ismail yk biyografisi

  • Konbuyu başlatan Misafir
  • Başlangıç tarihi
M

Misafir

Forum Okuru
ismail yk biyografisi
İSMAİL YK 5 Temmuz 1980 yılında sabah saat beşte doğmuştur. Almanya da doğup büyümüştür. Ama Sivas kökenlidir. Beş çocuğun en küçüğüdür Yengeç burcudur, yakışıklıdır. Genelde tarz giyinir. Şimdiye kadar dans dersi almamıştır. Çocukları çok sever. Annesinin adı Songül, babasının adı ise Selçuk’tur.
İSMAİL YK doğduğunda ailesinde herkes müzikle ilgilenmekteydi. Özellikle diğer kardeşlerinin hepsi... İSMAİL YK o zamanlardan annesine büyüyünce sanatçı olacağına dair söz verdi ve diğer kardeşlerine katıldı. Onlardan da çok şey öğrenerek kendini bu işte geliştirdi... Her yerde içinden geldiği gibi davranır, okulda sahnede şarkılar okurdu. Liseyi bitirdikten sonra kendisini tamamıyla müziğe verirdi. İSMAİL YK büyüdü ve annesine vermiş olduğu sözü tutarak ve sanatçı oldu.
İSMAİL YK' nın ilk solo albümü "Şappur Şuppur" Yurtseven Kardeşlerin desteğiyle müzik piyasalarına bomba gibi düştü. İsmail YK, 2004 yılında Avrupa Müzik etiketiyle sunulan 16 şarkılık "Şappur Şuppur" albümünün satışı nedeniyle 2005 yılında MÜYAP tarafından ödüllendirilmiştir ve 542.967 kaset satmıştır.
2006 yılında piyasaya sunulan “Bombabomba.com” albümün başarısından dolayı bu kez yılın en çok satan sanatçısı olarak birinci sırada yer alarak 2 ödül birden alır ve ayrıca dijital sanal ortam satışlarında da ilk sırada bulunur ve 3. ödülünü de almaya hak kazanır.Yurtseven Kardesler 5 öz kardeşten oluşmaktadır. Soyadları “Yurtseven” olduğundan dolayı grup ismini YURTSEVEN KARDEŞLER olarak adlandırmışlardır. Anne ve babanın teşvikleriyle müzikle tanışan Yurtseven Kardesler uzun ve köklü bir müzik geçmişine sahiplerdir. 1969 yılında müzikle tanışan en büyükleri Hüseyin ilk olarak 1974 ve 1978 yılları arasında kardeşi Hasan ile gazinolarda ve düğünlerde müzik hayatlarına amatörce adim atmışlardır. 1978 yılında Mustafa ile Zeynep´inde gruba katılmalarıyla Yurtseven Kardesler grubunun temeli atılmış olur. Daha sonra 1987 yılında İsmail´in de gruba katılmasıyla bir bütün oluşur. 1988 yılında ise Almanya’ nın ZDF kanalının “Nachbarn in Europa” programina katilirlar. Ve bu ana kadar 5 Albüm ve 12 Video klip çıkarmışlardır Kendilerine ait olan stüdyolarında, kayıtları, düzenlemeleri, aranjeleri, yönetmenlik ve mikjaslarini kendileri üstlenmektedirler. Albümlerinde duyulan tüm müzik aletlerini kendileri kullanmaktadırlar. Kültür açısından çok önemli olan Anadolu’muzun müziği Halayı, Türkiye dahil, Avrupada diskoteklere kadar taşıyıp, bu boslugu doldurmuslardir. Synthesizerler ve sampler aletlerinde, zurna, mey, flüt, bağlama, keman ve buna benzer sesleri FM ve Sample olarak kullanip, Türk piyasasinda bu isin öncülügünü yapmislardir.İSMAİL YK’ nın Ayrı Bir Albüm Yapmasının Nedeni

Dinamikliği ve kafasında oluşturup, müzik dünyasına kazandıracağı farklı projeleri nedeniyle, Yurtseven Kardeşler ilk teklifi kendi aralarında anlaşarak İSMAİL-YK´ya sunarlar ve bu teklif İSMAİL YK tarafından kabul edilir. Ayrıca bu teklif, kardeşlerin birbirlerine olan bağlılıklarını da göstermektedir.

İSMAİL YK, Türkiye´ye biraz daha farklı, gerek müziğiyle, gerek giyimiyle, gerek showuyla, gerekse sahnesiyle Türk müzik dünyasına ayrı bir renk katmıştır. Türkiye´de böyle bir boşluğu doldurmak için tüm ekibiyle birlikte üç buçuk yıl yoğun bir şekilde, büyük çaba sarf etmiştir. Bu boşluğu doldurmak İSMAİL YK´nın büyük hedefiydi! Hedefine ulaştı ve çabalarının sonucunu da en iyi şekilde almaktadır.
 
Üst