İster şal,ister yelek olarak kullan

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
İster şal,ister yelek olarak kullan
örgü şal modelleri şal yelek hem hem yelek modelleri ve örnekleri
Hem şal hemde yelek olarak kullanabileceğiniz bu çok şık şal modelimizin yapılışını ve malzemelerini sizler için paylaşıyorum
siyah-sal1-5161.jpg

Şal yelek çok şık bir uygulama. Beyaz gömlekle oluşturacağınız kombin son moda çizgileri taşıyor.
Yapılışı:
4 numara şiş ile 90 ilmek başlayın. İlk ilmeği düz örün. Her iki yüzde 2 ilmek toplayıp 1 dolayarak 45 cm örün.
45 cm.de 24 ilmek ürün. 28 ilmek kesin kalan ilmekleri örün, arka yüzde kestiğiniz. İlmekleri tekrar ekleyin. Bu şekilde kol açmış olacaksınız. 38 cm örün 2. kolu açın 40 cm örüp bitirin.

bu arada yine bu teknikle şık ve kolay bir atkıda yapabilirsiniz şık oluyor

45 cm.de 24 ilmek ürün. 28 ilmek kesin kalan ilmekleri örün, arka yüzde kestiğiniz. İlmekleri tekrar ekleyin. Bu şekilde kol açmış olacaksınız

bu kısmı anlamadım ayrıntı yaparmısınzz

MAWİM nettin gı sen onu al bunu cıkar ilmek ekle kol açç bacım allak bullak oldum bildimide unuttum .. zaten dumduz olarak bi haraşa bıde bıters bı düz orebılıyorum oda gıttı şimdi :S kikikiki

cok gusel bi sal yelekmiş ya :)

Arkadaşlar dikdörtgen şeklinde örülecek anladığım kadarıyla. 45 cm örülünce 90 ilmeğin 24'ü örülüyor, 28'i (kol evi oluyor) kesiliyor, kalanı da (38 ilmek) tekrar örülüyor. Bir sonraki sırada kesilen ilmekler yeniden alınarak sıra yine 90 ilmeğe tamamlanıyor ve bu şekilde 38 cm. daha (sırt bölümü) örülüp 2. kol için aynı işlemi tekrarlayıp sonra diğer ön parça için 40 cm. daha örülüyor.

Geri