1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.293
  Beğenilen Mesajlar:
  2.403
  Ödül Puanları:
  113

  İslami rüya yorumu rüyada at görmek

  Konu, 'Rüya Tabiri' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Rüyada at görmek, güç, izzet, şeref ve para kazanmaya tabir edilip, yorumlanır. Rüyada görülen at takımında olan eksiklik şerefin derecesindeki eksiği gösterir. Tam ve güzel bir at murat demektir. Rüyada ata binmek, Rüya tabiri ulemalarının görüşlerine göre; ata binmek ve at rüyası, katır, beygir ve tay gibi hayvanlar kısmet ve murat, güç, şan ve şöhret ile tabir edilip, yorumlanır. Rüyada at arabası görmek, istediği işte başarı için çaba ve gayret gösteren kimseye ve azimli olan kişinin gayretine delalet eder.
  Rüyada ata binip gezmek, güzel bir hal ve hasta için şifa bulmaya, dertli bir kimse rüyasında ata binip gezdiğini görmek, amacına ulaşmak ve arzu ettiği şeylere kavuşmak anlamına gelir. Rüyada at sürmek, makam ve mevki, şan ve şöhret sahibi adam, güçlü kimseden yardım görmek ve her istediğinin kolayca yerine gelmesi demektir.
  < Konu Resmi..>

  Rüyada beyaz at görmek, bekar kimse rüyasında beyaz ata bindiğini görmüşse en yakın zamanda beğendiği ve murat ettiği kişiyle evlilik olacağına, işaret eder. Rüyada kahverengi at görmek, sağdık eş, iyi niyetli dost ve hoş sohbet yapacağınız bir topluluğa girmeye delalet eder. Rüyada siyah at görmek, güç, sır saklamak ve gizemli bir kadın ile birliktelik veya dostluk, sır tutmak ve insanlara faydalı bir konuda hizmet etmek demektir.

  Ruyada At İslami: Danyâl (a.s.) demiştir ki: Rüyada at görmek, Atının kuyruğu uzamış ve kılları çoğalmış görmek, taraftar ve hizmetçilerinin artmasına, kuyruğunun kısa ve kıllarının azlığı yardımcı ve işçilerinin azalmasına, atın azasındaki eksiklik güç ve şerefine gelen zararı gösterir.

  Rüyada At Diyanet: Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Rüyada eğerli ve gem’i takılmış güzel bir ata binip aheste aheste gittiğini gören kimsenin, insanlar arasında değeri yükselir. Takımı eksik bir ata binip sonra eksiklerini tamamlandığını gören kimsenin hali giderek düzelir. Ahırda bağlı bir atı olduğunu gören kimsenin halk içinde saygınlığı daha az olur. Ahırda birçok atı olduğunu gören kimse, kendine ve Allah’a düşman olanları perişan ve rezil eder. Bir atla münakaşa ettiğini gören kimse, büyük bir günah işler ve başına büyük bir bela açar.

  Nablusi Rüya Tabirleri: Rüyada At görmek ve Rüyada çıplak bir ata binip attan düştüğünü görmek, hayat şartlarının kötüye gitmesine, eğer devlet hizmetinde görevli ise, görevinden alınacağına veya sürgüne gönderileceğine, rencide edilmeye, hanımının ahlaksızlığı nedeniyle ayrılmaya tabir edilip, yorumlanır.

  Rüyada Ata binip Uçmak
  Kanatlı bir ata binip havada uçtuğunu görmek, dünyevi ve dini şerefe, bir rivayete göre yolculuğa işarettir. Rüyada ata binip uçtuğunu görmek bir halden başka güzel bir hale geçmek demektir.

  Rüyada Eğersiz ve Gemsiz Ata binmek
  Rüyada eğersiz ve gemsiz ata binmek; Eğersiz ve gemsiz bir erkek taya bindiğini gören kimse, şeref ve güç sahibi olarak alabildiğine yükselir. At üzerinde atın girmeyeceği bir yerde, meselâ bir minare üzerinde bulunduğunu gören kimse, dinen çirkin görülen yüksek bir mevki elde eder veya büyük bir günah işler.

  Rüyada Attan inmek veya Düşmek
  Rüyada attan inmek yada düşmek; Attan indiğini, düştüğünü veya atın üzerinde bayıldığını gören kimsenin mevki ve memurluğu elinden gider. Bir rivayete göre eşi vefat eder. Eğer çarşı içinde, halkın arasında attan düşerse, makamını ve gücünü kaybettiği halk arasında duyulur.

  Rüyada Attan düşmek
  Rüyada attan düşmek; Bir rivayete göre elindeki malını son kuruşuna kadar harcar. Diğer bir görüşe göre istediği iş olmaz. Bir attan inip başka ata bindiğini gören kimsenin görevi ve makamı değişir.

  Elinde Silahla Ata bindiğini görmek
  Rüyada Elinde silahla ata binmek; At üzerinde elinde silâhla halka hücum ettiğini gören kimse, halkın canını sıkacak şekilde ısrar edip zorlayarak bağış ister. Atının çalındığını, öldüğünü veya kaybolduğunu gören kimsenin evindeki hastası vefât eder.

  Rüyada Kör at görmek
  Rüyada kör at görmek; Bir gözü kör veya görmesi az bir atı rüyada görmek, işlerinin kötü gitmesine ve gelir darlığına düşüp sonra kurtulmaya, atın kendisiyle konuştuğunu görmek, hayret edeceği bir işe gireceğine işarettir.

  Rüyada At Satın almak
  Rüyâda bir at satın aldığını veya başkasının verdiğini gören kimse, güç, kuvvet, şeref ve para, altın, sermaye veya ticaret malı sâhibi olur. Atını ucuz bir fıata satan isteyerek yaptığı işi bırakır. Atını kesen, yaptığı işler ve söylediği sözlerle gücünü ve malını kaybeder.

