1. MeLOo

  MeLOo Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  30 Mart 2011
  Mesajlar:
  592
  Beğenilen Mesajlar:
  391
  Ödül Puanları:
  63

  İşte en çok karşılaşılan giyim hataları!

  Konu, 'Moda Güncel' kısmında MeLOo tarafından paylaşıldı.

  Daha dikkatli olmalıyız demek kolay tabii ama, saat dokuzdaki randevunuza yetişmek için alelacele hazırlandığınızı ve saatin de sekiz olduğunu bir düşünsenize… En iyisi neleri kontrol etmeniz gerektiğini bilmek…
  Kemerinizi bağladığınızdan emin olun

  Çoğu zaman aceleyle evden çıkarken yapılan en büyük hata, kemerini düzgün olarak bağladığını sanmaktır. Kemerin iğnesini deliklerden tam olarak geçiremediğinizde kayacak, ya da kabarık duracaktır. Bu da etrafınızdaki insanlara ‘dün gece o kadar yoğundu ki, giyinmeye bile halim yok!’ mesajı gönderir. Siz bu haldeyken yanınızdan hayatınızın erkeğinin geçmesini inan istemezsiniz. Bunun için giyindikten sonra bir aynanın karşısında durun ve pantolonunuzu her açıdan inceleyin.

  Büyük çantalı kadın olmayın

  Hepimiz kimi zaman (hatta çoğu zaman) içine spor kıyafetlerimizden, iş evraklarımıza kadar her şeyi sığdırabildiğimiz büyük çantalar taşıyoruz. Genel olarak bunu giysilerimize de uyduruyoruz ama bu çantalar bazen gerçekten rüküş görünmenizi sağlayabilir. Her zamanki gibi giyinmediğiniz bir yere, bir partiye ya da daha formal giyinmeniz gerektiğinde her zaman kullandığınız çantayı değiştirmeni gerektiğini unutmayın. Çantanızı değiştirmeye üşenmeyin. Ertesi gün ne giyeceğinize karar verdiyseniz, çantanızı da akşamdan değiştirebilirsiniz.

  Pantolonlarınızın paçalarına dikkat edin

  Pantolonlarınızın paçasının çok uzun olması ya da çok kısa olması kesinlikle bir moda hatası, onda hemfikiriz. Fakat doğru boyutlandırılmamış paçadan daha fecisi, doğru bakılmamış paçadır. Stilettolarınızın üzerinden ipleri sökülmüş, püsküllenmiş ve buruş buruş bir paçanın sarkmasını inanın istemezsiniz. Özellikle de pantolonunuz bileklerinizde bitiyorsa, ütü yapmaya özellikle özen gösterin.

  Siyah giysilerinize dikkat edin

  Eğer tepeden tırnağa siyah giyinmeye karar verdiyseniz, siyahların tonlarının uyuşmasına dikkat edin. Aksi halde kombinasyonunuz çok özensiz görünecektir. Dolabınızda durmaktan ya da yıkanmaktan rengi aşınmış bodynizi, yeni aldığınız siyah etekle beraber giymeyin. Size verebileceğimiz bir başka öneri de aksesuarlarda, çantada ya da ayakkabıda siyahtan başka bir rengi tercih edin.

  Saçlarınızı da unutmayın

  Güzel bir gece elbisesi ve darmadağınık saçlar iyi bir kombinasyon değildir. Eğer özel bir gece için tepeden tırnağa güzelce giyindiyseniz, saçlarınıza da biraz zaman ayırın ve şıklığınızı tamamlayın. Unutmayın, eğer bir rockstar değilseniz abiye bir kıyafetin üzerinde karma karışık saçlar koş durmayacaktır.

  Işık kazalarına karşı tetikte olun

  Çok güzel ve şık giyindiğinizi düşünüyorsunuz ve davetli olduğunuz mekandan içeri gururla giriyorsunuz. O da ne, herkes size bakıp arasında fısıldaşıyor, acı gerçekle ise aynaya baktığınızda karşılaşıyorsunuz. Giydiğiniz elbise ışıkta tamamen transparan. Eğer böyle bir kazaya kurban gitmek istemiyorsanız, evden çıkmadan önce elbisenizi ışıkta kontrol edin.

  Alışveriş yaparken dikkatli olun

  Mağazalarda satılan ve çok değişik modellerdeki giysilere hemen kanmayın. Ucuz ve o sırada mağazada gözünüze güzel geldiği için aldığınız size yakışmayan bir tişört, sadece boşa harcanmış para değildir. Onu giydiğinizde, üzerinizdeki diğer şeyler ne kadar güzel olursa olsun, güzel görünemezsiniz.

