Etiketler:
 1. Gül Hanım

  Gül Hanım Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  16 Nisan 2009
  Mesajlar:
  2.193
  Beğenilen Mesajlar:
  17
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  burdur

  itiraf etmişler (kanser hakkında

  Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında Gül Hanım tarafından paylaşıldı.

  itiraf etmişler, kemoterapi, radyoterapi ve cerrahi müdahale kanseri yenemiyor  JOHN HOPKINS HASTANESİ'NDEN

  1) Herkesin vücudunda kanser hücreleri vardır. Bu kanser hücreleri birkaçmilyara kadar çoğalmadıkça standart testlerde görülmezler. Doktorlarkanser hastalarına tedaviden sonra vücutlarında artık kanser hücresikalmadığını söyledikleri zaman, bu yalnızca kanser hücrelerinin testlerlesaptanamayacak düzeyde olduğu anlamına gelir.
  2) Bir kişinin hayatı boyunca 6 ile 10 kez kanser hücreleri oluşabilir.
  3) Kişinin bağışıklık sistemi güçlü olduğu zaman kanser hücreleri yok edilirve çoğalarak tümör oluşturmalarına engel olunur.
  4) Bir kişide kanser olması, o kişide çoklu beslenme eksikliği olduğunaişaret eder. Bunlar genetik, çevresel, beslenme ve yaşam tarzıfaktörlerine bağlı olabilir.
  5) Çoklu beslenme eksiklini yenebilmek içindiyeti değiştirmek ve ek takviye almak bağışıklık sistemini güçlendirir.
  6) Kemoterapi hem hızlı çoğalan kanser hücrelerini, hem de kemik iliğinde,sindirim sisteminde v.s.'deki hızlı büyüyen sağlıklı hücreleri yok eder vekaraciğer, böbrekler, kalp, akciğerler v.s.'de organ tahribatına yol açar.
  7) Radyasyon kanser hücrelerini yok ederken; sağlıklı hücre, doku veorganları da yakar, yaralar ve zarar verir.
  8) Kemoterapi ve radyasyon başlangıçta tümörün küçülmesine yol açar.Kemoterapi ve radyasyon tedavisinin uzaması tümörün daha fazla yokolmasına yol açmaz.
  9) Kemoterapi ve radyasyondan dolayı vücut çok fazlatoksin yüklenmesine maruz kalınca, bağışıklık sistemi ya tehlikeye düşer,ya da yıkılır; dolayısıyla kişi çeşitli enfeksiyonlara ve komplikasyonlarayenik düşer.
  10) Kemoterapi ve radyasyon kanser hücrelerinde mutasyona neden olabilirve dirençlerinin artarak yok edilmelerini zorlaştırabilir. Cerrahi işlemde kanser hücrelerinin başka taraflara atlamasına neden olabilir.
  11) Kanser hücreleri ile savaşmakta etkili bir yöntem ise onları çoğalmakiçin ihtiyaçları olan gıdalardan yoksun ve aç bırakmaktır.

  KANSER HÜCRELERİ AŞAĞIDAKİLERLE BESLENİRLER:

  a- Şeker kanser besleyicidir. Şekeri kesilerek kanser hücrelerinin önemlibir gıdası kesilmiş olur. NutraSweet, Equal, Spoonful v.s. gibitatlandırıcılar zararlı olan Aspartam ile yapılırlar. Daha iyi birtatlandırıcı Manuka balı veya molastır, ama az miktarda alınmalıdırlar.Sofra tuzunda beyazlatıcı olarak kimyasallar bulunmaktadır. Daha iyi birseçenek Bragg'in aminosu veya deniz tuzudur.b- Süt vücudun, özellikle sindirim sisteminde, mukus üretmesine nedenolur. Kanser mukusla beslenir. Süt yerine tatlandırılmamış soya sütütüketilerek kanser hücreleri aç bırakılabilir.c- Kanser hücreleri asit ortamda gelişirler. Et temelli diyet asittir vesığır eti veya domuz eti yerine bol balık ve az tavuk eti yemek eniyisidir. Ette, özellikle kanserli kişilere zararı olan, canlı hayvanantibiyotikleri, büyüme hormonları ve parazitleri bulunur.d- %80 taze sebze ve meyve suyu, kepekli tahıllar, tohumlar, nohutgillerve biraz meyveden oluşan bir diyet vücudu bazik (alkali) ortamda tutar.%20 de fasulye içeren pişmiş gıdalardan oluşabilir. Taze sebze sularıkolayca emilip 15 dakika içinde hücre düzeyine ulaşabilen ve sağlıklıhücreleri besleyen ve çoğalmalarını hızlandıran canlı enzimler içerirler.Sağlıklı hücre üretimi için gerekli olan canlı enzimlerin sağlanmasıamacıyla, taze sebze (sebzelerin çoğunluğu ve fasulye filizi) yiyin veyasuyunu için ve günde 2-3 kez çiğ sebze yiyin. Enzimler 40o C'de yokolurlar.e- Yüksek kafein içerikli kahve, çay ve çikolatadan uzak durun. Yeşil çaydaha iyi bir seçenektir ve kanserle savaşan özellikleri vardır. Bilinentoksinler ve ağır metaller içeren musluk suyu yerine arıtılmış veyafiltrelenmiş su içiniz. Damıtılmış su asittir, kaçınılmalıdır.
  12) Et proteininin sindirimi zordur ve çok sindirim enzimi ister.Bağırsaklarda duran sindirilmemiş et çürür ve daha çok toksin birikimineneden olur.
  13) Kanser hücrelerinin duvarları sert protein ile kaplıdır.Et yemekten kaçınarak veya azaltarak, kanser hücrelerinin proteinduvarlarına saldıran enzimler daha çok açığa çıkar ve vücudun öldürücühücrelerinin kanser hücrelerini yok etmelerini sağlar.
  14) Bazı destek maddeleri (IP6, Flor-ssence, Essiac, anti-oksidanlar,vitaminler, mineraller, EFA'lar v.s..) bağışıklık sistemini güçlendirerek,vücudun kendi öldürücü hücrelerinin kanser hücrelerini yok etmesineyardımcı olur. E vitamini gibi diğer destek maddelerinin de, vücudunhasarlı, istenmeyen veya ihtiyaç olmayan hücrelerin atılmasının normalyolu olan, apoptoziz veya programlanmış hücre ölümüne yardımcı olduğubilinmektedir.
  15) Kanser zihinsel, bedeni ve ruhsal bir hastalıktır. Öngörülü ve olumlubir ruh kanser savaşçısını muzaffer yapar. Öfke, affetmezlik ve acı bedenistresli ve asitli bir ortama sokar. Seven ve affeden bir ruha sahip olmayıöğrenin. Sakin olmayı ve hayatın tadını çıkarmayı öğrenin.
  16) Kanser hücreleri oksijenli ortamda gelişemezler. Günlük egzersizler vederin nefes alma hücre düzeyine kadar daha fazla oksijen alınmasınayardımcı olur. Oksijen terapisi kanser hücrelerini yok etmek için diğerbir yöntemdir.

