1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  İyi Bir Kıyafetin Etkisini Neler Azaltır ?

  Konu, 'Moda Güncel' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  iyi giyinmenin sırları iyi giyinmenin püf noktaları


  İki dirhem bir çekirdek misali giyinseniz bile kötü bir makyaj ya da kaçık bir çorap sizi berbeat bir hale sokabilir melekler :) Devir ye kürküm ye devri, insanlar kıyafetleriyle karşılanıyor fikirleriyle uğurlanıyor. Bu sebeple iyi giyim karşımızdakileri etkilemede son derece önemli bir etken. Aşağıda ki makalede paylaşacağımız ayrıntılar iyi giyinmenin etkisini azaltan durumlardan başlıcaları. Hepimizin kulağına küpe olsun :)


  [​IMG]

  Yanlış çanta

  Üzerindeki kıyafet dört dörtlük olabilir. Ancak o gün seçtiğiniz çanta bir anda her şeyi bozabilir. Örneğin çok spor bir kostüme zırt düşen, fazlasıyla gösterişli, parlak veya abartı bir çanta ya da bunun tam tersi, çok şık iddialı bir kıyafete yakışmayan spor bir çanta puanlarınızdan yiyebilir.Dikkat dikkat! Çantanız kıyafetiniz veya ayakkabınızla aynı renk ve kumaştan olmak zorunda değil, hatta bunun olamamasına çalışın çünkü özellikle "aynı renk aksesuar" kuralları geçmişte kaldı. Genel uyuma dikkat etmeniz yeterli.

  Baştan aşağı aynı markayı giymek

  Mantıklı düşününce, baştan aşağı aynı markayı giyerek de güzel görünmeniz tabii ki mümkün. Ancak bunun şöyle bir sakıncası var: Böyle yaparak etrafa hiç de yaratıcı olmadığınıza dair bir mesaj vermiş oluyorsunuz.Oysa söz konusu giyinmek olunca denemekten çekinmemek, biraz risk almak her zaman iyidir. Farklı markaları veya marka parçaları marka olmayanlarla bir arada kullanmanın iyi fikir olduğunu artık hepimiz biliyoruz.

  Kaçmış çorap

  Bluzunuz muhteşem, eteğiniz iddialı, topuklu ayakkabınız ise çok seksi. Yani o gün harika hissetmemeniz için hiçbir neden yok. Ta ki o feci durumu fark edene kadar: Kaçmış bir çorap iyi bir seçimi anında boşa çıkarabilir. Bu minik bir detay gibi görünse de aslında önemli olan tüm ayrıntıların oluşturduğu bütündür.

  Size eşlik eden insan

  Şık bir davete veya yemeğe katıldınız. Üstelik kıyafet zorunluluğu da var. Siz bunu tabii ki kale aldınız, kıyafetiniz, makyajınız, her şeyinizle ortama ayak uydurdunuz. Peki, size eşlik eden kişi ne durumda?Kıyafet zorunluluğunu umursamayan bir kavalye sizin kıyafetinizin normalde yaratacağı olumlu etkiyi azaltabilir veya komple yok edebilir.

  Kötü makyaj

  Makyaj kesinlikle ustalık isteyen bir beceri. Aynı zamanda insanın kendi artılarını ve kusurlarını iyi bilmesini de gerektiren bir alan. İyi bir makyaj kıyafetin tamamlayıcı unsurudur. Kötü makyaj ise en güzel giysiyi berbat edebilir.

  Yanlış beden

  Yanlış beden kıyafetler satın almak çok sık yapılan bir hata. Aslında giydiğinizden daha küçük bir bedende ısrar etmek veya fazla kiloları gizler umuduyla abartı bol seçimler yapmak, ya da bir şeyi denemeden satın almak; tüm bunlar size hiç uymayan ve hatta üzerinizde kötü durabilecek, yanlış beden kıyafetlere sahip olmanız ile sonuçlanır.Bir gömlek ne kadar güzel olursa olsun düğmeleri zor kapandığı için üzerinizde patlayacak gibi duruyorsa, güzelliğinden çok şey kaybeder. Belinizi açıkta bırakan, normalde çok güzel bir bluzu giyseniz neye yarar? Evden vücudunuza tam oturmayan bir kıyafet ile çıkmak, peşinen kaybedilen bir savaşa gitmeye benzer.