  Düğmelerinizi ilikleyin

  Hepimizin başına gelmiştir mutlaka, ya iliklediğimizi sandığımız düğmelerimiz bir işe yetişmeye çalışırken pat diye açılır, ya da işyerindeki arkadaşlarımız düğmelerimizi yanlış iliklediğimizi kahkahalarla bize hatırlatırlar. Bu yüzden eğer işe ya da başka bir yere geç kaldıysanız ve eğer gömlek giyecekseniz, mutlaka önce gömleğinizi giyin ve düğmeleri bir güzel ilikleyin.

  Plaj terliklerinizi evde bırakın

  Biliyoruz mevsim yaz ve hava çok sıcak. Hepimiz denizin ve güneşin hayaliyle yaşıyoruz. Bu da doğal olarak giysilerimize yansıyor. Evet işe bikiniyle gitmiyoruz belki ama ayağınızdaki flip flopları da fark etmedik değil. Unutmayın, ayakkabı bir kıyafetin en önemli tamamlayıcısıdır. Ve siz ne kadar güzel giyinmiş olursanız olun, o flip floplarla ciddiye alınmayı beklemeyin.

  1 saate karar veremediğim için akşamdan dolabın önüne oturup ne giysem diye düşünüyorum ben :D:D işe geç kalmim diye diil uykumdan olmim diye erkenden kalkıp kıyafet seç, çanta değiş yapmak zor geliyo :haha:


   
İşte en çok karşılaşılan giyim hataları! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. En büyük giyim hataları..

  En büyük giyim hataları..

  Sadece tayt giymek Evet taytlar birkaç sezondur çok moda ama eğer bacaklarınıza yeterince güvenmiyorsanız, asla taytı tek başına giymeyin. Uzun tunikler ve topuklu çizmelerle çok daha çekici görüneceğiniz kesin! Yerine göre giyinmemek Şık bir partiye salaş bir pantolonla, bir sokak festivaline gece kıyafetiyle katılamazsınız. Bu en basit görgü kuralıdır. Eğer rahatlığınızın ön planda...
 2. Kadınların en büyük giyim hataları

  Kadınların en büyük giyim hataları

  Sadece tayt giymek Evet taytlar birkaç sezondur çok moda ama eğer bacaklarınıza yeterince güvenmiyorsanız, asla taytı tek başına giymeyin. Uzun tunikler ve topuklu çizmelerle çok daha çekici görüneceğiniz kesin! Yerine göre giyinmemek Şık bir partiye salaş bir pantolonla, bir sokak festivaline gece kıyafetiyle katılamazsınız. Bu en basit görgü kuralıdır. Eğer rahatlığınızın ön planda...
 3. Kadınların en çok yaptığı giyim hataları

  Kadınların en çok yaptığı giyim hataları

  taytla giyilen kıyafetler tayt üzerine giyilen elbiseler taytla ayakkabılar gömlekler tayt üstüne kıyafetler Beyaz pantolonların içine giyilen renkli çamaşırlar Beyaz pantolon ve gömleklerin içine zıt renklerde iç çamaşırları giymek, kadınların şıklığını bozan seçimler arasında sayılıyor. Bu detaya dikkat etmemek kıyafet ne kadar güzel olursa olsun görüntünün rahatsız edici olmasına neden...
 4. Giyim Hataları

  Giyim Hataları

  Evden çıkarken son kez aynaya baktığınızda çok şık olduğunuzu düşünüyor olabilirsiniz, peki gerçekten öyle mi..Yoksa siz şık olduğunuzu sanarken aslında rüküş birbirine uyumsuz kıyafetler mi seçtiniz? Evet taytlar birkaç sezondur çok moda ama eğer bacaklarına yeterince güvenmiyorsanız, asla taytı tek başına giymeyin. Uzun tunikler ve topuklu çizmelerle çok daha çekici...
 5. En Çok Yapılan Kombin Hataları

  En Çok Yapılan Kombin Hataları

  kombin hataları, en çok yapılan kombin hataları, kombin hataları nelerdir Sevgili melekler, bayanlar için şık giyinmek ve uyumlu bir görüntü son derece önemlidir. Kıyafetimizde baştan aşağı kombin yapmak büyük özen gerektirir. Şık olayım derken yapılan bazı kombin hataları da kötü bir görüntüye sebep olabilir. Bu sayfamızdaki yazımızda en çok yapılan kombin hataları hakkında sizleri...

Sayfayı Paylaş