İş görüşmesinde nelere dikkat etmem gerekiyor?

• Konbuyu başlatan Edeniyatci388
  • Başlangıç tarihi
E

Edeniyatci388

Forum Okuru
İş görüşmesinde nelere dikkat etmem gerekiyor?

İş görüşmesinde nelere dikkat edilmeli melek kadınlar kulübü iş görüşmesinde neler konuşulur forum'da.​

Merhabalar ben bu yıl Erciyes üniversitesi edebiyat bölümünden mezun oldum. Henüz bir yere başvurmamışım fakat artık KPSS çalışırken aynı zamanda özelde çalışmayı düşünüyorum Bir özel kolej beni görüşmeye çağırdı haftaya. İlk kez iş görüşmesine gideceğim için çok heyecanlıyım ve size şunu sormak istiyorum acaba iş görüşmesinde nelere dikkat edilmeli ve neler konuşulur?

Merhabalar
Umarım sizin için hayırlı olur o iş. İş görüşmesinde nelere dikkat edilmeli konumuza girecek olursa burada size tavsiyem ilk olarak gideceğiniz okulu iyice araştırıp bu konuya vakıf olmanızdır. Öğretmenlik yapacağınız için büyük ihtimalle iş başvurusunu gerçekleştiren eleman size ders anlatmanızı isteyebilir. Bu konuda da anlatacağınız derslere karşıda vakıf olmanız gerekiyor. Sizin sorulan sorulara rahat ve kesin net cevaplar verin. Motivasyonunuzu ve kendinize güveninizi hiçbir zaman kaybetmeyin ve bu şekilde de görünün. Ekip çalışmalarında iyi olduğunuzu belirtin. Her zaman eğitime öğrenmeye ve gelişmede açık olduğunuzu belirtin. Giyim olarak sizi çok kasmayacak ama biraz da resmi olacak şekilde kıyafet tercih edebilirsiniz.

İş görüşmesinde neler konuşulur neler sorulur bu konuda mutlaka aşağıdaki linki inceleyin derim. "İş görüşmelerinde en çok sorulan 69 soru ve yanıtları" konumuzu incelemenizi tavsiye ederim.

Geri