ISLAK GÖRÜNÜMLÜ MAKYAJ NASIL YAPILIR? (VİDEOLU)

THESECRET

THESECRET

"Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"
ISLAK GÖRÜNÜMLÜ MAKYAJ NASIL YAPILIR? (VİDEOLU)
ıslak makyaj,ıslak görünümlü makyaj,ıslak görünümlü makyaj nasıl yapılır,ıslak görünümlü cilt makyajı,ıslak makyaj hakkında bilgiler
images (1).jpgIslak görünümlü makyajda öncelikle fondöten ve pudra kullanımı biraz daha ikinci planda tutuluyor. Zira bunlar cildin daha mat gözükmesine neden olmakta. Bunların yerine ıslak bir görünümü elde edebilmek için aydınlatıcı kullanmalısınız. Islak görünümlü makyajla asıl hedeflenen göz kapaklarının, elmacık kemiğinin ve burnun üst kısmının ışıl ışıl durması. İdeal bir ıslak görünümlü makyaj için cildin az miktarda fondöten yardımıyla pürüzsüzlüğü saplandıktan sonra bunun üzerine aydınlatıcı sürmek. Bu işlemi yaparken de özellikle elmacık kemiği, burun üstü, çene altına hafif parlaklık verilmesine dikkat edilmesi. En son aşamada ise hafiften renkli nemlendirici uygulaması yapılıyor. Eğer illaki pudra kullanılması gerekiyorsa da en son T bölgesine kullanılması tavsiye ediliyor.
Islak Görünümlü Makyaj İçin Hangi Malzemeler Gerekli?
Sıvı aydınlatıcınız mutlaka olmalı. Ayrıca yüzünüzde sıcaklığı yakalayabilmek için 2 farklı tonda allığınız olabilir. Bunlardan biri açık tonda diğeri ise daha koyu tonda olmalı. Ayrıca son aşama için renkli nemlendiriciniz ve gözler için de ışıltılı farlarınız olmalı.
 
Üst