1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.311
  Beğenilen Mesajlar:
  2.403
  Ödül Puanları:
  113

  İslami rüya yorumu rüyada kedi görmek

  Konu, 'Rüya Tabiri' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Rüyada kedi görmek, hizmetçi ve işlerinde yardımcı olan kimseye işaret eder. Rüyada Kedi görmek bazı tabircilere göre şöyle yorumlanır. Hanım, Eş ve hizmetinde bulunan kimseyle tasvir olunur. Rüyanızın görülüş şekline göre bu kimselerden zarar görmek veya hırsızlık gibi durumlara karşı hanesini veya yakınlarını korumak için gözetmesi gerektiğine delalet eder. Rüyada kara kedi görmek; Ebû Sâid’ül Vaaz (r.a.) diyor ki: Kedinin tabirinde ihtilaf olunmuştur. Bazıları her şeyi muhafaza eder bir hizmetçi, bazıları da evin içindeki hırsız, dediler.
  Rüyada kedi miyavlaması görmek; kedi sesi ve kedinin ağladığını görmek, üzüntü içinde olan kadına yada kendi adına çalışan bir kimsenin sıkıntı çekmesine işaret eder. Rüyada siyah kedi görmek, Bazı tabircilere göre siyah ve dişi kedi düzenbaz eşe işarettir. Rüyada beyaz kedi görmek, hileci ve aldatıcı kimseye işaret eder. Rüyada kedi yavrusu görmek, hizmetlisi olanlar için hizmet edenlerinin sayısının artması ve kazançlı işlere yorumlanır. Rüyada kedi sevmek, koruma altında olmaya ve erkek için himayesi altına alacağı kadına, iyi niyetli bayan arkadaşlara işaret eder.
  < Konu Resmi..>

  İslami Tabiri: Rüyada kedi görmek, hizmet eden bir kimse ile tabir olunur. Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Rüyada bir kedi öldürdüğünü gören kimse, hırsızı tutar ve etkisiz hale getirir.

  Diyanet Yorumu: Rüyada kedi görmek; kedere, üzüntüye ve düşmanlığa işarettir. Rüyada görülen kedi rengine göre kısaca şöyle yorumlanır. Rüyada beyaz kedi iyi bir hizmette bulunan bir kadına, Rüyada siyah kedi cahil bir kimse tarafından himaye edilen bir şeye hükmolunur.

  İmam-ı Nablusi Şöyle buyuruyor: Bazı yorumculara göre kedi, barışa da işarettir. Rüyada Kedi görmek, hakkında Uzman Rüya tâbircilerinin de yorumları şöyledir. Rüyada dişi kedi görmek; belalı bir kadına işarettir. Rüyada Erkek kedi görmek, her insan için de kendi halinde kafasına buyruk olan bir kimse ile tabir edilir.

  Rüyada Kedi Yavrusu Görmek
  Rüyada kedi yavrusu görmek; Bazı Rüya ve Havas alimleri şöyle buyurmuştur. Rüyada Kedi Yavrusu görmek, kendine hizmet eden kimselerin artmasına ve tüccar ise iş sahibi ise çalıştırdığı kişilerin artmasına, yönetici ise emrinde bulunan hizmetlilerin çoğalmasına, işsiz için ise kalabalık bir yerde çalışmaya tabir olunur. Rüyada Kedi Yavruları görmek iki şekilde tabir olunur, bekar için evlenmeye evli için ailesinin genişlemesine işarettir.

  Rüyada Dişi Kedi Görmek
  Rüyada dişi kedi görmek; Ünlü Rüya uzmanı Kenzül Menama göre; Rüyada düşü kedi görmek, ser ve hırçın mizaçlı bir kadına ve bazende hamarat bir kadına işarettir. Rüyada Dişi kedi görmek iki şekilde tefsir edilir, bekar kimse için yeni bir kadın ile tanışmaya, kadın içinse ise kendinden büyük bir kadının etkisinde olmaya işarettir.

