İyi Giyinmenin Önemi

T

TİTAN

Forum Okuru
İyi Giyinmenin Önemi
iyi giyinme iyi giyinmenin sırları önemi iyi giyinmek imaj ile ilgili bilgiler burada melekler. Eskiler ne güzel söylemiş melekler ; '' Ye kürküm ye '' '' İnsanlar giyimleriyle karşılanır, fikirleriyle uğurlanır '' diye. İlk intiba, görünüş çok önemlidir. Bir insanı önce dış görünüşüyle değerlendirirsiniz, iyi giyinmenin önemi burada başlar. Yavaş yavaş konuştukça da fikirleriyle değerlendirirsiniz. İyi giyinmek kişinin imajı için çok önemlidir.

Yapılan araştırma sonuçlarına göre söylediğiniz sözler ile karşımızdakini ikna etmemiz %7, hareketlerimiz, ses tonumuz %38, geri kalan % 55 ise tamamen görüntümüzdür. Dolayısıyla insanlar bizi gördüğü zaman bizim hakkımızda kararı vermektedirler. Bu da sadece dış görüntümüzle alakalıdır.

İlk görüşteki karar vermede insanlar %90 oranlarında ya bizi severler ya da sevmezler. Bu da 3 ile 5 saniye arasında verilen bir karardır. Bu kadar sürede karşı tarafa vereceğimiz en güzel sinyal giyim ve vücut dilimizdir.

Kişisel imajımız açısından giyimin önemi nedir?

Öncelikle kişisel imaj sadece giyim değil, kişinin öncelikle içten geliştirmesi önemlidir. Çok önemli markalar giyilip taşınamayabilir. Çünkü kendimize özgüvenimiz yoktur. Bunun tersinde ise doğru giyinirsek kendimize olan özgüvenimiz de artacaktır. Doğru bir giyim kişinin kendine olan özgüvenini pozitif yönde etkile
 

Benzer İçerikler

ßeLeN
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
ßeLeN
ßeLeN
melegim
Cevaplar
0
Görüntüleme
5K
melegim
melegim
fırtına
Cevaplar
1
Görüntüleme
26K
Misafir Melek
M
Üst