iştahımı nasıl kesebilirim ?

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
iştahımı nasıl kesebilirim ?
Merhaba.Benim sorunum önü kesilmez iştahım.Herşeyi uyguluyorum iştahım azcık azalsın diye ama nafile. Hala çok yiyorum, bir iki gün ancak dayanabiliyorum sonra yine eskisi gibi..:( Az yiyenler bunu nasıl başarıyorsunuz, az yemek için ne yapmalıyım ?

Az yemek yemek için yapılması gerekenler aslında çok basit düzenli va sağlıklı beslenirsek daha az ve yeteri kadar yemek yeme ihtiyacı hissederiz.Abur cubur yemek düzensiz yemek fazla yeme problemini ortaya çıkarır.Fazla yememek için öncelikle düzenli beslenmeye dikat etmek gerekiyor sabah düzenli bir kahvaltı yapmak ara öğünlerde fazla yeme ihtiyacı gerektirmeyecektir.Aralarda yiyeceğiniz bir meyve ile geçiştirebilirsiniz meyve tok tutacakdır ve fazla yemenizi engelleyecektir.

Ana öğünlerde yemek yediğiniz tabağınızı küçültün bu yöntem ile daha az yemek yiyeceksiniz.Yemek Tabaklarınızı küçültün Sağlıksız yiyecekler, büyük tabaklarda önünüze gelirse; küçük tabaklarda sunulduğunda yiyeceğinizin üçte bir fazlasını tüketirsiniz.

Makarna ve peynir gibi ağır yiyecekleri daha taze ve az yağlı olanlarıyla değiştirin salatayı, porsiyonu küçültmeden ama sadece limon ve sirkeyle süsleyerek tüketmek aynaya bakarken tatmin olmanızı sağlar. Domates, salatalık, marul gibi lifli gıdaları tüketmek tokluk hissinizin uzun sürmesine yarıyacaktır.

Geri