Islak kum renginin şık salonlardaki yeri

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Islak kum renginin şık salonlardaki yeri
Salon dekorasyonlarında yeniliğe gitmek isteyenler hepinize merhaba. Burada sizlerle bu sezon tercih edebileceğiniz harika bir renk alternatifinden bahsetmek istiyorum. Odalarınızda oldukça ahenkli bir görünüm yakalamanızda etkisi olan renklerin seçiminde sizi yansıtacak yepyeni bir renk ile özel bir salon görünümü elde etmeye var mısınız? Duvar rengi değişimlerimizi öyle her zaman yapmadığımız için bu değişimi gerçekleştirirken uzun ömürlü bir renk alternatifinde bulunursak oldukça estetik etkiler yakalayabilme ihtimalimiz olacaktır.

ev-boyasi-3.jpg

Salon dekorasyonlarımızda ne çok oyu ne de çok açık ton denilebilecek bir renk olan ıslak kum rengi birkaç senedir tutulan renk seçenekleri arasındadır. Yaz esintisi gibi salonlarımıza kurulup bize baktığı yerden pişmanlık hissetmeyeceğimiz bir görünüm sunumunu tamamladığı gerekçesi ile karşımıza çıkan bu renk seçeneği içimizde farklı bir esinti yakalatabilecek görünüm sunumuyla karşımıza çıkmaktadır. Hem koyu hem de açık tonu ile tercihte bulunabileceğiniz ıslak kum rengi size denizden bir esinti olarak muhteşem değişim gerçekleştirebilecektir.

family-room-arrangement-with-tv-stand.jpg

Islak kum rengi ile gelen alternatif seçenekler arasında yer alan üst resimdeki sunum açık ton tercihi ile elde edebileceğiniz bir görünümdür. Koyu salon takımlarınız varsa bu rengin açık tonunu kullanarak dekorasyonlarınızı anlamlandırabilme fırsatı yakalayabilirsiniz. Oldukça şık bir seçenek olacak olan ıslak kum rengi beğeniyi hak edebilecek tarz duruşuyla sadece sizi değil misafirlerinizi de etkileyebilecek son derece ideal bir tercih olabilecektir.

watermarkedrm-living112.jpg

Farklı bir ton ile yine mükemmele davetiye çıkarıcı pozisyonda olan üstteki dekorasyonda da hem dar hem de geniş odalarda elde edilebilecek ahenkli bir hava alternatifi vardır. Islak kum renginde kum beji tonu da son sezonun en trend tercihleri arasında yer alanlardandır. İç açıcı ve gözü yormayan bir renk alternatifi ile dekor değişiminizde çok da dikkat dağıtıcı bir oda görünümü elde etmemiş olabilirsiniz.

Zarif-Salon-Dekorasyonu.jpg

Dekorasyonlarında şıklık ve modernliğe aynı anda yer açmak isteyenler için seçenek olarak sunulabilecek kum beji tonlarını Marshall, Dyo gibi kaliteli marka kataloglarında görebilirsiniz. Yeni sezonda en çok tercih edilip popüler olmuş olan renk tonuyla ilgili de detaylı bilgiye mağazalardan ulaşabilirsiniz. Benim size yardımcı olmak adına sunduğum tonlar, dekorasyonda bu renk ile bütünleştirilebilecek alternatif renkler ve ortamda bıraktığı etkiler ışığında salonlarınızdaki etkiyi kendi elleriniz ile gerçekleştirmeye bakabilirsiniz. Keyifli seçimler dilerim şimdiden:D

Bu renkte çok tercih ediliyor yani edilmeli de görünüşe göre pastel renkler daha bi on yıl bu ülkede ve dünyada kullanılacağa enziyor. Teşekkürler güzel anlatım için.

Bayanların çoğu pastel renk tonlarına bayılıyor. Çoğunluğun arasında olanlardan biri de benim. 10 yıl boyunca kum rengi duvarlar eşliğinde, bej koltuk ve kahverengi tonlarında mobilyalar kullandım. Tabii bu fotoğraflardaki kadar şık değildi salonum fakat göz yormayan, dinlendirici renklerin bir arada olduğu bir salona sahip olmak beni mutlu etmişti.

Kum rengi tonları, ne çok ağır ne de çok hafif bir renktir ve böylelikle salonda ferahlık hissi yaratmaktadır. Zamanla evin duvarları deformasyona uğradığı için yeniden boyatmak zorunda kaldım ve yine tekrar pastel tonlara yakın renk tercih ettim. Beyaz ya da krem renkli halılarla kombine edilen pastel tonlu salonlara bayılıyorum. Salonunuzu yenilemek istiyorsanız, hiç düşünmeden pastel tonları tercih edin pişman olmazsınız.
:pasi:

Geri