İstanbulu gezmek istiyorum nereleri tavsiye edersiniz ?

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
İstanbulu gezmek istiyorum nereleri tavsiye edersiniz ?
İstanbulda öğrenci olarak bulunuyorum ve burayı iyice gezmek istiyorum, bana nereleri tavsiye edersiniz gezmek için ?

Adalar: Faytonları, plajları
Avcılar: mobilya dükkánları,
Bağcılar: Engelliler Sarayı.
Bakırköy: A Özgürlük Meydanı,.
Beşiktaş: Yıldız Parkı, İnönü Stadı,
Kabataş, Dolmabahçe Sarayı, Ortaköy Camii, Çarşı Taraftar Grubu.
Beykoz: Hidiv Kasrı, Yuşa Tepesi, Anadolu Hisarı,
Beyoğlu: İstiklal cd. Galata kulesi, Yeşilçam Sokağı, Arka Sokakları, Taksim Meydanı, Kasımpaşasporu, Hacı Hüsrevi,
Büyükçekmece: B.Çekmce Gölü, Tüyapı, Televizyon Kulesi(yapımı sürüyor, belediye, Avrupa’nın 3. büyük kulesi)
Eyüp: Türbesi, Piyer Loti, Belgrat Ormanları, Haliç(en uzun sınır Eyüp’te), Oyuncakçıları, Feshanesi.
Eminönü: Sultanahmet camii ve köftesi, Kapalı çarşı, Mısır Çarşısı, Topkapı sarayı, Ayasofya, Gülhane, Vefa bozası, Süleymaniye, Babıáli Yokuşu, Beyazıt Meydanı, Sahaflar Çarşısı, Sirkeci, Cağaloğlu,
Fatih: Camii, Vatan caddesi, Sulukule, Zeyrek, Bozdoğan Kemeri, Karagümrük, Fener Gaziosmanpaşa: Gazi mahallesi, Gaziosmanpaşa Anıtı
Kadıköy: Moda, Boğalı Altıyol, Bağdat caddesi, Caddebostan plajı, Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı, Salı Pazarı, Kalamış
Káğıthane: Sadabad (yapımı sürüyor, belediye), Miniatürk, Kartal: Cezaevi, Eğitim ve Araştırma Hastanesi,
Maltepe: Bakireler Tapınağı, Yayla Sanat Merkezi, Briyas sarayı
Pendik: Aydos tepesi, Marina ve fuar merkezi(yapımı devam ediyor, belediye) Kurtköy
Sarıyer: Tarabya, İstinye, Aşiyan, Parkorman, Baltalimanı, Kilyos, Rumeli Hisarı, Balık restorantları.
Şişli: Akmerkez, Mecidiyeköy, Teşvikiye Camii, Harbiye Ordu Evi, Askeri Müze, Ali Sami Yen Stadı, Abide-i Hürriyet, Nişantaşı, Darülaceze
Tuzla: Tersaneleri, Balık restoranları, Denizcilik Fakültesi, Harpokulu, Formüla,
Ümraniye: Yeşilvadi Konakları, Modoko, IKEA
Üsküdar: Kız Kulesi, Beylerbeyi, Kandilli Rasathanesi, Çamlıca Tepesi, Selimiye Kışlası, Harem, Marmaray, Capıtol.
Şile: Bezi, Festivali ve Ağva’sı.
Zeytinburnu: Veliefendi Hipodromu, Yedikule Zindanları

Geri