Etiketler:
 1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.674
  Beğenilen Mesajlar:
  2.421
  Ödül Puanları:
  113

  İslamda büyünün hükmü nedir?Büyü yapıldığını nasıl anlarız

  Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Bu konu;büyü nedir,büyünün yapıldığını nasıl anlarız hakkında bilgiler vermektedir

  İslam aleminde de bazı ayet ve dualar kullanılarak büyüler, sihirler yada bir başka deyimle tılsımlar yapıla gelmiştir.Büyü halk arasında,bir takım dualar la,yapan veya yaptıran kişilerin,niyetleriyle gerçekleşen bir tür efsunlamadır.Yapan kişinin anlaşılmaz yazılar ve çizgilerle insanların yapmak istemediği bir çok şeyi kötü ruhlarla zorla yaptırmasıdır.Büyü yapıldığını anlamak kolaydır.Canınız her daim sıkılır,hep stresli,üzgün ,ümitsiz ve boğulur gibi olursunuzBüyü bozmak için Allah ü Tealaya yalvarmak bol dua etmek gerekir..Büyü hakkındaki ayrıntıları yazımızda bulabilirsiniz
  < Konu Resmi..>  islamda tek sevap olanı yapılmış bir büyüyü bozmaktır. Böylece büyülü, yani aslında acı çekmekte olan kimse bu durumdan kurtulur. Ancak büyüyü çözmenin de kolay olduğunu sanmamak gerekir. Bu herkesin yapabileceği bir iş değildir. Çünkü islamda büyü yapan Allaha ortak koşmakta, yani ortak olarak başka bir gücü göstermektedir.
  Bu da bağışlanmaz bir günahtır. Büyü yapan şeytanla işbirliği etmektedir. Şeytanın yardımıyla istediklerini elde etmektedir. Bu arada ilginç bir şeyi de açıklayalım: Allah, din kitaplarında kendi iradesi dışında hiçbir şey yapılamayacağını kesinlikle belirtmektedir. Hatta büyünün bile kendi istediği zaman tutacağı açıklanmaktadır. Yani her şey Tanrının isteğiyle olur. Bir büyüyü çözebilmek için de rasgele çarelere başvurmak tehlikelidir. Yine, herkes büyü çözemez. Çünkü buna gücü yetmez.

  Büyü bozabilecek kimsenin belirli özellikleri, yetenekleri olmalıdır. Dini iyi bilen, ruhu çok gelişmiş, din bilgini diye adlandırabileceğimiz biri ancak büyüyü bozabilir. Böylece o kötü etkiyi ortadan kaldırır ve kendisi de zarar görmez.

  Böylesine yetenekli olmayan birisi büyüyü çözmeye kalkarsa büyük zarar görebilir. Çok ağır bir güç aldığı için hastalanabilir, bir felaketle karşılaşabilir.
  Ama bu arada herkesçe bilinen büyü ve nazarı def eden basit usullerde vardır.

  Bunlar da hafif büyüleri ve kem gözü gidermek için yeterlidir.

  Sihir, bedenlere ve gönüllere tesir eden, insanı hasta yapan, hatta öldüren, karı ile kocanın arasını açan bazı düzenlerdir. Bunun Türkçe karşılığı "büyü" dür. Büyü vardır, yani tesir edebilir. Ancak haramdır. İslam büyü ve büyücülüğü yasaklamıştır. Büyü öğrenenler hakkında Kur'an-ı Kerim şöyle buyurur:

  "Kendilerine zarar verecek, faydalı olmayacak şeyler öğreniyorlardı" (Bakara Suresi 102)
  Allah Resulü, aralarında şirkin de bulunduğu yedi büyük günah arasında büyü yapmayı da saymıştır.

  Büyünün islami hükmü şöyle verilmiştir: Eğer yapılan büyüde imanın şartlarından birini inkar etmek varsa o büyü küfrü gerektirir. Yoksa gerektirmez. Mesela birisi, büyücülerin herşeyi yapabileceğine inanırsa, Allah'a şirk koştuğundan kafir olur. eğer ölüm veya hasta yapma veya karı-koca arasını açma yaparsa fasık olur. Bazı müçtehidlere göre her ikisi de öldürülür.
  Kur'an-ı Kerim ve peygamberimizin hadislerinden bazı şeyler okuyarak yapılmış büyüleri bozmak caizdir. Allah Resulüne yapılan büyü Felak ve Nas sureleri okunarak bozulmuştur.

  Bazı büyüler göz boyamaktan ibarettir, hokkabazlıktır. bunların gerçek bir yanı yoktur. Bazı büyüler ise insanı gerçekten etkiler. Bu ikinci tip büyü ile meşgul olan büyücülerin yaptıkları zındıklıktır. Bunun için mutlaka dünyada cezalandırılmaları gerekir.

