İşte azmin ve iradenin zaferi... 12 AYDA 63 KİLO VERDİ

KızılÖtesi

Aktif Üye
Üye
İşte azmin ve iradenin zaferi... 12 AYDA 63 KİLO VERDİ
Obezite hastası ev hanımı Nursel Tekin, kendi hazırladığı rejimle bir mucizeye imza attı, bir yılda 130 kilodan 67 kiloya indi.

Sabah'ın haberine göre; aşırı kiloları nedeniyle; nefes darlığı, hipertansiyon, yüksek kan şekeri ve kolesterol gibi sağlık problemleri yaşayan Tekin, doktorların, 150 kiloya kadar çıkması durumunda hayatının tehlikeye gireceğini söylediğini aktardı. Zorlanarak yürür hale geldiğini dile getiren Tekin, "Kilolu olduğum dönemde hiçbir sosyal yaşantım yoktu. Bir işe girip çalışamıyordum. Kıyafet seçme gibi lüksüm olmadı" dedi. Hamilelik döneminde bunalıma girip aşırı kilo aldığını ve intiharın eşiğine geldiğini belirten genç kadın, şunları söyledi: "Hamilelik döneminde eşim askerdi. Farkında olmadan bunalıma girdim. Hiç dışarı çıkmadım. Yedim, içtim evde oturdum. Hareket etmiyordum. 'Eyvah' dedim ama hastaneye gittiğimde 110 kilo olmuştum. Dışarı çıkınca herkes, 'Şuna bak gencecik yaşta çok kilolu' diye beni gösteriyordu. Kolay yolu seçmedim azmettim, diyete başladım."

1 SAAT YÜRÜYÜŞ
1.5 yıldır kilosunu koruduğunu ve artık yediklerine hiçbir kısıtlama getirmediğini belirten Tekin, sadece abur cubur yemeyi kestiğini ve dengeli beslendiğini söyleyerek, sözlerine şöyle devam etti: "Günde mutlaka 1 saat yürüyorum. Hastalığı insan beyninde bitirmeli. İlk aylarda çok zor günler geçirdim. Çok ağladım, çok aç kaldım. Şu anda evlenmeden önce beslendiğim şekilde besleniyorum. Ben diyeti körü körüne yapmadım, bilinçli yaptım. Her insanın doktoru yine kendisidir."

habertürk

Cevap: İşte azmin ve iradenin zaferi... 12 AYDA 63 KİLO VERDİ

gerçektende kadının azmi yani bravo.. !

arkadaşlar yürüyüş deyip geçiyoruz ama, önemi çok büyük. Bneden tebrik ediyorum.

valla bravo azmin gayretin gerçekten istemenin mükafatı bence

Geri