  JOHN HOPKINS HASTANESİ'NDEN KANSER GÜNCELLEMESİ

  1) Mikrodalga fırına plastik kap koymayınız.
  2) Dondurucuya su şişesi koymayınız. Dioksin kimyasalları kansere, özellikle de göğüs kanserine, nedenolmaktadır. Dioksinler vücudumuzun hücreleri için son derece zehirlidir.Plastik şişelerdeki suyu dondurmayınız, çünkü bu plastiğin içindekidioksinin salınmasına neden olur.

   
itiraf etmişler (kanser hakkında konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Aşkını itiraf etti

  Aşkını itiraf etti

  Aşkını itiraf etti Özcan Deniz, "Yaprak Dökümü" nün Necla'sı Fahriye Evcen ile birlikte olduğu itiraf etti. 'Bastonumun birini Yılmaz'a birini Ferhat'a sattım' 5 ay önce bir hayranı tarafından vurulan Özcan Deniz, ayakta ilk konserini Kaya Artemis Otel'de verdi. Yürümekte zorluk çektiği için sahneye shuttle adlı golf arabasıyla gelen Özcan Deniz, "Sizlerin karşısına...
 2. Solaryum Kanser Etti

  Solaryum Kanser Etti

  İngiltere’de 12 yaşından 17 yaşına kadar düzenli bir şekilde solaryuma giren bir genç kız, cilt kanserine yakalandı Adı açıklanmayan genç kızın, her gün annesinden aldığı harçlıkları biriktirerek gizlice solaryuma gittiği ve 17 yaşına geldiğinde kendisine cilt kanseri teşhisi konulduğu belirtildi. Genç kız özel bir tedaviyle sağlığına kavuştu. Tedaviyi gerçekleştiren kliniğin sahibi Susan...
 3. Cagatay Ulusoy askini itiraf etti!

  Cagatay Ulusoy askini itiraf etti!

  cagatay ulusoy resimleri cagatay ulusoy hayati cagatay ulusoy aski tüm haberler burada melekler. Adını Feriha koydum dizisinin başarılı ve yakışıklı oyuncusu Çağatay Ulusoyun yeni bir ilişkisi varmış meleklerim. Öğrendiğimize göre de bu ilişki tam 11 aydır devam ediyormuş. Genç kızların sevgilisi Çağatay Ulusoy 11 aydır kimle birlikteymiş dersiniz? İşte haberimizin tamamı... Genç oyuncu...
 4. Adnan Şenses'ten KANSER İtirafı!

  Adnan Şenses'ten KANSER İtirafı!

  Adnan Şenses Bugün gazetesine verdiği röportajda birbirinden samimi ve de çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte o özel açıklamalar: 77 yaşındaki Adnan Şenses 56 yıldır sahnelerde. Bir süre önce 6 saat süren bir ameliyat sonrası midesi alınan ünlü sanatçı ile sağlık durumunu, kızıyla yaşadığı problemi ve hayatı konuştuk. -Sizi çok iyi gördüm, geçmiş olsun? Çok iyiyim. Sağlığıma kavuştum. Bu...
 5. İtiraf ettim gitti :(

  İtiraf ettim gitti :(

  Okuduğum okulun mobilya bölümün yarısının yanmasına ben sebeb oldum :( Ama yanlışlıkla oldu yani bilerek ateşi oraya fırlatmadım ben :( Eşref hoca bi ögrense beni vururdur herhalde :(

Sayfayı Paylaş