İstanbul Modern'de Sevgililer Günü

PaSikA

Yeni Üye
Üye
İstanbul Modern'de Sevgililer Günü
Çiftler, 14 Şubat Sevgililer Günü'nde, İstanbul Modern Sanat Müzesi'ni tek kişilik ücret ödeyerek gezebilecek.
Ziyaretçiler Sevgililer Günü'nde, İstanbul Modern'de ''Gölgeye Övgü'' ve ''Modern Deneyimler'' sergilerinin yanı sıra ''Safkan Yansımalar'' fotoğraf sergisini görebilecek.

Çiftler, İstanbul Modern Sanat Müzesi'ni tek kişilik ücret ödeyerek gezebilecek.

''Gölgeye Övgü'' sergisi, Gölge Tiyatrosu'nun Türkiye ve Yunanistan'daki köklü geçmişinin çağdaş sanata etkilerini yansıtarak, 7 ayrı ülkeden 8 çağdaş sanatçının ve 20. yüzyılın ilk yarısından 2 usta sinemacının en önemli eserlerini bir araya getiriyor.

''Safkan Yansımalar'' sergisinde ise Peter Müller Peter, 12. yüzyıldan bu yana Avrupa saraylarında görülen ''Yeguada de la Cartuja'' atlarını yepyeni bir yorumla sunuyor.

İstanbul Modern Sinema'da aynı gün ''Gölge Et Yeter'' başlıklı programda, sinemada animasyon akımının öncülerinden Rus asıllı Fransız sanatçı Alexandre Alexeieff'in, 1933 yılında icat ettiği ve bugünün stop-motion tekniğinin bir türü olan ''toplu iğne animasyonu'' ile yönettiği filmlerden bir seçki sunulacak.

Etkinlikte, 5 kısa filmin ardından Alexeieff'in yaratım sürecini tüm yönleriyle gözler önüne seren bir belgesel de gösterilecek.
 
Üst