1. zuzu65

  zuzu65 Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  21 Nisan 2008
  Mesajlar:
  2.693
  Beğenilen Mesajlar:
  15
  Ödül Puanları:
  0

  İşte uzun soluklu bir ilişki yaşayıp yaşamayacağınızı anlamanızın bir düzine yolu..

  Konu, 'Kadınlar ve Erkekler' kısmında zuzu65 tarafından paylaşıldı.

  . Aynı şeylerden mi hoşlanıyorsunuz yoksa farklı zevkleriniz mi var? Gerçek bir çift olabilecek misiniz? İşte uzun soluklu bir ilişki yaşayıp yaşamayacağınızı anlamanızın bir düzine yolu..

  1. Protokol
  Yemek siparişi verirken, kapıdan çıkarken ya da birlikte yemek yaparken bencil mi? Yani partneriniz kapıdan ilk kendi çıkıyor, yemek siparişi verirken kendi damak zevkini dikkate alıyor ya da yemek yaparken size yardım etmiyorsa ben merkezli biri olabilir. Her zaman verici olabilecek misiniz?

  2. Politika
  Libnareal ya da muhafazakar? Toplum hakkındaki görüşleriniz ne kadar uyuşuyor? Politik hassasiyetiniz ilişkinizi ne kadar etkiliyor bir düşünün. Görüşleriniz ilişkinize yansıyorsa yeniden düşünün.


  3. Televizyon Sitcom ya da Haberler? Siz magazin programlarını izlemekten hoşlanıyorsunuz ancak partnerinizin bir entellektüel olduğunu farkeedebilirsiniz. Partnerinizin her gün dünyada oılup bitenleri izleyen biri olmasını mı yoksa dünya olaylarından kopuk biri olmasını mı istersiniz?

  4. Para
  Partneriniz buluştuğunuz zaman sizin için para harcıyor ya da sizden hesaba dahil olmanızı istiyor olabilir. Partnerinizin para konusunda cimri, eli açık ya da ortak olmasını mı istersiniz?

  5. Stres
  Rahat ya da sinirli. Sinirlendiği zaman ne yapıyor? İlişkinizde sorun olduğunda sizinle kavga mı ediyor yoksa sakin bir şekilde konuşarak anlaşmaya mı çalışıyor? İlişkinizde en ufak krizde kavgacı bir kişiliğe bürünüyorsa dikkat edin.

  6. Sohbet
  Sizin a da onun hakkında? Bir araya geldiğinde hep kendisini mi anlatıyor yoksa siziden mi bahsediyor? Dünyanın sadece kendisinin etrafında döndüğüne inanarak anlatmasına tahammül edebilecek misiniz?


  7. Hayvanlar

  Kurt ya da köpek? Siz korktuğunuz halde bunu görmezden gelip hayvan mı besliyor? Hatta ona sizden daha çok mu değer veriyor? Durup bir kez daha düşünün.

  8. İletişim
  Dinleyen ya da dinlemeyen? Onunla bir konuyu konuşurken sizin onun kuralları dışına çıktığınızı mı düşünüyor? Bunun üstesinden gelebilecek misiniz?

  9. Yabancılar
  Kibar ya da kaba? Size ve dışarıdaki insanlara nasıl davranacağı konusunda endişeleriniz var mı? Örneğin giyiminiz konusunda size nasıl davranır? Kısıtlamaları veya kuralları var mı?

  10. Öncelikleri
  Aile ya da iş? Partnerinizin önceliğinin hangisi olduğunu düşünüyorsunuz? Aile üyesinin hastalığı mı yoksa iş seyahati mi? Bu gibi tercihlerle yüzleştiğinizde seçiminiz ne oluyor? Siz ya da çocuklarınız hastayken, iş seyahati yüzünden bineceği uçağı önemsiyorsa yeniden düşünün.

  11. Görünüm
  Formda ya da şişman? Yemesine, egzersizine dikkat eder mi, kendine bakar mı? İleri de şiman ve özgüveni eksik biriyle mi olmak istersiniz?

