1. PeLiNiM

  PeLiNiM Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  16 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  5.401
  Beğenilen Mesajlar:
  58
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  ANTALYA

  İşinizle mi evlisiniz , eşinizle mi ???

  Konu, 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

  Mesai saatleri dışındaki boş vaktinizin çoğunu yine işiniz için mi harcıyorsunuz? Bu durumda iş yaşantınız özel hayatınızı etkilemeye başlar ve aysberg haline gelen yoğunluk nedeniyle stres altında kalırsınız. Sadece iş yükünüz değil, işteki kötü durumların psikolojik yansımaları da özel yaşamınızı etkiler. Bir süre sonra iş yaşamınız evliliğinizi veya ilişkilerinizi bitirebilir.

  İş Stresi İlişkiyi Yıpratır

  Özellikle yüksek iş baskısı, sizi desteklemeyen bir patron gibi nedenler ilişkinizde kendini hissettirir. İlişkinizi iş-eş-ben üçgeninde yaşar, yıpratırsınız. Stresli ve yoğun bir ortamda çalışanlar arasında evlilikten, kalan vaktin nasıl geçirileceğine, paranın nasıl harcanacağına kadar çok geniş kapsamlı tartışmalar yaşanabilir.
  İşte Sorun Olduğunu Nasıl Anlarsınız?
  İş yerinde kaygı, aşırı yorgunluk, aşırı alınganlık gibi sorunlar yaşayan çalışanlar evde konuşmak istemezler. İşi düşünmekten, karşılarındaki kişinin anlattıklarına yeterince dikkat gösteremezler. Evleriyle veya yapması gerekenlerle ilgilenmezler.
  İş Sorunları Kişisel Tartışmalara Dönüşüyor
  Evli ve çalışan 188'i kadın ve 344 erkek arasında yapılan araştırmada, çiftlerin evle ilgili konularda birbirlerine soru bile sormadıkları belirlendi. Bu yüzden kişiler arasındaki gerilim daha çok ilişkiler, davranışlar üzerine yaşanıyor.
  Sorunları Konuşarak ve Planlayarak Çözün
  Zamanınızı gereğinden fazla işte geçirmek aile veya ilişkideki rolünüzü aktif ve doğru olarak yerine getirmenizi zorlaştırır. Bu stres yaşantınızı dolaylı olarak etkiler. İşinizle evli olmamak, iş ve özel yaşantınızı ayırabilmek en iyisidir. Öncelikle zamanınızı planlayın. İş baskısı nedeniyle oluşan sorunların önlenebilmesi için kişilerin isteklerini iletmek ve iki kişi arasında veya evin içinde oluşan negatif havayı üzerlerinde atmak amacıyla karşılıklı görüşmeleri gerekir. Siz de bu tür bir konumdaysanız beklentilerinizi paylaşın ve sorunlarınız için birlikte çözüm bulun.
   
İşinizle mi evlisiniz , eşinizle mi ??? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Eşiniz mi arkadaşınız mı ?

  Eşiniz mi arkadaşınız mı ?

  Melekler sizce siz eşinizin en yakın arkadaşımısınız yoksa sadece eşi olarak mı yanında yer alıyorsunuz?Sizi bilmem ama erkekler en yakın arkadaşlarının eşleri olduklarını söylüyorlar.Bende cevap veriyorum...YALAN...:D EŞİNİZ Mİ ARKADAŞINIZ MI ? Erkekler, en yakın arkadaşlarının eşleri olduğunu söylüyor. Bunun sebebini ise duygu ve düşüncelerini onlarla paylaşmalarına bağlıyor. Eşiniz...
 2. iş mi ev mi karasızlık

  iş mi ev mi karasızlık

  Tatlı cadı TATLI CADI!! Kral Arthur, bir soruya doğru cevap verebilirse hayatı kurtulacak, aksi takdirde ölecektir. Soruya cevap verebilmesi için 1 sene süresi vardır. Soru aynen söyledir: KADINLAR NE İSTERLER? Bu soru tabi ki, dünyanın en zor sorusu. Ancak, kralın fazla bir tercih şansı yoktur. Ülkesine geri döner. Türlü alimlere, bilir kişilere danışır ama soruya tam bir doğru...
 3. eşiniz mi çocuklarınız mı

  eşiniz mi çocuklarınız mı

  eşinizi mi seçersiniz çocuklarınızı mı eşiniz ve çocuklarınız hangisini seçersiniz neden görüşleriniz duygularınız neler melekler Evet çok kötü bir soru bu ama sizlerden tercih istiyorum meleklerim.Sizden eşiniz ve çocuklarınız arasında bir tercih yapma hakkı verseler hangisini seçerdiniz? Eşinizi mi çocuklarınızı mı? Anne olmak bambaşka bir duygu olsa gerek,evlilik de öyle.Ben bu...
 4. Evli Bir Erkek Zina Yaparsa Eşiyle Nikahı Düşer mi?

  Evli Bir Erkek Zina Yaparsa Eşiyle Nikahı Düşer mi?

  zina yapmak nikahı bozarmı zina edenin nikahı düşermi zina etmek nikahı tazeletmeyi gerektirirmi Günümüz de zina eden erkeklerin sayısı ne yazık ki azımsanmıyacak kadar fazladır. Bu zina içeren ilişkiler bazen bir kaçamak gibi görülsede bazen evlilikleri yıkmaya kadar götürebiliyor. Zina eden erkekler bundan dolayı pişmanlık yaşayabilir ve Allah'ın o sonsuz rahmetinden tövbe ederek af...
 5. Arkadaşlar merhaba. 4 aylık evliyim. Hamile miyim ?

  Arkadaşlar merhaba. 4 aylık evliyim. Hamile miyim ?

  Arkadaşlar merhaba. 4 aylık evliyim. 27 ekimde eşimle birlikte olduk. Bugüne kadar hiç korunmamıştık ama ilk defa kendini tutamadı. 3 gün sonra Regl oldum bitti ama şuan hala kahverengi akıntım var. Sürekli devam ediyor. Sizce hamile olma ihtimalim var mı?

Sayfayı Paylaş