1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  İşsize 2500 TL maaş

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  hamilelikte işsizlik maaşı hamilelikte maaş ödemesi İşsiz kalma korkusu, özel sigorta şirketlerinin işsizlik sigortası ürünlerine talepte büyük artış yarattı.
  Bu sigorta ile, ayda 10 TL öderseniz 6 ay boyunca 320, ayda 31 TL öderseniz ise 1.000 TL özel işsizlik maaşı alma hakkına sahip oluyorsunuz. Garanti Emeklilik 2009’un ilk 2 ayında geçen yılın tamamını aşarak 140 bin kişiye işsizlik sigortası sattı.

  Küresel ekonomik krizin özellikle beyaz yakalılarda yarattığı travma, özel işsizlik sigortalarına talebi patlattı. Krizle birlikte hızla büyüyen bu pazarın hakimi konumunda olan Garanti Emeklilik, 2009 yılının ilk 2 ayında 140 bin kişiye işsizlik sigortası sattı. Garanti Emeklilik Genel Müdürü Erhan Adalı işsizlik sigortası ürününü satmaya 2008 yılının Mayıs ayında başladıklarını ve geçen yılın tamamında 130 bin kişiye ürün sattıklarını söyledi.

  Adalı, “2009 yılı Ocak ve Şubat ayında ise bu rakam 140 bini buldu. Yani bu yılın sadece ilk iki ayında geçtiğimiz yılın üzerinde işsizlik sigortası sattık” dedi. Adalı, işsizlik sigortası ürününe ilginin artarak devam etmesini beklediğini açıkladı.

  3 AY PRİM ÖDEMEK YETERLİ

  Garanti Emeklilik, işsizlik ek teminatlı 3 hayat ürünü sunuyor: Gelir güvencesi, kredi ödeme güvencesi ve kredi kartı ödeme güvencesi. Üç ürünün de en önemli kriteri sigortanın alındığı tarihten sonra 120 gün çalışmak, yani en az 3 ay prim ödemek ve en az 6 aydır aynı işyerinde çalışıyor olmak.

  Bu koşullara sahip olanlar, almak istedikleri prime uygun bir aylık ödeme yapıyor. 1.500-2.149 TL arası aylık geliri olanlara, aylık 1.000 TL işsizlik ödemesi yapılan paket öneriliyor. Ayda 1.000 TL işsizlik maaşı almak isteyen aylık 31 TL prim ödüyor.

  Aylık 10 TL prim ödeyen sigortalı, işsiz kalırsa 320 TL alıyor. Aylık 78 TL prim ödeyenlerin işsizlik maaşı ise 2 bin 500 TL’ye çıkıyor. Sigortaya en az 3 ay prim ödeyen ve daha sonra isteği dışında işsiz kalanlar en fazla 6 ay işsizlik maaşı alabiliyor. Sigorta kapsamında vefat ve kaza sonucu maluliyet durumlarında ise bir kerede 10 maaş veriliyor.

  Garanti Emeklilik kapsamında, işsiz kalındığında mortgage ve taşıt kredilerinin ödenmesini sağlayan Kredi Ödeme Güvencesi Sigortası da bulunuyor. Bu ürün kapsamında da işsiz kalınması halinde kredi taksitleri bir yıldan uzun vadeli kredilerde maksimum 12 aya kadar ödeniyor.

  KART BORCUNU KAPATIYOR

  Krizle birlikte çok önemli bir talep alan bir diğer sigorta ise Kredi Kartı Ödeme Güvencesi Sigortası. Bu sigorta kapsamında işsiz kalanların kredi kartı borçlarını ödediklerini anlatan Garanti Emeklilik Genel Müdürü Erhan Adalı aynı zamanda hayat sigortası da verdiklerini söyledi. Bu sigorta kapsamında maksimum 10 bin TL kredi kartı limiti olan bir kişi, aylık kredi kartı bakiyesinin yüzde 1’i kadar bir prim ödediğinde, isteği dışında işsiz kalırsa işsiz kalmadan önceki son ekstresindeki borç, sigorta tarafından tek seferde tamamen kapatılıyor.
   
İşsize 2500 TL maaş konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Memurdan En Düşük Maaş İsteği: 1.301 TL

  Memurdan En Düşük Maaş İsteği: 1.301 TL

  TÜRKİYE Kamu-Sen ve Memur-Sen, yarın başlayacak 2009 yılı toplu görüşmelerinden önce düzenledikleri basın toplantılarıyla hükümetten taleplerini açıkladı. Türkiye Kamu-Sen, en düşük memur maaşıyla ilgili talepte bulunmadan önce, bu konudaki kararın açıklanmasını bekleyecek. Memur-Sen ise, 831 YTL maaş alan bekar memur maaşının 1301 YTL’ye; 934 YTL maaş alan evli, iki çocuklu ve eşi...
 2. Emekli maaşı 850 TL olacak

  Emekli maaşı 850 TL olacak

  Başbakanlık'ta bekleyen tasarı yasalaşırsa en düşük emekli maaşı 850 TL olacak. İşçi ve Bağ-Kur emeklileri İntibak Yasası'nın biran önce çıkarılmasını istedi. İşçi ve Bağ-Kur emeklilerinin gözü Meclis ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'da ... Emekliler, 'Erdoğan ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in 'İntibak Yasası'nın çıkarılması konusunda daha önce kendilerine söz...
 3. İşsizlere Maaş Bağlanacak İşsizlerin Dikkatine!

  İşsizlere Maaş Bağlanacak İşsizlerin Dikkatine!

  işsizlik maaşı Her İşsize 740 TL Maaş Bağlanacak http://www.meleklermekani.com/mesleklerimiz-ve-biz/24365-issizlik-sigortasi-kanunu.html hakkında ki bilgilerimizden sonra, şimdide işsiz arkadaşlarımıza müjdeli bir haber sunuyoruz Melek'lerim. Bundan sonra işsiz olan vatandaşlara maaş bağlanacak arkadaşlarım. İşsizlik maaşı hakkında detaylı bilgi almak için BURAYA TIKLAYIN diyor ve ilgili...
 4. ek iş ek kazanç ayda 2500-5000 tl kazanma fırsatı

  ek iş ek kazanç ayda 2500-5000 tl kazanma fırsatı

  ücretsiz üylik ücretsiz katalog Vizyon Marketing üye olmak için linke tıklamınz yeterli sizde ayda 2500-5000 tl arasında kazanmak istiyorsanız bekliyoruz sadece katalogtan satış yaparak inanamayacağınız paralar kazanabilrsiniz.
 5. işsizim işsiz :)

  işsizim işsiz :)

  kahve falımda eyfel kulesi,kız kulesi,kral tacı 3 tane, büyük harflerle ali,gemi,kaplumbağa,kocamaaaaan bir balık çıktı balığı biliyom kısmet demek hala karşılaşamadım ne aşkta ne parada onu pas geçtim de diğerleri ne demek ki acaba :)

Sayfayı Paylaş