1. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    824
    Ödül Puanları:
    113

İşkembe Örgü Modeli Nasıl Yapılır Resimli Anlatım Burada Örneklerle

Konu, 'Örgü Teknikleri' kısmında LaViNYaM tarafından paylaşıldı.

İşkembe Örgü Modeli Nasıl Yapılır- Sırada en çok merak edilen daha doğrusu benim de çok merak ettiğim bir örgü tekniği var arkadaşlarım. İşkembe modelini görürdüm duyardım ama bir türlü nasıl yapılır bilgim yoktu. Değişik modern bir görünümü var. Hırkalar, atkılar, berelerde hoş görünümlere sahip. Siz de belki örgülerinizde bu örgüyü denemek istersiniz diye sizlerle paylaşmak istedim. Örnekleri de inceleyerek işkembe örgü modeli hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca tabi yapılışını da aşama aşama sizlere sunacağım. İlk olarak işkembe örgünün nasıl yapıldığını sizlere göstermek istiyorum. Ayrıntılı olarak örgü tekniğini resimlerden aşama aşama anlayabilirsiniz. İlk zamanlar belki örneği tam anlamıyla net bir şekilde oluşturmakta zorluk çekebilirsiniz. Ama zamanla eliniz alıştıkça model yerine oturacak hoş görünümü ortaya çıkacaktır. Zor bir örgü tekniği olduğunu kabul ediyorum ama eminim ki siz azimli maharetli hanımlar bunu kısa zamanda çözeceksinizdir.
    < Konu Resmi..>

Değişik model arayanlar sıradan örgü tekniklerinden sıkılanlar işkembe örgü tekniğini deneyebilirler. İşkembe örgü tekniği ile örülmüş bir çocuk hırkası görüyorsunuz aşağıda. Siz de çocuklarınıza bebeklerinize yapacağınız örgülerde işkembe örgü tekniğini deneyebilirsiniz. Zorlanmazsanız eğer bütün modeli işkembe ile örebilir dilerseniz de yer yer farklı modellere de yer vererek daha zengin bir görüntü ortaya çıkarabilirsiniz.

< Konu Resmi..>

Aşağıda da küçük bir parçada işkembe modelini inceleyebilirsiniz. Daha net bir görünümde işkembe motiflerini görebilirsiniz. Aslında bence kullanacağınız şiş ve iplere göre de motifleri daha net büyük ya da daha küçük görebilirsiniz. Örgünüze geçmeden önce aslında bu şekil küçük parça şeklinde alıştırmalar yapabilirsiniz.

< Konu Resmi..>

< Konu Resmi..>

Uzaktan biraz da pirinç örgü modeline benzettim ben ama tabi yakından baktığınızda işkembe motifleri daha net görünecektir. Kendinize örnekteki gibi bere atkı takımı da örebilirsiniz. Dilerseniz pirinç örgü modeli örnekleri ile birlikte buradan inceleyebilirsiniz.

< Konu Resmi..>

Kendimleyim bunu beğendi.
  2. Kendimleyim

Kendimleyim Forum Okuru

Harika

LaViNYaM bunu beğendi.
İşkembe Örgü Modeli Nasıl Yapılır Resimli Anlatım Burada Örneklerle konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İğne Oyası Yapılışı (Resimli Anlatım)

İğne Oyası Yapılışı (Resimli Anlatım)

iğne oyası yapılışı iğne oyasının yapılışı oyaların oyaları resimleri oyası modelleri ve Büyüklerimizin söylediği bir lafı kullanmadan geçemeyeceğim "iğne ile kuyu kazmak"..dedikleri bu olsa gerek yapılışı: 1. iğneyi kumaşa normal bir şekilde geçirin. 2. iğneyi ilk battığınız yerin biraz ilerisinden aynı şekilde tekrar kumaşa batırın. fakat ilk battığınız yerden çıkan ip...
  2. Balıksırtı örgü nasıl yapılır? (Videolu Anlatım)

Balıksırtı örgü nasıl yapılır? (Videolu Anlatım)

balık sırtı nasıl örülür balıksırtı nasıl örülür balık sırtı yapılır videolu anlatım ters balıksırtı saç örgüsü, nasıl örülür, nasıl yapılır, şekilleri, videolu anlatım, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili Melekler, En çok ta çocuklarımızın saçlarını örerken balıksırtı modelini kullanırız.Hem derli toplu hem de şık duran bu örgü şeklini bilmeyenler için videolu anlatımını...
  3. İğne Oyası Yapılışı (resimli anlatım)

İğne Oyası Yapılışı (resimli anlatım)

iğne oyası nasıl yapılır iğne oyası yapılışı iğne oyası resimli yapılışı Herhalde el emeği göz nuru işlemeler içinde en zor, en oyalayıcı, en sabır isteyeni iğne oyasıdır melekler :) Hani derler ya iğne ile kuyu kazmak, işte o hesap. Ama yapıldıktan sonra ortaya çıkan muazzam elişleri de parmak ısırtır insana. Eğer siz de bu işi öğrenmek istiyorsanız, kısaca nasıl yapıldığını resimli olarak...
  4. Dalgalı Ajur Örgü Modelleri Yapılışı Örgüde Farklı Motifler Deneyelim

Dalgalı Ajur Örgü Modelleri Yapılışı Örgüde Farklı Motifler Deneyelim

Dalgalı Ajur Örgü Modelleri Yapılışı- Dalgalı ajur nasıl yapılır? Dalgalı ajurdan yapılmış örgü modellerini yazımızda sizler için paylaşacağız. Örgüde değişik örgü motifleri desenleri arayanlara güzel bir seçenek olabilir arkadaşlarım. Ajur belki biliyorsunuzdur çok zevk alarak yapılan bir örgü tekniği. Ajura örgüde delikli artırma da denir. Keyif alarak yapılan bir örgü tekniği olan ajur...
  5. Hasır Örgü Modeli Nasıl Yapılır Modelleri Değişik Örnekler

Hasır Örgü Modeli Nasıl Yapılır Modelleri Değişik Örnekler

Hasır Örgü Modeli Nasıl Yapılır Modelleri- Değişik örgü tekniklerini siz meleklerimiz ve değerli takipçilerimize tanıtmaya devam ediyoruz. Bir önceki yazımızda dalgalı ajur modelini sizlerle paylaşmıştık şimdi de hasır örgü modelini sizlere tanıtmaya çalışacağım dilim döndüğünce tabi. Örneklerden de bu tekniği daha iyi anlayacaksınız. Aslında bu modele uzak değilsiniz. Hepimiz görmüşüzdür...

Sayfayı Paylaş