Etiketler:
 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.444
  Beğenilen Mesajlar:
  2.302
  Ödül Puanları:
  113

  İşyerindeki Stres Kalbe Zararlı

  Konu, 'Psikiyatri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  Zalim bir patrona veya kaba iş arkadaşlarına mı sahipsiniz? Eğer cevabınız "Evet" ise sağlınız tehlikede. İşlerinde "hakaretlere maruz kalmak", "arkadan bıçaklamak" veya "küçümsenmek" çalışanların moral ve motivasyonunu olumsuz etkiler. İşyerlerinde gerginliğin giderek tırmanması, çağımızın en yaygın hastalıklarından olan stresi de tetikler. Sonuç olarak stres, sadece psikolojimizi etkilemekle kalmaz, vücut sağlığımızı da kaybetmemize sebep olabilir.
  Eğer hak ettinizi düşündüğünüz bir terfi ile ödüllendirilmemişseniz, adil olmayan bir işyerinde çalıştığınızı düşünüyorsanız, sağlığınızın da tehlikede olduğunu bilmelisiniz. Böyle bir ortamda çalışmak, özellikle koroner kalp hastalığı riskinizi artırabilir. Araştırmalar adaletsiz bir iş ortamında çalışanların koroner kalp hastalığına yakalanma riskinin, adaletli ortamlarda çalışanlara göre yüzde 30 daha fazla olduğunu gösteriyor.

  Stresle Nasıl Başa Çıkabilirsiniz?

  - Stresi ortaya çıkaran durumu değiştirmeye çalışın. Alternatif çıkış yolları düşünün ve stresin kaynağını zayıflatmak için çözümler üretin.
  - Eğer stresinizin kaynağını kesin olarak tespit ettiğinize inanıyorsanız kökten çözümler oluşturun. Uygulanması çok kolay bir yöntem olmasa da örneğin, işyerindeki sıkıntılarınız çözülmesi zor bir yumak haline gelmişse işinizi, bırakıp başka bir alanı ya da işi deneyin.
  - Stresi doğuran durumu kabul edin. Durumu değiştirmek olanaksızsa onunla mücadele etmek de zamanla stresi artıracak ve yoğunlaşacaktır.
  - Boş verin! Stres faktörüne boş vermek de mücadele için bir başka yoldur. Ancak bu en son tercih olarak kullanılmalıdır.

   
İşyerindeki Stres Kalbe Zararlı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. İşyerinde stresle baş etme yolları

  İşyerinde stresle baş etme yolları

  Akşam yorgunluklarını engellemek için yağsız et, balık ya da tavuktan oluşan yüksek proteinli bir öğle yemeği yiyin (balık, et, tavuk, salata). Gün sonunda rahatlamak ve ruh halinizi düzeltmek için karbonhidrat bakımından zengin bir akşam yemeği yiyin (makarna, bakliyat, sebze, salata). Hazım sisteminizin hareketlenmesi için lifli beslenmeyi deneyin. İş yükünüzü azaltın. Yapmanız gereken...
 2. İşyerinde stres menopoz getiriyor

  İşyerinde stres menopoz getiriyor

  Çalışma saatleri uzun olan ve stresli işlerde çalışan kadınların menopoza ortalama bir yaş erken girdiği belirlendi. Fransa'daki Versailles Üniversitesi'nin 50 yaşın üzerindeki 1500 kadın üzerinde yaptığı araştırmada, haftalık çalışma saatleri 48 saatin üzerinde olan ve iş yerinde stres yaşayan kadınların doğurgan dönemlerinin daha erken sona erdiği bulundu. Bu kadınların, ortalama menopoz...
 3. Stres

  Stres

  Bakınız; Zulmet, Sıkıntı
 4. Stres Dişlere de Zararlı

  Stres Dişlere de Zararlı

  Strese bağlı olarak görülen uyku sırasında dişleri gıcırdatma, çeneyi sıkma ve kilitlemenin, dişlerin, dişetlerinin ve diş köklerinin aşınarak zarar görmesine neden oluyor.Eskişehir - Hastalığın üstesinden gelmek için stresin önlenmesi gerektiği, ilaç destekli psikolojik tedaviyle birlikte dişlere takılacak koruyucu diş kılıfının da dişlerin zarar görmesini engelleyeceği belirtildi....
 5. İşyeri stresinize çözüm!

  İşyeri stresinize çözüm!

  Hayatımızın bir diğer yüzü olmuş stres adeta... Stressiz bir hayat elbette yok denilecek kadar zordur. Ama stresinizi yönetmekte sizin elinizdedir Melek'ler:) İş yeri stresinizi iyi yönetmek elinizde! Böylece stresi olumlu yönde kullanabilirsiniz. 1- Derin bir veya üç nefes alın. Çoğu ofis çalışanı haftada ortalama 52 saat çalışıyor. Yapılacaklar listesiyle meşgulken kendinden geçiyor ve...

Sayfayı Paylaş