İşte Yendiğinde Mutluluk Veren Meyvelerin Listesi

T

TİTAN

Forum Okuru
İşte Yendiğinde Mutluluk Veren Meyvelerin Listesi
meyvelerin faydaları
mutluluk veren meyveler
meyvelerin yararlarıSevgili melekler, yapılan araştırmalar bazı meyvelerin içinde endorphin maddesi bulunduğunu ve bu maddenin insanlarda mutluluk hormonu salgılanmasına neden olduğunu ortaya çıkarmış. Meyve ve sebze açısından hayli zengin olan ülkemizin güzel insanlarının mutsuzlukları neden diye düşünmeden edemiyor insan :D:D Acaba bu meyveleri alacak güçleri olmadığından mı, yoksa alınan meyve miktarının bu hormonu salgılamaya gücü yetmediğinden mi ? :D:D İşte mutluluk veren meyvelerin faydaları... :)
Çilek: C vitamini deposu olan çilek, önde gelen afrodizyaklar arasında yer alıyor. Çilek bütün salgı bezlerini çalıştırarak vücuda gençlik ve kuvvet kazandırır. Yüksek tansiyonu düşürür, damarları temizler. Kansere karşı korur, böbrekte kum ve taş oluşmasını önler.

Muz: Kokusuyla bile mutluluk taşıyan tam bir endorphin deposudur. Kendinizi, güçsüz ve sinirli mi hissediyorsunuz, hemen bir muz yiyin. Kalsiyum ve magnezyum içeren bu meyve strese karşı bire bir. Sinir hastalığı olanlar için her gün yemek arası saatlerde tüketilmesi gereken bir besindir.

Üzüm: Kırmızı ve beyaz üzüm yiyen herkes gülücükler saçar. Üzümde yüzde 20 oranında direkt olarak kana karışan şeker vardır. Bedenen ve zihnen çalışanlar için iyi bir gıdadır. Üzümdeki bol demir kan yapar. Yüz ve boyuna taze üzüm suyu sürülüp 10 dakika sonra yıkanırsa cilde dirilik verir.

Portakal: C ve B vitamini açısından zengin olan portakal, insana dinamizm veriyor. Portakal içindeki C vitamini ince ve kalın damarların yumuşak kalmasını sağlar. Vücuttaki direnci artırır. Grip ve nezle olunduğunda portakal suyu, şeker, şarap karıştırılır üzerine sıcak su katılır ve içilir. Kanın durulmasına ve temizlenmesine yardımcı olur. Hazmı kolaylaştırır. Portakal reçeli ise karaciğeri çalıştırır.
 
Üst