Islak Kek Tarifi Denenmiştir...

Kek çeşitlerini severim ve en sevdiğimde ıslak kek ve ıspanaklı kek :)

Tarifin için tşkler birtanem :)

rica ederim rüyamm sende atla gel sanada ıspanaklı yapalım :D:D

Malzemeler:

1 Su Bardağı Şeker

1 Su Bardağı Sıvıyağ

3 Yumurta

1 Pk Kakao

1 Pk Kabartma Tozu

Vanilya

2 Su Bardağı Süt (Yoğurtta olabilir ama ben denedim güzel olmadı)

Alabildiğince Un

Yapılışı:

Yumurtalar ve şeker 3 dk çırpılır. Sonra sıvıyağ süt kakao vanilya karıştırılır ve mikserle iyice çırpılır. Bu sıvıdan 1.5 Su bardağı kadar bir kenara ayrılır.Kalan karışımın içine kabartma tozu ve un ilave edilerek koyu bir kek hamuru elde edene kadar çırpılır.Kalıba dökülür 180 derecelik fırında pişirilir.O ayırdığımız 1.5 bardaklık sıvıya 2 parmak kadar süt konulursa kekimiz kuru olmaz iyice emer.Keki fırından çıkardıktan sonra sıcakken sıvısı bi kaşık yardımıyla önce karıştırılır sonra yavaş yavaş kekin üstüne dökülür.

Süslemek için üzerine hindistan cevizi ile süsleme yapılabilir...

Afiyet olsun....

Bu alttaki benim yaptığım değil ama buna benziyor..

slak kek-2ae.jpg

kız laviş o gün ben süt bulamadım şimdi bu tarifi uyguluyorum fırını 170 e ayarlamıstım:(kabarıyo ama bakalım nasıl olcak aksam yedikten sonra sabah nasıl olduğunu bildiririm alabildiğince unu benim için ayarlamak mesele oldu:S biraz sıvı bi kek hamuru oldu hayırlısı bakalım

kraliçem hamuru cıvık olmayacak kek yapmıyonmu hiç öyle bi hamur olcak işte hatta tepsiye dökerken hamuru zor akacak o kadar yani iyi kabarması için

canım ellerine sağlık çok güzel görünüyo allahtan nasıl yapıldığını biliyorum yoksa bende antalyaya yanına geliyodum hadi yırttın bacı hahaha ayrıca ben kekini cıvık yapıyorum daha süper oluyo kıss

Valla bana özel olarak bir tepsi yapacak lavişin sözü var sizlere yaptığındada gider arada kaynarım yine hahaha

Geri