  Kur'an-ı Kerim, bize büyücülerin şerinden Allah'a sığınmamızı öğretmiş ve bu konuda şöyle buyurmuştur:
  "Düğümlere üfleyen büyücülerin şerrinden Allah'a sığınırım de" (Felak Suresi 4)
  Büyü ve büyücülükle ilgili Kur'an-ı Kerim'de diğer âyet'i kerimeler şunlardır:
  "Sağ elindekini at da, onların yaptıklarını yutsun. Yaptıkları, sadece bir büyücü hilesidir. Büyücü ise, nereye varsa (ne yapsa) iflah olmaz." (Taha suresi :69)

  Peygamber Efendimiz Buyuruyor:
  "Büyü yapan kişi küfre girmiştir."
  "Muhabet için efsun yapma, ipliğe okuma, büyü yapmak şirktir."
  "Büyücüye, müneccime, gaibden haber veren kimseye inanan kişi Kur'an-ı inkar etmiştir."

  Kaynak:
  1) Büyük Kadın İlmihali, Rauf PEHLİVAn

  Büyü Nasıl Bozulur?


  İnsanın evindeişyerinde, cebinde çantasında ve yatağında ´büyü´ parçaları görmesi, onları ciddiye alarak başına gelen her şeyin bundan bilmesi, zaten onun içini kemirmeye yeter de artar bile... Tedbir ve çare olarak yapılacak tek şey vardır. O da ´Allah dilemedikçe kimse bana zarar veremez. Rabbim de benim zararıma olan bir şeyi yaratmaz. Şer gibi görünen, zararlı gibi görünen şeylerde bile bir çeşit hayırlı sonuçlar vardır´ inancını sağlam tutmak gerekir.

  Diğer bir önlem de, Kur´ân´ın öğrettiği ve Peygamberimizin (a.s.m.) tavsiye ettiği gibi, zararlı şeylerin ve zarar vermeye çalışanların şerrinden Allah´a sığınmak, Ona yalvarmak, Ona dua etmek, Ona olan yakınlığımızı arttırmak, Onu her yerde hâzır ve nâzır görerek, huzurundaolduğumuzu fark etmektir.

  Bunun yerine inanan bir insanın herhangi bir problemini çözmek için sihirbaza ve büyücüye gitmesine müsaade edilmemiştir. Kâğıt, muska ve büyü yapması yasaklanmıştır.

  Bir yerde muska ve benzeri büyü malzemeleri bulunsa ve görülse dahi, her şeyden önce bir endişeye düşmemelidir. Hele hele, her şeyi büyüden bilme gibi bir hataya da kapılmamalıdır.

  Çünkü her olayın dizgini ve idaresi Allah´ın elindedir. Bundan dolayı doğrudan doğruya Allah´a sığınmalı ve Ona yönelmelidir. Büyücülere gidip de onlardan bir şey beklemek, bir çareden öte çaresizliktir, dermandan ziyade derdine dert katmaktır. Çünkü işin istismarcısı ve tüccarı olan bu kişiler, insanın moralini bozmaktan başka bir şey yapmazlar.

  Varsa bir rahatsızlık veya psikiyatrik bir hal, doktorabaşvurmalı, tedaviyi ihmal etmemeli; elimizi de devamlı duaya açık tutmalıyız. Peygamberimizin (a.s.m.) uyguladığı ve tavsiye ettiği gibi, Felak ve Nâs sureleriyle birlikte Âyetü´l-Kürsî gibi duaları manevi bir siper ve koruyucu olarak görüp okumalıdır.
   
 2. ugur 88

  ugur 88 Forum Okuru

  Buyu ve benzeri şeylerden ömürboyu korunmak mumkunmu
   
 3. Ahmet aykal

  Ahmet aykal Forum Okuru

  iyi akşamlar eşimle aramız bozuk ailemin ona sürekli büyü yaptığını söylüyor.ailemin büyü yaptığını nasıl anlarım varmı bir yol yordam ?
   
 4. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.674
  Beğenilen Mesajlar:
  2.421
  Ödül Puanları:
  113
  Merhaba


  Büyü yapılan kişi en ufak şeylere bile sinirlenebilir. Ancak öfkesi çabuk geçer ve öfkelendiğine de daha sonra pişman olur.

  Yapmak istediği bütün işler yolunda gitmez ve olacakmış gibi görünen işleri de olmaz olur.

  Unutkanlık ve dalgınlık sıkça yaşanmaya başlar.

  Her şeyden bunalma vardır ve yapılan işlerden zevk alınmaz. Bazen öyle bir hal olur ki kişi yapması gereken şeyleri bile yapamaz hale gelir.