  Rüyada Erkek Kedi Görmek
  Rüyada Erkek kedi görmek; Kenzül Menam Rüya hazinesine göre: Rüyada Erkek kedi yorumu, genel olarak kedi görmek ile aynı şekilde tabir olunur. Rüyada kedi bazıları için koruyucu bir hizmetliye veya evin içinde yada çevresinde bir hırsızlığa delalet eder.

  Rüyada Kedi Sevmek görmek
  Rüyada kedi sevmek; Rüya analizi yapan uzmanlara göre; Rüyada Kedi sevdiğini görmek, bildiği ve farkında olduğu hatalı ve iyi olmayan bir konuya karşı durmayıp yandaş olmaya ve bazen bir hataya göz yummaya işarettir. Rüyada kedi sevmek elem ve tasa ve bazende hoş görülü kimseden destek görmeye delalet eder.

  Rüyada Kedi Öldürmek görmek
  Rüyada kedi öldürmek; Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Rüyada kedi öldürdüğünü görmek, evine ve hanesine dikkat etmesi gerektiğine veya olmadık yere haksızlığa uğramaya ve bu durum ona sorun yaşatacağına işarettir. Rüyasında bir kedi öldürdüğünü görmek; hırsızı yakalayıp hapse atılacağına işarettir.

  Rüyada Kedi Miyavlaması görmek
  Rüyada kedi miyavlaması görmek; Diyanet yorumlarına göre; Rüyada kedi miyavladığını duymak, bir hırsızın yada fenalık düşünen bir kimsenin varlığının farkına varmaya, art niyetli kimsenin kötü düşüncesinden emin olmaya, hırsız için yakalanmaya, hırsızlıkta ısrar eden için gazaba uğramaya işarettir.

  Rüyada Kedi Ağlaması görmek
  Rüyada Kedi Ağlaması görmek; İmam-ı gazali’ye göre, Rüyada kedinin ağladığını görmek, bazı kişilerin giderlerini karşılamayan bir kimseye tabir edilir. Rüyada kedi ağlamasını duyan kimse bazende pişmanlık yaşamaya ve bir kadını ağlatmaya işarettir. Kadın içinse çevresindekilerin hakkında dedikodu yapmasına tasvir edilir.

  Rüyada Kedi Tırmalaması görmek
  Rüyada kedi tırmalaması görmek; kedinin saldırması veya kedi kovalaması görmek, aile içinde bir kargaşanın çıkmasına, tartışmalar yaşamaya tabir edilir. Rüyada Kedi tırmalaması, kişinin bir kimseyle sürtüşmesine, tartışmasına ve bazende bir kadının kendisine iftira atmasına yorumlanır.

  Rüyada Van Kedisi görmek
  Rüyada Van kedisi görmek, normal bir kedi görmek ile aynı yorumu taşımaktadır. Rüyada Van kedisi görmek, farklı milletten veya yabancı uyruklu kadın, süslü ve zengin bir kadına ve bazende çevresi tarafından sevilen bir kadına yorumlanır. Rüyada Van kedisini sevmek, kariyerli bir kadınla ilişkisi olacağına tabir olunur.

  Rüyada Kedi Doğurması görmek
  Rüyada kedi doğurması görmek; Rüya hazinesi Kenzül Menama göre: Rüyada Kedinin doğurduğunu görmek veya doğuran bir kedi görmek, bir semtte yada mahalde hırsızlıkların azalmasına, bazende rüya sahibinin hizmetlilerinin artmasına ve kendi yandaşlarının çoğalmasına tabir edilir.

  Rüyada Kedi Fare Görmek
  Rüyada kedi ve fare görmek, hırsız kimsenin şerrine dikkat edilmesine tasvir edilir. Rüyada Kedi ve Fare gören kimse ummadık bir anında sıkıntıya düşeceğine ve canının sıkılacağına tefsir edilir.

  Rüyada Kedi Köpek görmek
  Rüyada Kedi ve Köpek görmek; rüya sahibinin emniyette olmasına ve korkularından emin olmasına, güvenilir bir yere taşınmaya, yada güvenli ve karlı bir yerde çalışmaya işarettir.

