1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  İTO'da 'imzasız mektup' tartışması

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) meclis toplantısında, içinde odanın davalık olduğu CNR Fuarcılık'ın da bulunduğu Dünya Ticaret Merkezi konusu tartışıldı. İTO Meclis Üyesi Hacı Demir, Dünya Ticaret Merkezi yönetimiyle ilgili iddialar olduğunu hatırlatarak, "Bu iddiaları, Dünya Ticaret Merkezini yöneten arkadaşlarımın yanıtlamalarını istiyorum. Genel müdürün sosyal hayatına ilişkin söylentiler var. Bunun aldığı maaşla izah edilemeyeceği... Genel müdürün istifa ve görevden neden ayrıldığının izah edilmesi, parayla ilgili yetkilendirmeye bir açıklık getirilmesi lazım" şeklinde konuştu.
  İlhan Erem ise, Dünya Ticaret Merkezinin yapılışından bugüne kadar gelen birçok hata ve yanlış olduğunu iddia ederek, "Oda zarara sokulmuş. Yönetimin bunları size anlatması lazım. Bu işin aslını öğrenmeniz" dedi.


  'Aşkın ücretini bilmeyiz'

  Meclis üyelerinin eleştirinin ardından söz alan İTO Başkan Vekili İbrahim Çağlar, ortada imzasız bir mektup olduğunu, eskiden de bu tür mektuplar geldiğini, ancak bunları dikkate almadıklarını belirterek, "İmzasız bir mektup üzerinden yola çıkarak bir üyemizi hiçbir zaman lekelemedik" dedi.
  Çağlar, şunları kaydetti:
  "Yetki verdiğiniz her konuda yönetime hesap soruyorsunuz. Bugüne kadar hep cevap verdik. Bu mektup bize geldi. Denetim Kurulu da çalışmasını yapıyor. Yönetim olarak tavsiye kararımızı bildirdik. Gerekirse müfettiş talep etmemizin doğru olacağını belirttik. Neymiş sosyal hayatı, genel müdürün duygusal ilişkileri, aldığı ücretle karşılanmıyormuş. Aşkın ücretini biz mi belirliyoruz, yoksa çamur mu atıyoruz? Usulsüzlük görülmüştür. Yönetim bu kişinin istifasını istemiştir. Ama duygusal ilişki, özel hayatı konusunda bir denetim yapacağını sanmıyorum. Çek olayı ise tamamen yanlış ve iftiradır."


  'Kavgayla anılıyoruz'

  İTO Meclis Üyesi Nurettin Taşpınar ise, "İTO, ne çekiyorsa iştiraklerinden çekiyor. İTO, düne kadar basında yaptıklarıyla yer alıyordu, sizin yönetimden bu yana kavgalarıyla çıkıyor. Bunlar doğru şeyler değil" dedi.
  Başkanı Muharrem Keçeli, İTO Yönetim Kurulu olarak, Ermeni meselesiyle ilgili bir araştırma yaptırıp, bu kitabın ABD ve ilgili yerlere ulaşmasını sağlamaları gerektiğini kaydetti.

  İTO: Türkiye anahtar olacak

  İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş, Güney Kore'nin Başkenti Seul'de gerçekleştirilen Dünya Bilgi Forumu'na katıldı. Yalçıntaş, dünyanın önde gelen işadamı, politikacı ve bilim adamlarına, "Türkiye'nin Asya ve AB arasında oynadığı stratejik rolü" anlattı.
  Türkiye'nin, Doğu'nun ruh dünyasına sahip olduğu kadar, Batı'nın da yaşam ve gelecek idealine bağlı bir ülke olduğunu söyleyen Yalçıntaş, "Bana göre Türkiye, Asya ile Avrupa arasındaki ekonomik ilişkilerin yakınlaştırılmasında anahtar bir rol üstlenebilecektir" diye konuştu.

  Milliyet
   
İTO'da 'imzasız mektup' tartışması konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. 'Kimyasal Silah Kullanıldı' Tartışması

  'Kimyasal Silah Kullanıldı' Tartışması

  Orgeneral Büyükanıt, 30 Ağustos resepsiyonunda gazetecilerle sohbeti sırasında GATA'daki mezuniyet töreninde Gül'ü selamlamadığı yönündeki haberlerin hatırlatılması üzerine, "Bunlarla uğraşmayın. Hakikaten uğraşmayın" dedi. Bir gazetecinin "Dün bir tavır mı vardı?" sorusunu da Büyükanıt "Devletin kurumları var. Bunlar işleyecek, işlemek zorunda. Her şeyden bir mana...
 2. Mektup

  Mektup

  Kişinin kendisine gelen mektup yüksek mevkiye, önemli ve kaydadeğer söze, Müjde ihtiva eden mektup korktuğu şeyden emin olmaya, çocuk ve eşle rızıklanmaya, Muhtevası güzel bir mektubu birine göndermek ihtiyaçların giderilmesine, itibar ve saygınlığa, Mekktup getiren kimseyi dövmek üzücü bir duruma yahut dinden uzaklaşmaya, Her türlü mektup habere yahut müjdeye, Yazıları silinmiş mektup,...
 3. mektup

  mektup

  gidiyorum mektubu gidiyorum mektup seni seviyorum mektupları mektupları Okuyormusun. Önce uzunluğuna baktın dimi yazının. ‘Ne anlamlar çıkarmam lazım acaba!’ diye düşünürken, şimdi oku baştasın. Çıkarma hiçbir anlam. Olanı, olduğu gibi gör. Görebildiğin kadar çünkü HERŞEY. Çıkarma hiçbir anlam. Nasılsa geri dönüşüm kutusuna yollamadık mı biz tüm anlamlarımızı. Şimdiden yazayım bunları....
 4. Avida Tartışması

  Avida Tartışması

  Son günlerin en çok tartışılan konularından birisi dijital ortamda gerçekleştirilen Evrim Simülasyonu. Araştırmacılar, geliştirdikleri ‘Avida’ isimli yazılım platformunda, birbirleriyle rekabet halindeki dijital organizmaların mutasyona uğrayarak evrimleştiklerini ve binlerce nesil sonunda kompleks özelliklere sahip olduklarını belirtiyor. Elde ettikleri sonuçların canlı organizmalardaki...
 5. Mektup...

  Mektup...

  Bir annenin ogluna yazdigi bir mektubu okuyacaksiniz simdi meleklerim :) Komik oldugu kadarda cok Saf bir mektup buyrun =) Sevgili Oğlum! Hızlı okumadığını bildiğim için bu mektubu yavaş yavaş yazıyorum. Bir gazetede, "insanların başına, genellikle evlerinin 2 km. civarında kaza gelmektedir." yazısını okuyunca evimizden taşındık.Taşındığımız evde bizden önce oturanlar adresleri...

Sayfayı Paylaş