  Halsizlik, isteksizlik, elin kolun hiçbir şeye kalkmaması görülür.

  Kazanılan para bereketli olmaz, işin bereketi de görülmez.

  Evde bir anda geçimsizlikler patlak verir. Aile bunalıma girebilir.

  Kara büyü yapılan kişi etrafındaki insanlarla sebepsiz yere tartışır. En normal ve neşeli başlayan muhabbetler bile bir anda tartışmaya dönebilir.

  Evin diğer odalarında sorun olmazken belirli bir odaya girince sürekli olarak orada tartışma yaşanabilir. Evin bu kısmında ev ahalisi bayılabilir,
  hastalanabilir. (4)

  Bu tip belirtiler her zaman kara büyü nedeniyle olmayabilir. Bu nedenle bu belirtilerden birini ve ya birkaçını görmek nedeniyle kara büyü olduğuna hüküm verilemez. Böyle bir durumdan şüphe edilirse büyüyü büyü ile bozma yoluna gidilmemelidir. Aksi takdirde daha büyük bir sorun yaşanabilir.
   
 5. Feraceli ybz

  Feraceli ybz Forum Okuru

  ALLAH YAPANIN EVİNİ YIKSIN .ALLAH RAZI GELSİN BEYZA21
   
 6. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.674
  Beğenilen Mesajlar:
  2.421
  Ödül Puanları:
  113
  Merhaba , yorumunuz için teşekkür ederiz.Allah sizden de razı olsun..
   
 7. Ben büyü olduğunu düşünüyorum evimde
   
 8. Meleklerin Meleği :)

  Meleklerin Meleği :) *Tüm hamişler toplandık Topik Sorumlusu* Üye

  Kayıt:
  13 Aralık 2014
  Mesajlar:
  602
  Beğenilen Mesajlar:
  1.171
  Ödül Puanları:
  93
  evını sırkelı suyla sılsene oleee etkısı gecırmus dıe duydum allahım yaa neden yaprlar kı sunu tobe yaaa haftabır sırkelı suyla sıl ıkı damla damlatsan yeter bence
   
 9. sildim hemde tüm duvarları evi azda olsa düzeldi eşim buz gibi oldu bir günde 3 yıldır sürekli bir huzursuzluk bereketsizlik yorgunluk var uyuyamıyoruz evde ama evden çıkınca o kadar iyiyiz ki
   
 10. Meleklerin Meleği :)

  Meleklerin Meleği :) *Tüm hamişler toplandık Topik Sorumlusu* Üye

  Kayıt:
  13 Aralık 2014
  Mesajlar:
  602
  Beğenilen Mesajlar:
  1.171
  Ödül Puanları:
  93
  ayy allahım korusun yaaa ne kotu bebek falan var mı yazık yaa kım yapmıs olabılr kı evı bı ıyıce arasana cnm belkı bulursun kahretsın evın huzurunu bozmak ısteyenlerı rabbım ıns
   
 11. Var bi tane canim aradim tum evi kaldırdım ama yok
   
 12. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.674
  Beğenilen Mesajlar:
  2.421
  Ödül Puanları:
  113
  Okumanızın zararı olmaz.Büyüye karşı okunması gereken duaları sizlerle paylaşıyorum.

  Hayırlı iş yapmak için de haram işlemek (büyü çözmek için büyü yapmak) câiz değildir. Büyüden kurtulmak için, diğer hastalıklarda olduğu gibi sebeblere yapışmak lâzımdır.

  Bu sıkıntılar, ruhi hastalıklar için, kıymetli kitaplarda bildirilen duâlardan bazıları şunlardır:
  - Bir miktar suya Ayet-el kürsi, İhlas ve Muavvizeteyn [Nas ve Felak] surelerini okumalıdır! Büyü yapılan kimse bundan üç yudum içmeli, kalan su ile gusledilmelidir!

  - Üç kere Salevat-ı şerife okumalı, sonra yedi Fatiha, yedi Ayet-el kürsi, yedi Kâfirun suresi, yedi İhlas-ı şerif, yedi Felak ve yedi Nas surelerini okuyup kendi üzerine veya hastanın üzerine üflemelidir! Bunları tekrar okuyup hastanın odasına, yatağına, evin her yerine, bahçesine üflemelidir!


  - Fatiha, Ayet-el kürsi ve dört kul, (yani Kâfirun, İhlas, Felak ve Nas sureleri) yedişer kere okunup hastaya üflenirse, bütün afetler, dertler için, sihir (büyü), nazar için iyi gelir. Tuz üzerine okunup, suda eritilerek içmek de olur.
  - Sabah akşam, Bekara suresinin başından dört ayet ve Ayet-el kürsi ile, Ayet-el kürsiden sonraki iki ayeti ve Bekara suresinin sonundaki 3 ayet, hastanın üzerine okunursa, iyi olur.
  - “La ilahe illallahü vahdehü la şerike leh lehülmülkü ve lehülhamdü ve hüve ala külli şeyin kadir” okunmalıdır!
  - Günde 500 kere “La havle vela kuvvete illa billah-il-aliyyilazim” okunmalıdır! Başlarken yüz kere salevat ve bitirince de yine yüz kere salevat getirmelidir!

