İsmail Özçiçek'e 50 kilo verdiren diyet listesi var mı

K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
İsmail Özçiçek'e 50 kilo verdiren diyet listesi var mı
ismail özçiçek
Az önce Atv kalalındaki bir proğramda gördüm İsmail Özçiçek isimli şahıs inanılır gibi değil ama tam tamına 10 ayda 50 kilo vermiş arkadaşlarım. Kalple ilgili sorundan dolayı doktoru ile egörüşmüş ve acil kilo vermesi hususunda mutabık kalmışlar. Oda bir diyet uygulamış ve toplamda 50 kilo veremilmiş ! Bu diyet menüsünü bilen var mı bu liste lazım banada ?

Evet bende seyrettim bu arkadaşı, henüz araştırmalarımız sonucunda bir bilgiye ulaşmadık ama en kısa zamanda bunu güncelleyip ekleyeceğiz arkadaşım.

Saygılar.

Ben İsmail Özçiçek.İstanbul doğumluyum ve de İstanbul'da yaşıyorum,ama nerelisiniz derseniz aslen Rize'liyim ve de Rize'li olmaktan gurur duyuyorum herkesin kendi adına duyduğu gibi.Fakat bir de öğünmek gibi olmasın çok iyi bir Fenerbahçeliyim.Fenerbahçeli olmak benim için bir yaşam felsefesi oldu desem herhalde kendi adıma abartmamış olurum.Kendimi bildim bileli kilolu bir yapıya sahiptim,ve bu bende haliyle karamsarlığa yol açıyordu.Yemek yemeyi çok seviyordum,hele akşam yemeklerinden sonra sanki bir vazifeymiş gibi kuruyemiş yemekten vazgeçemiyordum.Tabiki bununla bitmiyor,televizyon seyretmeyi sevdiğim için gece geç vakitlere kadar uykusuz kaldığım zamanlarda midemin kazındığını hissederek elime ne geçerse yemek yemeyi bir adet haline getirmiştim.Bu şekilde beslenirseniz gerçekten semiz olursunuz,yani fiziki görüntümün hakkını vermek konusunda kimse elime su dökemezdi.Tabi bu durumdan memnun olduğum söylenemez,nasıl söyleyebilirsiniz yürümekte,merdiven çıkmakta zorlanıyorusunuz,ne bileyim bir giysi almaya gittiğinizde her mağazaya gidemiyorsunuz çünki beden büyük ve beğendiğiniz bir giysinin size göre bedeni olmadığı için başka bir yere gidip beğenmediğiniz sadece almak zorunda olduğunuz için alışveriş yapıyorsunuz mutsuz bir şekilde,veya bir arkadaş topluluğunda çevrenizdekilerle kendinize baktığınızda bir de üstüne üstlük kıskançlık krizi yaşarsınız.Yani o kadar çok olumsuzluklar var ki gerçekten saymakla bitmiyor.Bu kadarcık kendimden bahsettikten sonra esas olarak sizlere aktarmak istediğim benim için çok önemli şey sosyal yaşantımın akışını değiştiren,kaybetmiş olduğum öz güvenimi tekrar kazanmama ve sağlıma kavuşmama yardımcı olan,beni ben yapan çok sevdiğim,kendisinden her ortamda her mekanda büyük bir beğeniyle bahsettiğim dostum Sayın Gürkan Kubilay ve çok değerli ekibinden söz etmek istiyorum.
Sevgili Gürkan Bey'le tanışmam asla bir tesadüfü veya herhangi bir rahatsızlığımdan dolayı değildir. Şöyle ki, tanıdığım bir kişiyi Gürkan Bey'e gittikten sonra kendisiyle karşılaştığımda,fiziki görüntüsünün hissedilebilir bir şekilde değiştiğini ve çok mutlu olduğunu gözledim ve kendisinden bunu nasıl başardığını ve ne şekilde bu duruma geldiğini öğrendim ve Gürkan Bey'in adresini kendisinden alarak bende gitmeye karar verdim.Aslında bahsettiğim bu kişi benden yaşça çok küçüktü yani tedaviye çok daha kolay cevap verebilecek durumdaydı.Ama ben bir kere karar vermiştim Gürkan Bey'e gitmeliyim ve o kişiden daha çok kilo vermeliydim kısacası kıskanmıştım.2009 yılının