IPL (Soğuk Lazer) İle Cilt Lekeleri Nasıl Tedavi Edilir?

T

TİTAN

Forum Okuru
IPL (Soğuk Lazer) İle Cilt Lekeleri Nasıl Tedavi Edilir?
soğuk lazer nedir ıpl lazer cilt lekeleri için tedavi yöntemleri ile ilgili bilgiler burada melekler. Güneş lekeleri , doğum lekeleri ya da sivilce lekeleri sebebiyle bazen hayata küseriz melekler :) Oysa ilerleyen ilerleyen tıbbi-teknolojik ve bitkisel tedavi yöntemleriyle cilt lekeleri derdinden kurtulmamız mümkün. Aynalarla küsmemize sebep olan cilt lekeleri için soğuk lazer de denilen IPL yöntemi uygulanabiliyor. Aşağıda ki makalede cilt lekeleri için tedavi yöntemleri arasında yer alan soğuk lazer tedavisi nedir bilgiler veriyoruz melekler...

Bu lazerle cilt lekelerinde çok ciddi başarı elde edilmektedir. IPL cihazı ciltteki melamin pigmentini direkt hedef alır ve bu pigment üzerinde gösterdiği etki ile orada bir kabuklanma meydana getirir.

Yaklaşık 2 hafta içinde bu kabuklanma ortadan kalkar ve altından sağlıklı beyaz doku ortaya çıkar ve böylece lekelerimiz ortadan kalkmış olur. Burada dikkat edilmesi gereken şey 3 hafta boyunca çok ciddi bir şekilde güneşten korunmak gerekmektedir. Ultraviyole A ve B özellik içeren kremler ve 50 faktörlük kremlerle güneşten 3 hafta boyunca işlem yapılan bölgeyi korumak gerekir. IP nin dalga boyu, kılı tanıyan lazerin dalga boyundan farklı olduğu için bu nedenle, IPL tedavi yöntemini epilasyon tedavisinde kullanmak çok doğru değildir.

Bu yöntem özellikle, cildi yenileme, gençleştirme, lekeleri tedavi etmekte kullanılmalıdır. Kolokjen sayısını artırıp, kolojen elastikiyet dengesini düzenlediği için IPL yönteminin cildi yenileme ve yaşlılık lekelerini tedavi etmede etkisi büyüktür.Kişinin ihtiyacına göre seans sayıları belirlenir, Genellikle 4-5 seansta tedavi leke ve yaşlanma tedavisinde kullanılabilir.
 
Üst