İyi bir kahve makinesinde ne gibi özellikler bulunmalıdır?

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
İyi bir kahve makinesinde ne gibi özellikler bulunmalıdır?
Mutfak dekorunda kahve makinesi kahve tutkunları için baş köşeye konulabilecek mutfak ürünleri listesindedir. Sizlerde ben gibi sıkı birer kahve tutkunuysanız kahve makinenizi baş köşeye koyma fikrine kapılıp gidebilirsiniz. Şimdiye kadar bahsettiğimi küçük ev aletleri arasında değinmediğim bir ürün olan kahve makinesi sert kahve içmeyi sevenlerin tutkunu olabilecekleri bir tercih olabilecektir. Aşağıya ekleyeceğim resim görselleriyle birlikte iyi bir kahve makinesi ve özelliklerinin neler olabileceğinden bahsetmek istiyorum sizlere. Kahve tutkunları makinenizi alırken nelere bakmanız gerektiğini öğrenmeye hazır mısınız?
HD7761_00-IMS-tr_TR.jpg


Üstteki resim mükemmel kıvamda kahve hazırlamak isteyenler için çekirdekten öğüterek kahveyi size sunan harika bir makinedir. Lezzetli kahvelerinizi benzersiz tasarım bir kahveciyle yaparken mutfağımın şefi bile diyebileceğiniz bu üründe birçok özellik olması gereken profesyonellikte mevcuttur. Entegre kahve öğütücüsü, cam sürahisiyle karşınızda duran bu ürün aroma karıştırıcısıyla unutamayacağınız tat da kahveleri yudumlamanızı sağlayabilmektedir. Sürahi içindeki akıllı başlıkla kahve çekirdeği ilk fincandan son fincana kadar harika tat da aromalar sunarak lezzetli sunumlar elde edebilmenizi sağlayacaktır. Kahve hazırlığından önce öğütülen çekirdekler kahveye tadını vermektedir. Sert kahve severlere hafif ya da yumuşak mod seçimiyle uygun lezzet sunulurken sert kahve sevenler için kalın öğütme seçeneği işaretlenmelidir.

Öğütücüyü devre dışı bırakarak direk öğütülmüş kahveyi koyarak da lezzetli kahveler yapabilirsiniz. Yumuşak, orta ya da yoğun ayarda seçeceğiniz durumlara göre kahveyi ayarlayarak tam öğütme döngüsü tamamlanmadan bir fincan kahve alabilmenizi sağlayacaktır. Filtre tutucuyu yana çevirip kahvenizin kolay dolu gerçekleştirilmesinde kendinize yardımcı olabilirsiniz. Fincan sayısı ve kahve sertliğini seçmenizi sağlayacak LCD ekran, su göstergesiyle suyun dolduğunu haber veren hazneye bakarak misafirlerinize leziz kahve sunumlarında bulunmak istemez misiniz? Hazırlanan kahvenin ne kadar süre sıcak kalacağına karar vermenizin ardından sıcak kahvelerinizi ikram etmek içni hazırlığa başlayabilirsiniz. Afiyet olsun. Resim galerimdeki diğer örneklerde buna benzer teknik özelliklerle mutfağınızda yer alma yarışına girebilecek modellerdir. Sizlerin tadı damağınızda kalacak lezzette sunumlar yapabileceğiniz kahvecinizi seçerken bunlara göz atmanız fikir sahibi olabilmenizi sağlayabilecektir.

1486457332_Siemens_TC86505___t___09012017.jpg
BCO-420-left[1].jpg
HD7751_00-U1P-global-001.jpg
konchero-cm4206-filtre-kahve-makinesi-1-zoom.jpg
 
Üst