  Rüyada Kedi Hırlaması görmek
  Rüyada kedi hırlaması görmek; Bazı havas Ustadlarına göre: Rüyada kedi mırlaması veya hırıltısı görmek, üzüntülerden kurtulmaya ve isteklerine kavuşmaya, hasta için şifa bulamaya, ihtiyacının giderilmesini sağlayacak bir kimseden yardım görmeye işarettir.

  Rüyada Kediyi Hamile görmek
  Rüyada kediyi hamile görmek; Kenzül Menam (Rüya Hazinesi) Ansiklopedisine göre: Rüyada Hamile kedi görmek, evliyse erkek için eşinin hamile olmasına, kadın için ailesinden bir bayanın hamile olduğuna yorumlanır. Rüyada hamile bir kedi görmek, bekar için evliliğe ve mal, mülk, ve hayırlı geçim ile tabir edilir.

  Rüyada Kedi Beslemek görmek
  Rüyada kedi beslemek görmek; Büyük Rüya Sözlüğüne göre: Rüyada Kedi beslediğini görmek, hizmetlisinin artmasına, kendine yardım eden kişilerin çoğalmasına, ve kazancın karın artmasına, tüccar için hayırlı işlerinin olacağına, normal biri için ailesinin, neslinin çoğalmasına tabir olunur.

  Rüyada Kedinin Konuşmasını görmek
  Rüyada kedinin konuşması görmek; kendinden emin olunacak bir kadına işarettir. Rüyada Kedinin kendisiyle konuştuğunu görmek, bir kadınla dostluk kuracağına tabir edilir.

  Rüyada Kara Kedi görmek
  Rüyada kara kedi görmek; kendini gizleyen ifşa olunmayan bir hırsıza delalet eder. Rüyada kara kediyi gören kişi şansızlık yaşar, sıkıntıya düşer ve üzülür.

  Rüyada Beyaz Kedi görmek
  Rüyada beyaz görmek; kadın için çevresinde kendisi hakkında iyi düşünen dostlarının olduğuna, erkek için ise güzel ve alımlı bir bayanla tanışmaya ve bir dostluk kurmaya tasvir edilir.

  Rüyada Kedi okşamak görmek
  Rüyada kedi okşamak; kedi sevmek ile aynı tabir olunur. Bir kadına gönül kaptırmaya, kadın içinse bir erkeği karşılıksız sevmeye tabir edilir. Rüyada kedi sevmek ile aynı tabirler, okşamak ile olan yorumları da kapsar.

  Rüyada Kedi Pisliği görmek
  Rüyada kedi pisliği görmek; bildiği bir kimseyi tüm hatalarına rağmen idare eden kimseyle tabir olunur. Rüyada kedi pisliğini görmek iki şekilde tabir edilir. Sıkıntı ve bereketin azalmasına ve geçici olarak bu durumun devam etmesine tefsir edilir.

  Rüyada Kedi patisi görmek
  Rüyada kedi patisi görmek; izzet ve kerem sahibi bir kimsenin çevresinde hakkında olumsuz konuşulan sözleri duymasına ve bundan dolayı üzüntü yaşamasına tabir edilir.

  Rüyada Şişman ve Zayıf Kedi görmek
  Rüyada şişman ve zayıf kedi görmek aynıdır. Şişman kedi zayıf kediye göre farkı şöyledir, hırsızlıklarına devam eden kimseler ile tasvir olunur. Bu kimselere karşı zarara uğramaktan emin olacağına rüya sahibinin daha dikkatli olup öfkesini ve sırlarını korunmasına tabir edilir.

  Rüyada Kedi ile Kavga Etmek görmek
  Rüyada kedi kavgası görmek; Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Rüyada kediyle kavga etmek, Bir kediyle münakaşa edip hayvanın kendisini tırmaladığını veya ısırdığını görmek, uzun bir hastalığa tutulup sonra şifâ bulmaya, Rüyada kedilerin kavga ettiğini görmek; şiddetli bir üzüntü ve kedere düşüp daha sonra Allalıü Tealâ’nın izni ile kurtulmaya işarettir.

