, iPhone’da her nedense standart olarak bulunmayan adres defterini bir seferde silmemizi sağlayan “Kişilerin hepsini sil” seçeneğini barındırması.

My Contacts Backup
Uygulamanın en büyük artısı Türkçe olması.Uygulamayı çalıştırınca karşımıza gelen ilk ekranda telefon rehberinin yedeğini oluşturabiliyoruz.Oluşturduğumuz yedeği mail atıp saklayabiliyoruz.Daha sonra yedek dosyasını mail ile tekrar cihazımıza gönderirsek,rehberimizi yeniden yükleyebiliyoruz.Bir kez yedek aldıktan sonra ikinci kez yedek almak isterseniz uygulama sizi satın almaya yönlendiriyor.

Rehberin tümünü silme

Uygulamanın bizim işimize yarayacak diğer kısmı konu başlığında da belirttiğim gibi rehberin tümünü silmek.Oldukça basit bir şekilde rehberin tümünü tek dokunuşla silebiliyoruz. İlk önce ayarlar menüsüne giriyoruz,açılan menüde alt kısımda “kişilerin hepsini sil” dediğimiz zaman tertemiz bir telefon rehberimiz olmuş oluyor
 
Üst