istihare( rüyamin anlami)

daisy1

Yeni Üye
Üye
istihare( rüyamin anlami)
Arkadaşlar selamun aleykum benim 1.5 yildir sevdigim bir insanla guzel bir iliskim var .1 hafta sonra uzun donem askere gidiyo bende onla ilgili istiare namazimi kilip duami edip merak ettigim sey icin acaba birlikteliligimiz guzel hayirli olcakmi ailesiyle iyi anlasabilicekmiyim vs gibi aklimdan gecirdigim seyler icin istihare namazimi kilip yattim ruyamda tam net gorduklerimi hatirlamiyorum ama en net hatirladigim sonunda yerde kutuda olan kucuk kaplumbagalar vardi kucuk bir kiz salincakta sallaniyodu sallanirken kaplumbagalara ayagi carpcak diye kamplumbaga olan kutuyu aldim bir kenara koydum acaba bunun anlami nedir

Merhaba bana göre kaplumbağa evini sırtında taşıdığı için kuracağınız kişiyle kuracağınız yuvaya işarettir.Çocuğun kaplumbağaya çarpmak üzere olması bu evliliğe karşı çıkacaklar olucaktır siz bir dönem evlilik konusunu rafa kaldırıcak koruycaksınız.Bana göre bu evlilik olucak.Birde islami yorumlardan örnekler verirsek;

KAPLUMBAĞA
Süslenip püslenerek kendini erkeklere gösteren kadına; hakim ve savcıların başkanına, bilgin kimseye, Kötü ve pis yerlerde görülen kaplumbağa, cahil ve dünya ehli insanlar arasında kadir ve kıymeti bilinmeyen alime, Onun etini yemek male, menfaate ve ilmme delalet eder.Kaplumbağa görmek ya da çorbasını içmek; işlerinin azaldığına ancak bu azalmanın ilerde ona kar sağlayacağına işarettir. Kaplumbağa görmek ya da çorbasını içmek; işlerinin azaldığına ancak bu azalmanın ilerde ona kar sağlayacağına işarettir.

İyi niyetli dosttur.

İri deniz kaplumbağası zengin ve nüfuslu dosttur.

Rüyada kaplumbaga görmek, islerinizde düsünceli ve temkinli hareket etmeniz gerektiğine işarettir.

Bir baska rivayete görede: Rüyada kaplumbaga görmek, güzel koku sürünüp bezenen, boy ve endamini erkeklere arzeden kadına işarettir.

Bazi tabirciler kaplumbaga hakim ve savcilarin reisine işarettir. Tabircilerden bazilari da alim bir kimsedir, dediler.

Rüyada kaplumbaganin etini yemek, mala veya Nebilerin (Peygamberlerin) ilimlerinden bir ilme işarettir.

Bazi tabirciler de bir kimse kaplumbaga etini yese, hayir ihsan ve menfaat ve mala kavusur, dediler.

Rüyada kaplumbaga rastladiğini veya ona malik yahut evine soktugunu gören kimse, eski ilimlere vakif bir alim sebebiyle süphe ve tehlikeden kurtulur. Kaplumbaganin bir yol üzerine atilmis görse, orada ihtimam ve itinaya sayan bir ilimin terk edilmis olmasina işarettir.

Bazi tabirciler ise rüyada görülen kaplumbaga, hileye, haber arastirmaya, gizlenmeye ve silah tamir etmeye işarettir, dediler.

Rüyada kaplumbağa görmek; sevinçli bir haber alacağınıza işarettir.

İlgili Diğer Rüyalar
KAPLUMBAĞA Nablusî demiştir ki: Rüyada kaplumbağa görmek, güzel koku sürünüp bezenen, boy ve endamını erkeklere arz eden ahlâkı düşük kadına delâlet eder.Bir kimsenin rüyada kaplumbağaları çöplük ve kötü yerlerde görmesi, orada cahiller arasında ilim ehlinin kadir ve kıymetinin zayi olacağına işarettir.Bazı kere rüyada kaplumbağa görmek, hakim ve savcıların reisleri ile tâbir…
KAPLUMBAĞA Rüyada kaplumbağa görmek takva sahibi, ibadetine düşkün insan olarak yorumlanır.Rüyada kaplumbağa görmek güzel koku sürünerek kendini erkeklere gösteren kadına da işaret eder. Kaplumbağa hakim ve savcıların reisine işaret eder, çünkü kaplumbağa denizde bulunan hayvanların en bilgilisi ve en az yenenidir. Yorumculardan bazıları da alim bir kimsedir, derler.Rüyada kaplumbağanın etini yemek,…
KAPLUMBAĞA Kaplumbağa görmek ya da çorbasını içmek; işlerinin azaldığına ancak bu azalmanın ilerde ona kar sağlayacağına işarettir.
KAPLUMBAĞA İmam Cafer Sadık (a.s) : Rüyada kaplumbağa görmek üç kimseye işarettir:1-Bilge2-Zahit3-Sanatkar*Allame Meclisi: Kaplumbağa görmek; mal elde edeceğinize işarettirİbn-i Sirin: Kaplumbağanız olduğunu veya bir kaplumbağanın evinize girdiğini görmek; zahit biriyle arkadaş olacağınıza…Kaplumbağa eti yediğinizi görmek; yediğiniz et miktarınca ilim öğreneceğinize işarettir*Çağdaş Ulema: Kaplumbağa öldürmek; bir destekçinin desteğini kaybedeceğinize...Ölü kaplumbağa bulmak veya…

Geri