  Rüyada At Eti yemek veya At kesmek
  Rüyada at eti yemek, At eti yediğini görmek; Ün yapmaya ve yüksek nama delalet eder. Atını kesip etinden yediğini gören kimsenin ününü, şânını herkes duyar. Bir rivâyete göre eline para, altın veya kıymetli bir şey geçer.

  Rüyada Evinde At görmek
  Rüyada evinde at görmek; Bir atın evine girdiğini görmek, büyük bir kimsenin geleceğine, atın bir yerden çıktığını görmek, oradan kıymetli bir kimsenin çıkıp gideceğine, bir takım atlıların bir yerde yarıştıklarını görmek, orada sel veya kuvvetli yağmur olacağına, birkaç atı olduğunu görmek, fayda göreceği bir işe kavuşmaya işarettir.

  Rüyada At Sürenin Arkasına binmek
  Rüyada at sürenin arkasına binmek; Rüyada bir kimsenin terkisine bindiğini gören kimse, o adamdan yardım alıp amacına erer veya o adama yardımcı veya ortak olur veya onun bıraktığı işi kendisi devam eder. Eğer terkisine bindiği kişiyi tanımıyorsa o bir zararı ve kötülüğü dokunacak bir kimsedir. Adarın üzerine gelip kendini çiğnediklerini gören kimse, çalıştığı işten atılır, serbest çalışıyorsa yaptığı işten zarar görür.

  Rüyada At Arabası görmek
  Rüyada at arabası görmek; Arabaya koşulmuş at, yani rüyada at arabası görmek, rüya sahibi için muvaffakiyetle sonuçlanacak bir işe teşebbüs etmeye delâlet eder. At arabasına binmek veya at arabası sürmek ise bir işin ucundan tutacağına ve o işle büyük yükselişlere, bol kazanç ve hayırlı ticarete yorumlanır.

  Rüyada Koşan At görmek
  Rüyada koşan at görmek; Bir atın koştuğunu görmek; iyi zaman, arzu ve temeni hatta muvaffakiyetle yorumlanır. Rüyada Beyaz ve siyah at görmek ve atların koştuğunu ve rüya sahibinin de bunu görmesi muradının yaklaştığına ve arzularının kolayca gerçekleşmesine yorumlanır.
   
İslami rüya yorumu rüyada at görmek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. İslami rüya yorumu rüyada yılan görmek

  İslami rüya yorumu rüyada yılan görmek

  RÜYADA YILAN: Rüyada yılan görmek hilekar ve düzenbaz bir düşmanla tabir edilir. Evinde yılan görmek düşmanın evde olduğuna, dışarıda yılan görmek düşmanın dışarıda olduğuna tabir edilip, yorumlanır. İslami Tabirleri: Yılan rüyası; hile düşünen ve sinsi düşmana, hile yapan hadsiz bir kimseye delalet eder. Rüyada yılan İslami tabiri ile şöyle simgelenir. Yılanı boğmak, ezmek ve ona galip...
 2. İslami rüya yorumu rüyada para görmek

  İslami rüya yorumu rüyada para görmek

  RÜYADA PARA: Bazen de kötülüğe, alçak söze ve bağırmamaya işarettir. Rüyada para görmek, dostlarıyla görüşmeye işarettir. Çorabı içinde görülen para, abdest bozmaya işarettir. Rüyada Para görmek İslami tabiri, ile bu sayfamızda ayrıntılı yorumlanmıştır. İslami Tabirleri: Rüyada para, Bazen de rüyada görülen paralar; kedere, üzüntüye, darlığa ve kendisine üzüntü verecek sözler duymaya...
 3. İslami rüya yorumu rüyada sevgili görmek

  İslami rüya yorumu rüyada sevgili görmek

  Rüya sahibi bekar ise rüyada sevgiliyi görmek iki şekilde tabir edilir, faydasız şeyler ve gurur, yardım eden kimse, bir diğer görüşe göre Dünya işlerinin düzene sokulması ile uğraşan kimse ile rüyanız tabir edilip yorumlanır. İslami Tabirleri: Sevgili rüyası erkek ve kadın için, İslami kaynaklara göre; hürmet ve vakar sahibi, düzgün sözlü, genelde insanlar içinde güzellikle anılan, güzel,...
 4. İslami rüya yorumu rüyada köpek görmek

  İslami rüya yorumu rüyada köpek görmek

  Rüyada köpek görmek, faydasız fakat düşmanlığında şefkat olan düşmana işaret eder. Rüyada dişi köpek görmek, aklını kullanıp ama tedbir alamayan bir kadın ile tabir edilir. Rüyada köpekten kaçmak, korkularıyla yüzleşmeyen kimseye ve düşmanlığından emin olduğunuz kimsenin zulmüne uğramaya delalet eder. Rüyada büyük köpek görmek, çevresinin çoğalması ve genişlemesi ile tabir edilir. Rüyada yavru...
 5. İslami rüya yorumu rüyada kedi görmek

  İslami rüya yorumu rüyada kedi görmek

  Rüyada kedi görmek, hizmetçi ve işlerinde yardımcı olan kimseye işaret eder. Rüyada Kedi görmek bazı tabircilere göre şöyle yorumlanır. Hanım, Eş ve hizmetinde bulunan kimseyle tasvir olunur. Rüyanızın görülüş şekline göre bu kimselerden zarar görmek veya hırsızlık gibi durumlara karşı hanesini veya yakınlarını korumak için gözetmesi gerektiğine delalet eder. Rüyada kara kedi görmek; Ebû...

Sayfayı Paylaş