1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  İş Görüşmesine Giderken Nasıl Giyinmelisiniz

  Konu, 'Moda Tasarımı' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  İnsan kıyafetiyle karşılanır, fikirleriyle uğurlanırmış...İş görüşmesine giderken CV’niz kadar giyim tarzınızın da etkili olduğunu unutmayın...
  [​IMG]


  İş görüşmesi için giyinmek basit bir mesele gibi görünebilir. Bir takım elbise giyin, kravat takın, ayakkabılarınızı cilalayın, tıraş olun ve saçlarınızı tarayın.

  Ancak, ne zaman ne giyeceğinizi bilmek, tokalaşmak ve göz kontağı kurmak kadar önemlidir. Hatta farklı iş pozisyonları ve ortamları için nasıl giyineceğinizi bilmek daha önemlidir.

  Dışarıya çıkıp, daha sonra pek de ihtiyacınız olmayan bir takım elbise için para harcamadan önce üç iş sektöründe beklenen giyim şekillerini öğrenebilirsiniz.
  Tutucu meslekler: Eğer dünyayı finansal çöküşten kurtarmak isterseniz, takım elbise giymeli ve bol bol bu takımlardan almalısınız.

  Satış ya da finans sektöründe çalışmak için görüşmeye gittiğinizde pantolonu değişik kumaştan parlak düğmeli eski ceketinizi giymeyin. Tutucu pazardaki iş görüşmelerinde giyim tarzı koyu mavi, siyah ya da odun kömürü renginde takım elbise, beyaz gömlek ve bağcıklı siyah deri ayakkabılar gerektiriyor. Bu işyerlerinde kahverengi ya da ekose desenlere izin verilmez. Mokasen ayakkabılar tutucu ofisler için uygun değildir.

  Kültürel meslekler: Yayıncılık, müzeler, fotoğrafçılık ve medya gibi kültürel sanatlarda çalışmak, tüm moda kurallarının dışarı atıldığı anlamına gelmiyor. Ofisin gündelik doğasını dengelerken kurallar zor olabilir. Takım elbise gerekli olmayabilir, ancak hafta sonu giydiğiniz gündelik giysilerle de bu tür iş görüşmesine gidemezsiniz.

  Kot pantolon giymek isteyebilirsiniz, ancak giymeyin. Modern kesimli düz kumaş pantolon, koyu renkli gömlekler ve önü fermuarlı örme hırka giyebilirsiniz. İşe başladıktan sonra ofiste çalışırken kot pantolonunuzu giyebileceksiniz. Ancak kotunuzun şalvar gibi ya da yırtık olmamasına özen gösterin.

  İş görüşmesi için kendinizi koyu tonlarda sunmalısınız. Yakalı süveterin altına çizgili ve şekilli gömlekler, kabarık ve çapraz dokunmuş kumaştan yapılan bir pantolonla uyumlu olacaktır. Deri mokasen ayakkabı ya da bağcıklı Oxford ayakkabılar ya da hatta süet botlar giyebilirsiniz.

  Hizmet sektöründeki meslekler: İster idari isterseniz perakende sektöründe çalışın, insanlar için çalışacaksınız ve tüm gün rahat olmanız gerekecek.

  Hizmet sektöründe görüşmeye giderken, pantolonu değişik kumaştan parlak düğmeli ceket ya da kravatın üzerine süveter ve Chino pantolonu giyebilirsiniz. Fitilli kadife pantolon ya da kumaş pantolon da tercih edebilirsiniz, ancak kot pantolonu seçmeyin.
   
İş Görüşmesine Giderken Nasıl Giyinmelisiniz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. İş Görüşmesine Nasıl Hazırlanılır?

  İş Görüşmesine Nasıl Hazırlanılır?

  iş görüşmesinde nasıl davranılır iş görüşmesine nasıl hazırlanılır Pekçok yere iş başvurusu yaptınız ve beklemeye başlıyorsunuz. Özgeçmişini yollayan tüm adaylara yanıt verilmesi her kurumun uyguladığı bir yöntem değil. Genelde görüşme aşamasına gelmeden olumlu/olumsuz yanıt verilir. Olumlu yanıt geldi ve görüşmeye davet edildiniz. Neler yapmanız gerektiğinin cevabı burada! • Her iş...
 2. İş görüşmesine giderken besmele

  İş görüşmesine giderken besmele

  iş görüşmesine giderken okunacak dua iş görüşmesine giderken okunacak dualar görüşmesi için dua başvurusunda başvurusuna 50 tane besmele kapıda yada kişinin yanına gelmeden okunur son besmele hiç konuşmadan kişinin yanına girerken okunur yada girdikten sonra hissettirmeden yüzüne doğru hafifçe üflenir
 3. iş görüşmesine giderken besmele

  iş görüşmesine giderken besmele

  iş görüşmesine giderken okunacak dua iş görüşmesinde okunacak dua görüşmesine giderken dualar işe görüşmesi için 50 tane besmele kapıda yada kişinin yanına gelmeden okunur son besmele hiç konuşmadan kişinin yanına girerken okunur yada girdikten sonra hissettirmeden yüzüne doğru hafifçe üflenir alıntı
 4. Nereye giderken, nasıl giyinmeli?

  Nereye giderken, nasıl giyinmeli?

  yemeğe giderken ne giyilir akşam yemeğine giderken ne giyilir nerede nasıl giyinilir nerede nasıl giyinmeli kokteyle Şık görünmek için, tıpkı vücut tipinize uygun giyindiğiniz gibi, birde gideceğiniz yere uygun kıyafetler seçmeniz çok önemli Melek'ler. Peki nereye giderken, nasıl giyinmeli Melek'ler; buyrun yerine göre giyinmenin kuralları ve sırları:) Yerine göre giyinmeyi bilmeyen...
 5. İş Görüşmesine Giderken Okunacak dua

  İş Görüşmesine Giderken Okunacak dua

  hayırlı iş duası, işin hayırlı olması için okunacak dua, hayırlı dualar Bir iş görüşmesine giderken yada bir işe teşebbüs ederken hakkınız da hayırlı olması için okunması gereken dua bilgilerini sizler için paylaşıyoruz. Melekler Mekanı.Com olarak hakkınızda ki tüm hayırlı olacak dualırınızın kabulünü dileriz. Bir iş görüşmesi yada önemli bir iş için müracat halinde..Yada bir sınava...

Sayfayı Paylaş