  12. Güven
  Güçlü ya da zayıf? Ruhsal olarak nasıl olduğunu merak ediyorsanız onunla ilgili çoğu şeyi bilmelisiniz. Hayata dair bakışını, hayal kırıklıklarını ve kendine olan güvenini öğrenin. Ona ne kadar güveniyorsunuz ve o kendine ne kadar güveniyor?


  alıntıdır


   
 2. handanca

  handanca Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  1 Nisan 2008
  Mesajlar:
  4.464
  Beğenilen Mesajlar:
  102
  Ödül Puanları:
  63
  Cevap: İşte uzun soluklu bir ilişki yaşayıp yaşamayacağınızı anlamanızın bir düzine y
  emeğine sağlık canım.. kullanmak lazım bu bilgileri:)
   
 3. mislinay

  mislinay Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Kasım 2007
  Mesajlar:
  7.147
  Beğenilen Mesajlar:
  37
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: İşte uzun soluklu bir ilişki yaşayıp yaşamayacağınızı anlamanızın bir düzine y
  emeğine sağlık zuzumm:)
   
 4. =ZaMaN=

  =ZaMaN= Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Şubat 2009
  Mesajlar:
  50
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: İşte uzun soluklu bir ilişki yaşayıp yaşamayacağınızı anlamanızın bir düzine y

  ilerde lazım olucak bilgiler teşekkürler ablacık...
   
 5. »| HeRCai |«

  »| HeRCai |« Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  22 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  5.944
  Beğenilen Mesajlar:
  20
  Ödül Puanları:
  38
  Şehir:
  [ne önemi varki ?] ツ
  paylasim icin tskler cnm..
   
İşte uzun soluklu bir ilişki yaşayıp yaşamayacağınızı anlamanızın bir düzine yolu.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Aşık Veysel - Uzun İnce Bir Yoldayım

  Aşık Veysel - Uzun İnce Bir Yoldayım

  uzun ince bir yoldayım türküsünün öyküsü uzun ince bir yoldayımın hikayesi aşık veysel yoldayım hikayesi şarkısının Aşık Veysel - Uzun İnce Bir Yoldayım uzun ince bir yoldayım gidiyorum gündüz gece bilmiyorum ne haldeyim gidiyorum gündüz geçe... dünyaya geldiğim anda yürüdüm aynı zamanda iki kapılı bir anda gidiyorum gündüz gece şaşar veysel bak şu hale gah ağaca gah güle...
 2. İşte sizlere bir düzüne moda hatası

  İşte sizlere bir düzüne moda hatası

  düzüne kaç tanedir 1 düzüne kaçtır bir kaç tanedir 1 bir adettir Haftalık dedikodu veya moda dergilerindeki ünlülere bakarak nasıl doğru giyineceğimizi öğrenmeye çalışırız. Yani diğer bir deyişle nasıl giyinmemiz gerektiği konusunda takıntılıyız. Aslında, kadınların gündelik yaşamlarında gözden kaçırdıkları ortak noktalar var. Yapacağınız birkaç basit düzenleme ile gardrobunuzu istediğiniz...
 3. uzun bir yol var aramizda

  uzun bir yol var aramizda

  uzun bir yol var aramızda uzun bir yol var aramizda aramızda ucunda sen ucunda ben Uzun bir yol var aramızda Bir ucunda sen, bir ucunda ben Bir ateş yanar bağrımıza Ateşi sen, külü ben Ümit ışığı parlar gönlümüzde Ağlatan sen, ağlayan ben Hasretlik şarkıları söylenir hergün Söyleten sen, söyleyen ben Aşkımız dile geliyor mektubla Kağıdı sen, kalemi ben Beklerim hergün kavuşmamızı Ümitle sen,...
 4. Kötü bir ilişkinin pençesindeyseniz..

  Kötü bir ilişkinin pençesindeyseniz..

  Kötü Bir İlişkinin Pençesindeyseniz…. Bir ilişkiniz var ancak bu ilişkinin içinde aslında mutlu değilsiniz, kötü bir ilişkinin tam ortasında durduğunuzu biliyor fakat bir türlü ayrılamıyorsanız, belki bu yazı size yol gösterir.Ayrıca okurken keyif aldım.. Kötü Bir İlişkinin Pençesindeyseniz…. Gelen mektupların içinde yardım istenen en önemli sorunlardan birisi, bir türlü bitirilemeyen...
 5. Uzun süreli bir ilişkinin sırları burda

  Uzun süreli bir ilişkinin sırları burda

  Hepimiz aptalca şeyler söyler ve yaparız. Bu insan olmanın bir parçası. Sadece bireysel olarak bir mücadele içinde değiliz; aynı zamanda ilişkiler açısından belli zorluklarla karşı karşıyayız. İyi bir ilişkide (insan olmanın üç zorlu parçasından biri), iniş çıkışlara rağmen ayakta durmak için, direnç göstermekten daha önemli bir şey yoktur. İlişki direnci, ilişki bir yara aldığında bunun...

Sayfayı Paylaş