Mayıs ayı içerisinde Sayın Gürkan Kubilay Bey'le Kızıl topraktaki Kliniğinde tanıştım. Kan tahlili ve akabinde bir hafta sonra kendisiyle yüz yüze görüştüğümde, İsmail Bey eğer size vereceğim programı doğru ve yerinde uygularsanız Aralık ayına kadar bir hayli kilo vermiş olursunuz diyerek ilk motivasyonunu yapmıştı. Tabi ilk hafta biraz zorlanmama rağmen, nasıl zorlanmayayımki uyumadığım süre zarfında hiç ağzı boş kalmayan devamlı bir şeyler yemeyi kendine vazife edinmiş birisi olarak biraz sarsıldım. Ama ertesi hafta ölçüm yaptırıp kendisiyle beraber olduğumda kilo verdiğimi söylemesi beni daha da çok motive etti. Her ölçüme gittiğimde ben herkesten daha çok kilo vermeliyim mantığıyla o kadar azim ve kararlılık içindeydim ki ilk ay sonunda tam 12 kilo vermiştim ve de çok mutluydum. Bunu anlatmak gerçekten zor yaşamak lazım. Aylar birbirini kovaladı ve ben yine aynı kararlılıkla hareket ederek 8 ayda tam 50 kilo verdim.Aynaya baktığımda ilk önce kendimi tanıyamadım hatta beni 1 ve 2 senedir görmeyenler bile tanımakta zorluk çekiyordu ve çok şaşırmışlardı.Nasıl şaşırmasınlar sanki içimden bir insan çıkmış gibiydim.Gardırobumu tamamen değiştirmek zorunda kaldı,bunu söylemek bana bir büyük bir zevk veriyordu.Ne demek 66 beden yani 3XL giyen biri olarak 8 ay sonra 'S' beden giyiyor.Bu başarılması herhalde güç bir şeydi,çok mutluydum yani kendi öz güvenimi kazanmıştım bunu güçlü irademin yardımıyla ve de en önemlisi Sayın Gürkan Bey'in çok değerli katkılarıyla başarmıştım.Aslında benim elde ettiğim bu başarıyı herkes gerçekleştirebilir. Tabiki insanların buna karar vermesi,yani ben zayıflamak istiyorum artık bu fiziki görüntümün ve sağlıma kavuşmanın zamanı geldi deyip güçlü iradesiyle bunu başarması geregir. Çünki Sayın Gürkan Bey kesinlikle zor bir program yani tedavi uygulamıyor.Gayet kolay herkesin rahatlıkla uygulayabileceği bu programda yemeden değil bakın bu çok önemli YİYEREK zayıflamak sağlımıza kavuşmak.Evet ben ve diğer birçok hastalar YİYEREK hemde herşeyi kilo verip sağlımıza kavuştuk.Tabi programa dahil olmazsa olmaz bir de spor yapmak var.O da zor değil,neden çünki Gürkan Bey en iyi spor yürümek der yani hafta 4 gün tempolu yürümenin bu programa katkı sağladığını söyler.Ama size bir şey söyleyeyim mi ben her gün yürürdüm ve yürüyemediğim zamanlarda kendimi suçlu hissederdim,ama hiç aksatmadan bu programı büyük bir azim va kararlılıkla harfiyen yaptığımı düşünüyorum.2010 yılının Şubat ay'ından beri yani 2011 yılının Mayıs ayı'ında olduğumuza göre tam yaklaşık 1,5 yıldır verdiğim 50 kiloyu koruyorum,şükürler olsun.Gerçekten samimi olarak şunu söylemek istiyorum çok değerli dostum Sayın Gürkan Kubilay ve çok değerli ekibine ne kadar teşekkür etsem azdır.Büyük bir titizlilikle vede meslek anlayışıyla insanlığa hizmet etmek kadar güzel bir şey yoktur herhalde.Bu güzellikleri ve yoğun duyguları bana yaşattıkları için kendilerine sonsuz sevgilerimi ve teşekkürlerimi sunmak isterim.Eğer benide kendi ailelerinden birisi oalark kabul ederlerse her zaman ve her şartta birlikte olmaktan mutluluk duyacağım.Teşekkürler Sayın Gürkan Kubilay,teşekkürler Kubilay Sağlık çalışanları hepinizi çeok seviyorum.

Kubilay Bey'in sayfasında böyle bir açıklama var LİNKİ

Geri