İşte Kedimiz Müezza ve Müezza'nın Bakım Günlüğü :)

kedin çok tatlı titan bayıldım bende istiyorum :cry: köpek delisiyim ama kaldığımız apartman zor olur diye kedi almayı düşündüm ama çok zormuş kedi beslemek , sorumluluğu fazla pek nazlı oluyormuş, herşeyi beğenmeyen yapısı varmış korktum vazgeçtim :S

Asıl kedi beslemek çok daha kolay.

Mamasını ve suyunu koyuyorsun, tuvaletini temizliyorsun oldu bitti. Arada bir de veteriner işte ama hiç götürmesen bile yaşıyor yani :hede:

Köpekle oynaman lazım, günde en az bir kez dışarı çıkarman lazım, psikolojisini sürekli takip etmen lazım. Kedi kendi başına takılıyor evde. Herşeyi beğenmemesi kedi olması yüzünden, üzerine düşmemek lazım.

kedin çok tatlı titan bayıldım bende istiyorum :cry: köpek delisiyim ama kaldığımız apartman zor olur diye kedi almayı düşündüm ama çok zormuş kedi beslemek , sorumluluğu fazla pek nazlı oluyormuş, herşeyi beğenmeyen yapısı varmış korktum vazgeçtim :S
İki köpeğin ardından kediyle başbaşa kalmak başlarda tam bir kabustu :) Çok nazlı, çok karakterli, ona da evin bir insanı gibi muamele etmek zorundasın. O ne isterse o oluyor :D:D Müezza eve geldiğinden beri tıpkı köpeklerde yaptığım gibi sürekli araştırdım, ne yemeli, ne içmeli, nasıl davranmalı, sağlığına nasıl dikkat edilmeli ve tabi kendi sağlığımıza da. Sonuçta köpekle taban tabana zıt bir karakter olduğunu anladım. Gerek bilgi içeren dokümanlardan gerek kedi sahiplerinden. Kedi sahipleneceksen, son derece sabırlı olmalı, onu rahat bırakmalısın. Şu 3 ayda bunu anladık, artık takılmıyoruz, üzülmüyoruz. O isterse kendini sevdirecek, sen istersen değil :D:D

Asıl kedi beslemek çok daha kolay.

Mamasını ve suyunu koyuyorsun, tuvaletini temizliyorsun oldu bitti. Arada bir de veteriner işte ama hiç götürmesen bile yaşıyor yani :hede:

Köpekle oynaman lazım, günde en az bir kez dışarı çıkarman lazım, psikolojisini sürekli takip etmen lazım. Kedi kendi başına takılıyor evde. Herşeyi beğenmemesi kedi olması yüzünden, üzerine düşmemek lazım.
Teorik olarak baktığında evet evde beslenebilecek en uygun hayvan kedi. Hem kolaylığı, hem temizliği. Veteriner için de araştırdım, hem kedi besleyen ahbaplarımızdan bilgi aldım hem de yurt içi yurt dışı kaynaklardan. İç dış parazitini ilk geldiğinde evde kendim yaptım, köpeklerden tecrübeliyim. Aşı olayına gelince, hayvancık evden çıkmadığı için gerek görmedim. İç dış parazitini de seyrek yapmaya karar verdim. Öğrendim ki, yurt dışında bu tedaviler ancak gerek görülürse yapılıyormuş evden çıkmayan hayvanlara. Bizde de artık rant kapısı olmuş 2-3 ayda bir kimyasallarla dolduruluyor garipler. Velhasıl, biraz daha büyüsün kuduz aşısı yaptıracağım sadece, aslında o da gereksiz ama yazın akşamüstleri minik yarasalar uçuşuyor balkonumuz hizasında, olmaz ya olur da birini yakalayıverse, risk yaratmasını istemiyorum, o yüzden.

Yani tespitlerinde haklısın :D:D

Aynen öyle. O kadar aşı yaptırma hakikaten yazıktır günahtır. Hem parana hem de hayvana yazık yani. Biraz parazitle virüsle yaşasın birşey olmaz, bağışıklık sistemi güçlenir :p

muezza cok tatlı ve cok güzel bir kız maşallah benimde bir kedim var 4. ayına girecek o da bir dişi bilgiler için sağolun kapalı tuvaletide cok güzel olmuş çok iyi fikir bende yapayım yoksa heryeri kum yapıyor

Geri