İstediğiniz Rüyayı görmeniz mümkündür.

handanca

Daimi Üye
Yönetici
İstediğiniz Rüyayı görmeniz mümkündür.
istediğim rüyayı nasıl görürüm istediğimiz rüyayı nasıl görürüz istediğimiz görmek
meleklermekani333-4281.jpg

Olmaz olmaz demeyin.. Bizzat kendim yapıyorum bunu..
Denemenizide tavsiye ediyorum.. Biliyorsunuz rüyalardan mesaj alanlar az denilmeyecek kadar fazlalar..

Istediginiz rüyayi görmek veya uyandiginizda rüyanizi hatirlamak ister misiniz?

Uykunun hizli göz hareketi ( REM - rapid eye movement) fazi çogu rüyalarin görüldügü fazdir. Yeni dogan bebekler, hatta fetuslar bile REM fazinda rüya görürler. REM pozisyonunda, gözler hariç hiçbir kasimiz hareket etmez, nerede ise bir sanal felç geçiririz. Rüyalar gerçekte sürekli devam eden bilinçalti dalgalanmalari temsil eder. Ayni zamanda fiziksel tansiyonun, stresin serbest birakilmasidir.

Istediginiz rüyayi görmenin yolu bu bilinçalti aktivitelerin farkina varmaktan geçmektedir. Bunu basarabildigimiz taktirde rüyalarimizin içerigini de kontrol etmemiz mümkün olur. Kabul edersiniz ki kendimizin senaryosunu yazdigi bir rüyayi hatirlamak elbette daha kolay olacaktir. Rüyalarini kontrol etmeyi becerebilen insanlara rüyalari sanal aktivitelerden daha gerçek, kisiler ve objeler daha canli gözükür. Ve çogu zamanda rüyada gördükleri kisiler ile mantikli iletisim kurabilirler.

Bilinçalti aktivitelerini kontrol edebilen kisiler, rüyalarindaki karakterleri yaratabilir, isterlerse yok edebilirler. Sadece istemek yeterli olur.Rüyalarinizin farkina varip varmadiginizin en iyi tesbit yöntemi uçmaktir. Evet bilirsiniz, çogu zaman rüyalarimizda kendimizi havalanmis veya uçarken görürüz, eger rüyamizi kontrol edebiliyorsak ve rüyada olup olmadigimizin farkina varamiyorsak, tek yapacagimiz uçmayi denemek. Eger uçabiliyorsak tabi ki hala rüyadayiz demektir.

1-Rüyalarinizi kontrol etmenin bir yöntemi, uykuya dalmadan önce 10/20 defa sürekli olarak "rüyada miyim" veya " rüyami görüyorum" sorusunu sormaktir. Bilinçli olarak sürekli tekrarlanan soru dogal olarak bilinçalti durumundaki rüyamiz ile birlesecek, rüyamizda kendi kendimize sürekli ayni soruyu sorarak olaylarin, konumun , içinde oldugumuz durumun daha bilinçli bir sekilde farkina varmamizi saglayacaktir.

2-Bu yöntemin farkli bir metodu ise özellikle çabuk uykuya dalan kisilerin "rüya görüyorum 1", "rüya görüyorum 2 " diye saymalaridir. Bir süre sonra uykuya daldiklarinda rüyalarinda bilinçli olarak saymaya devam ettiklerini göreceklerdir.

3-Bir baska yöntem ise telkin yöntemidir. Örnek olarak uykuya dalmadan önce sürekli elinize bakarak, "eger rüyamda elimi görüyorsam, o zaman rüyada oldugumu anlarim" diyerek telkin ile uykuya dalmayi gösterebiliriz. Sürekli tekrar eden kötü rüyalar veya kabuslara önlem olarak, uykuya dalmadan önce olumlu senaryolar olusturmak her zaman yararli olmustur. Senaryolarinizi kendinize en olumlu olacak sekilde kurgularsaniz, bilinçaltindaki tekrar gösterimde sizin lehinize olacaktir. Kendinizi rüyalarinizi kontrol ettiginiz konusunda telkin edin ve korkacak hiçbir sey olmadigini vurgulayin. Bir süre sonra, uykuya dalarken bu hayalleriniz rüyalariniza karisir ve olumlu sonuçlar alirsiniz.

Yukaridaki teknikleri kullanarak 4-5 hafta içerisinde rüyalarinizi kontrol etmeyi ögrenebilirsiniz. Tavsiyemiz öncelikle rüyalarinizda gözlemci olmanizdir. Rüya gördügünüzü fark ettiginizde birakin her sey oldugu gibi gitsin. Ilk zamanlarda rüya gördügünüzü fark eder etmez uyanabilirsiniz, ama zamanla olaylari ve kisileri kontrol etmeye, gerçek dünyada yasayamadiginiz olumlu, pozitif yasami uykunuzda isteyerek elde edebilirsiniz.

Uyku pozisyonunda yaklasik her 45 dakikada bir sag veya sola döneriz. Bu hareketler soldan saga her 90 dakikada bir yüksek nöron (beyin hücresi) hareketlenmelerine sebep olmakta ve birkaç dakikalik REM fazi olusmaktadir. Tabi ki benzer beyin fonksiyonlari gündüz de devam etmektedir dolayisi ile bazen gün içerisinde sanki kendimizi rüyada imis gibi görürüz.

Arastirmalar göstermistir ki, rüyalarini kontrol edebilenler kontrol edemeyenlerden daha pozitif, olumlu rüyalar görmektedirler. Tabi ki kontrol edebildiginiz bir seyde neden kötü veya olumsuz bir durum ortaya çikarasiniz ki...

Arastirma görevlileri ise bu günlerde rüyayi kontrol etme yöntemlerini fobileri olan insanlarin rehabilitasyonunda kullanmaktadirlar.

Nasil oluyor bilmiyorum fakat bende cok komik bir durum oluyor,ruya gorurken uyaninca tekrar uykuya dondugumde ruyami kaldigim yerden gormeye devam ediyorum,ve kalktigimda da hatirliyorum.

demekki herkezde olabiliyo kaldığımız yerden devam edebiliyoruz rüyamıza bide şu rüya görürken düşmesem bi yerlerden hep bi uçurumdan düşüyo gibi oluyorum

ahh keşke rüyamda istediğimi görsem ablacımm onu cok özledimm göremiyorum bari rüyamda görsem diye yalvarır oldumm oysaa hepp ooo varr aklımda nasıl oluyor da göremiyorum pes walla::((

ıstedıgım ruyayı goruom

hacı ben yapıom da senin dedigin gibi 4,5 haftada deil 2 gun yaptım dırek her ruyamda ıstedıgımı goruom artık ıstedım saatte kalkıom ıstedıgım ruyayı goruom cok guzel emegıne saglık . . . ;)

Geri