  - 25 kere Estagfirullah denir. Sonuncusunda ve etubü ileyhe kadar okunur. Sonra onbir ihlas ve yedi kere Fatiha-i şerife ve otuz üç kere, Allahümme salli ve sellim ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina muhammed okuyup, sevabı Peygamber efendimizin ve Eshab-ı kiramın ve Evliyanın ruhlarına ve sonra Silsile-i aliyye büyüklerinin isimlerini söyleyip; bu büyüklerin ruhlarına hediye edilir. Bunların hürmetine şifa vermesi için Allahü teâlâya duâ edilir. Hergün sabah-akşam böyle duâ edilir.
  - Ayatı hırz okumak ve üzerde taşımak.
   
 13.  
 14. Hepsini ayni anda mi okumaliyim birde esimin haberi yokken icirsem olur mu
   
İslamda büyünün hükmü nedir?Büyü yapıldığını nasıl anlarız konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. İslam dininde BüYü Nasıl Çözülür?

  İslam dininde BüYü Nasıl Çözülür?

  islam dininde büyünün yeri büyü nasil cözülür büyüden nasıl kurtulunur büyü nasıl çözülür sihir çözülür Büyüden kurtulmak için, diğer hastalıklarda olduğu gibi sebeplere yapışmak lâzımdır. Bunlardan bazıları şunlardır: 1- Bir miktar suya Âyet-el kürsî, ihlâs ve Mu'avezeteyn [Nas ve Felâk] sûrelerini okumalıdır. Büyü yapılan kimse bundan üç yudum içmeli, kalan su ile gusledilmelidir. 2-...
 2. Büyünün Tesiri ve Hükmü Nedir?

  Büyünün Tesiri ve Hükmü Nedir?

  Bazı kişiler içinden çıkamadıkları mevzularda farklı yollara başvurabiliyor. Bunlardan ilk akla gelen, büyü. Kur'ân büyüden ve büyücülerden bahsetmekte ve Kur'ân'da "sihir" kelimesi değişik türevleriyle 57 defa geçmektedir. Sihir ve büyünün tarihi insanlık tarihi kadar eskidir. Vahyin etki alanından uzaklaşan insanlar¸ bunu insanları etki altında bulundurma ve sömürme yolu olarak...
 3. Büyü yapıldığını nasıl anlarım?

  Büyü yapıldığını nasıl anlarım?

  İmam-ı Rabbani hazretleri buyuruyor ki: Büyü yapmak, küfre en yakın olan, en kötü haramdır. Hadis-i şerifte buyuruldu ki: (Müslüman büyü yapmaz. Allah saklasın, imanı gittikten sonra büyü tesir eder.) [c.3, m.41] İmam-ı Nevevi hazretleri buyuruyor ki: (Büyü yaparken, küfre sebep olan kelime ve iş olursa, küfürdür. Böyle bir kelime ve iş olmazsa, büyük günahtır.) Hadis-i şeriflerde buyuruldu...
 4. Büyünün belirtileri nelerdir?

  Büyünün belirtileri nelerdir?

  Bazı insanlarda, aşırı etkilenme ve geç müdahale sonucu sinir bozuklukları ve akli denge bozukluklarına kadar giden olaylar mevcuttur. Bu yüzden dikkatli olup, bu belirtileri önemsemek gereklidir. Büyülerde etkinin beyin iradesiyle en aza indirilmesi mümkündür. Büyülerin etkileri insanların burçlarına göre de değişkenlik gösterebilir. Yengeç, Aslan, İkizler, Oğlak, Kova ve Yay Burçları büyü...
 5. Büyü çeşitleri nelerdir?

  Büyü çeşitleri nelerdir?

  Asur ve Babil uygarlıklarında ak büyü ve kara büyü'nün ayrımı net olarak yapılmıştı; M.Ö.. 1800 yılında Kral Hammurabi Kara Büyüyü yasaklamış, uymayanları ölümle cezalandırmıştı. Ak Büyü Ak Büyü olumlu, iyiliğe yönelik, şifacı bir büyü türü olarak adlandırılır. Ak Büyü ile Kara Büyü arasındaki farklılıklar sadece niyet, amaç ve formüllerle belirlenmemektedir; bu iki büyü türünde kullanılan...

Sayfayı Paylaş