  Renk konusunda yanlış seçim

  Yeni sezonun gözdelerinden biri olan elektrik mavisine kapılıp o elbiseyi ya da dökümlü bluzu aldınız. Tek başına ele alındıklarında her biri mükemmel birer seçim. Ancak o elbiseyi (gömleği) giyip aynaya baktığınızda gördüklerinize inanamadınız, sonuç tam bir felaket.Teninize, saçınıza hiç yakışmayan bir renk, bir başkasında harika dururken, sizin üzerinizde sıradan, hatta kötü durabilir; sizi daha solgun, daha kilolu ya da daha yaşlı gösterebilir.

  Yanlış yere yanlış kıyafet

  Dünyanın en şık, en kaliteli, tasarım bir kıyafeti dahi yanlış zamanda, yanlış yerde kullanıldığında güzelliğinden çok şey yitirebilir. Yani arzu ettiğiniz etkiyi yaratmayabilir.Amacınız bu olmadığına göre, nerede ne giyeceğinizi bilmek bunun olmasını önleyebilir.
   
İyi Bir Kıyafetin Etkisini Neler Azaltır ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yaşlılık Etkilerini Azaltın

  Yaşlılık Etkilerini Azaltın

  yaşlılık benleri Vücudumuzda bazı yerler vardır ki yaşımızı hemen ele verir...Mesela boyun, dekolte ve dudak kenarı gibi...Vücudumuzda ki bu hassas bölgelere nasıl bakmalıyız ki yaşımız ortaya çıkmasın :tik: 1 Boyun ve dekolte Bir çoğumuz yüzümüze kat kat kremler sürerek bakım yaparken, boyun ve dekolte bölgemizi bu bakımdan mahrum bırakırız Oysa ki, boyun ve dekoltemiz, ultravlyole...
 2. İyi Bir Gece Kıyafeti Nasıl Olmalı ?

  İyi Bir Gece Kıyafeti Nasıl Olmalı ?

  abiye nasıl seçilir güzel gece kıyafetleri nasıl seçilir abiye seçimi nasıl olmalı ile ilgili bilgiler burada melekler. Özel bir gece, şık bir ortam , sizi davet eden ve muhtemelen size o özel soruyu soracak olan müstakbel eşiniz... Geriye zarif bir ayakkabı ve muhteşem bir gece elbisesi kalıyor melekler :) Böyle özel ve güzel bir gece için giyeceğiniz kıyafet te özel olmalı. Öncelikle vücut...
 3. Doğurganlığı Azaltan Bazı Faktörler Nelerdir....

  Doğurganlığı Azaltan Bazı Faktörler Nelerdir....

  Doğurganlık Neden Azalır Doğurganlığı Azaltan Faktörler Günümüzde kadınların iş hayatında daha aktif hale gelmesiyle birlikte evlilik ve çocuk sahibi olma yaşlarında da farklılaşma oldu. Eskiden kadınlar 20’li yaşların başında anne olmak isterken artık 30’lu yaşlara geldiklerinde kendilerini yeni yeni bu sorumluluğa hazır hisseder oldular. Tabii 30 yaş sonrasında anne olabilmekle ilgili...
 4. İshal doğum kontrol hapının etkisini azaltır mı?

  İshal doğum kontrol hapının etkisini azaltır mı?

  İyi günler qlairista doğum kontrol hapı kullanırken ishal olmak hapin etkisini azaltır mı? Hapa bu ay basladim. Gece 11 de ilacı ictim. Akşam 6 gibi ishal oldum. Çok sık ishal olan biriyim. İçtikten kaç saat sonra ishal olunursa etkisi azalmaz?
 5. İshal olmam doğum kontrol hapının etkisini azaltır mı ?

  İshal olmam doğum kontrol hapının etkisini azaltır mı ?

  İyi günler oncelikle kısa sürede sorularıma cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Dün gece 11 de qlairista doğum kontrol hapının 2.kutusuna başladım ilk hapı aldim. 1 saat sonra 12 gibi ishal oldum. Hapin korucuyu etkisi azalmış mıdır? Bu ay ek koruma yöntemi mi kullanmalıyım?

Sayfayı Paylaş