gebe
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  İshak Alaton biyografisi

  Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  İshak Alaton hayatı İshak Alaton hakkında bilgiler


  Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler... Bu sayfamızda İshak Alaton hakkında ve biyografisi hakkında bilgilere yer veriyoruz, İshak Alaton kimdir diyenlerin sorusunu yanıtlıyoruz arkadaşlarım.

  [​IMG]

  İshak Alaton kimdir hakkında bilgi; İshak Alaton Musevi asıllı Türk vatandaşıdır. İshak Alaton 1927 yılında İstanbul'da doğdu.İshak Alaton, Alarko Şirketler Topluluğu yönetim kurulu başkanıdır. Leyla Alaton'un ve Vedat Alaton'un babası ve iş ortaklarıdır.

  İshak Alaton 8. sınıfa kadar Şişli Terakki'de ve Saint Michel'de okudu.Maddi yetersizlik nedeniyle liseden sonra okuyamadı.İshak Alaton ailesine bakabilmek için Mehmet Kavala şirketinde getir-götür işlerine başladı. Volvo ithal eden şirket aracılığıyla İsveç Konsolosu ile tanışınca şansı bir anda değişti. İsveç'te bir lokomotif fabrikasında kaynakçılık yapmaya başladı.

  Bu yıllar İshak Alaton'un dünya görüşünün şekillendiği, sosyal demokrasiyle tanıştığı yıllar oldu. İnsan haklarına saygılı, gelir dağılımının diğer dünya ülkelerine göre mükemmele yakın olduğu İsveç'e hayran kaldı.
  İshak Alaton 28 yaşında Türkiye'ye dönerek Üzeyir Garih ile birlikte Bankalar Caddesi'nde Vefai Han'da bir göz odada ortaklık kurdu. 2000 yılında 46. kuruluş yılını kutlayan 6 bin çalışanlı Alarko Holding'in temeli atılmış oldu.

   
İshak Alaton biyografisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Hoca İshak Efendi

  Hoca İshak Efendi

  Hoca İshak Efendi Yanya’nın Narda kasabasında doğdu. Doğduğu yıl kesin olarak belli değildir. 1834 yılında öldü. Hoca İshak Efendi XIX. yüzyıl başlarında memlekete teknik bilgilerin yayılmasında büyük hizmetleri olmuş bir Türk bilginidir. Hoca İshak yüksek bir öğrenim ve eğitim içinde yetişti. Güçlü bir zekası ve hafıza gücü vardı. Matematiğe ve dile karşı yeteneği büyüktü. Türkçe Arapça...
 2. Anima Biyografisi

  Anima Biyografisi

  anima tuncay korkmaz ceylan ertem ekin cengizkan Anima 2000 yılında kuruldu. Uzun bir çalışma sonunda 4 şarkılık ilk demosunu hazırladı. Bunun yanında müziğini paylaşmak için birçok konser verdi ve organizasyonlara dahil oldu. İstanbullu alternatif rock grubu. Vokalde Ceylan Ertem, davulda Ekin Cengizkan, basta Murat Çopur ve gitar-mızıkada Tunçay Korkmaz`dan oluşmaktadır, ayrıca geç...
 3. İshak Paşa Sarayı

  İshak Paşa Sarayı

  ishak paşa sarayı hakkında bilgi ishak paşa sarayının özellikleri sarayı inşaatı hakkında bilgi Ağrı'nın Tarihi ve Kültürel zenginliklerinden biri olan İshakpaşa Sarayı hakkında geniş bilgi sahibi olmaya ne dersiniz meleklerim :tik: İSHAK PAŞA SARAYINDAN DOĞUBAYAZIT İLÇESİNİN GÖRÜNÜMÜ Doğu Bayazıt’ ın 7 km. güney doğusunda, Eski Beyazıt’a ve ovaya hakim yüksek bir tepenin üzerine...
 4. İshak Alaton kimdir

  İshak Alaton kimdir

  İshak Alaton kimdir biyografi bilgileri var mı? Arkadaşlar İshak Alaton kimdir bana kim cevap verecek biyografi hayatı hakkında
 5. Fetih 1453 İshak Paşanın Gerçek Adı

  Fetih 1453 İshak Paşanın Gerçek Adı

  Fetih 1453 İshak Paşanın Gerçek Adı nedir filmi izleyenler sizden Fetih 1453 İshak Paşanın Gerçek Adını yazmanızı bekliyorum.

Sayfayı Paylaş