  Rüyada Kedi Eti görmek
  Rüyada Kedi eti görmek; Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Rüyada Kedi eti yediğini görmek veya yerken görmek, Kedi eti iki çeşit tabir edilir: Hırsızın malı, hırsızlıkla elde edilen mal. Rüyada kedi eti fena düşünceleri olan ve malına dikkat etmeyen kimse ile tabir olunur. Kedi eti bazen hırsızın malına, bazen de çalıntıdan elde edilen mala işarettir.

  Rüyada Sarı Kedi görmek
  Rüyada sarı kedi görmek; sarışın ve buğday tenli kadına, bu kadınla dostluğu olan kimsenin buna karşı dikkatli olması gerektiğine, rüyada sarı kedi gören bir bayan tarafından aldatılır veya kandırılır denilmiştir.
   
İslami rüya yorumu rüyada kedi görmek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. İslami rüya yorumu rüyada yılan görmek

  İslami rüya yorumu rüyada yılan görmek

  RÜYADA YILAN: Rüyada yılan görmek hilekar ve düzenbaz bir düşmanla tabir edilir. Evinde yılan görmek düşmanın evde olduğuna, dışarıda yılan görmek düşmanın dışarıda olduğuna tabir edilip, yorumlanır. İslami Tabirleri: Yılan rüyası; hile düşünen ve sinsi düşmana, hile yapan hadsiz bir kimseye delalet eder. Rüyada yılan İslami tabiri ile şöyle simgelenir. Yılanı boğmak, ezmek ve ona galip...
 2. İslami rüya yorumu rüyada para görmek

  İslami rüya yorumu rüyada para görmek

  RÜYADA PARA: Bazen de kötülüğe, alçak söze ve bağırmamaya işarettir. Rüyada para görmek, dostlarıyla görüşmeye işarettir. Çorabı içinde görülen para, abdest bozmaya işarettir. Rüyada Para görmek İslami tabiri, ile bu sayfamızda ayrıntılı yorumlanmıştır. İslami Tabirleri: Rüyada para, Bazen de rüyada görülen paralar; kedere, üzüntüye, darlığa ve kendisine üzüntü verecek sözler duymaya...
 3. İslami rüya yorumu rüyada sevgili görmek

  İslami rüya yorumu rüyada sevgili görmek

  Rüya sahibi bekar ise rüyada sevgiliyi görmek iki şekilde tabir edilir, faydasız şeyler ve gurur, yardım eden kimse, bir diğer görüşe göre Dünya işlerinin düzene sokulması ile uğraşan kimse ile rüyanız tabir edilip yorumlanır. İslami Tabirleri: Sevgili rüyası erkek ve kadın için, İslami kaynaklara göre; hürmet ve vakar sahibi, düzgün sözlü, genelde insanlar içinde güzellikle anılan, güzel,...
 4. İslami rüya yorumu rüyada at görmek

  İslami rüya yorumu rüyada at görmek

  Rüyada at görmek, güç, izzet, şeref ve para kazanmaya tabir edilip, yorumlanır. Rüyada görülen at takımında olan eksiklik şerefin derecesindeki eksiği gösterir. Tam ve güzel bir at murat demektir. Rüyada ata binmek, Rüya tabiri ulemalarının görüşlerine göre; ata binmek ve at rüyası, katır, beygir ve tay gibi hayvanlar kısmet ve murat, güç, şan ve şöhret ile tabir edilip, yorumlanır. Rüyada at...
 5. İslami rüya yorumu rüyada köpek görmek

  İslami rüya yorumu rüyada köpek görmek

  Rüyada köpek görmek, faydasız fakat düşmanlığında şefkat olan düşmana işaret eder. Rüyada dişi köpek görmek, aklını kullanıp ama tedbir alamayan bir kadın ile tabir edilir. Rüyada köpekten kaçmak, korkularıyla yüzleşmeyen kimseye ve düşmanlığından emin olduğunuz kimsenin zulmüne uğramaya delalet eder. Rüyada büyük köpek görmek, çevresinin çoğalması ve genişlemesi ile tabir edilir. Rüyada yavru...

Sayfayı Paylaş