1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  İyimser İnsanlar Daha mı Uzun Yaşar?

  Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  iyimserlik, ömrü uzatır mı, sebepleri, uzun yaşamak, ile ilgili bilgileri burada bulaibilirsiniz
  < Konu Resmi..>


  Sevgili melekler,
  İnsanoğlu varoluşundan beri uzun yaşamın hatta ölümsüzlüğün sırrını aramıştır,halen de aramaktadır.Her gün bu konuda farklı bir yöntem ileri sürülmekte,uzun yaşayan toplumların yaşayışları genlerine kadar araştırılmaktadır.

  İleri sürülen yöntemlerden biri de iyimser olmaktır.Her olaya iyimser bakan,stresi kendinden uzak tutan insanların uzun yaşam konusunda daha şanslı oldukları ileri sürülmektedir.Acaba bu ne derece doğrudur?


  Halk arasında aslında bu bilgi doğru olarak aktarılabilir. Kişiler eşine veya dostuna fazla dert ve kederin iyi olmadığını defalarca söyler. Günlük bir bilgi olan bu yaklaşım tarzı aslında yıllardır bilim tarafından da desteklenmektedir. Yapılan araştırmalar dertli veya üzüntülü olan insanların daha iyimser insanlara göre hastalıklara yakalanmasının daha kolay olacağını göstermiştir.
  Özellikle amerikada geniş çaplı bir deneyde uygulanan programlar sonucunda iyimser kişilerin bazı hastalıklara yakalanma oranının dertli kişilere göre daha az olduğu gösterilmiştir. Ayrıca hastalığa yakalanan bireylerin ise bu hastalıktan kurtulma olasılıkları daha da yüksek olmuştur.

  Kalp hastalıkları ve diğer bazı hastalıklar ölümle sonuçlanabilen fizyolojik olaylardır. Bu sonuçların doğması için sebepler araştırılırken bireyin duygusal hali çok ön sıralarda yer almıştır. İyimser kişilerin kalp krizi sonrası %30 gibi büyük bir oranla daha kolay kurtulduğua yine aynı araştırmalar sonucunda ortaya çıkmıştır. Bu araştırmalar göstermektedir ki iyimser kişiler daha dertli ve üzüntülü olan kişilere göre daha uzun ömürlü ayrıca daha sağlıklıdır. Sizde elinizde olan bu duygusal hallerinize bir çeki düzen verdikten sonra yaşamınızı daha mutlu bir şekilde devam ettirin.   
  VİŞNE bunu beğendi.
 2. VİŞNE

  VİŞNE Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  28 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  227
  Beğenilen Mesajlar:
  52
  Ödül Puanları:
  28
  hayatın zorlıklarına her zaman iyimser bakamıyoruz malesef keşke yapabilsekkk:d040:
   
İyimser İnsanlar Daha mı Uzun Yaşar? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kadınlar Neden Uzun Yaşar

  Kadınlar Neden Uzun Yaşar

  Akşam annemle babam televizyon seyrediyorlardı. Annem, "Geç oldu," dedi, "zaten yorgunum, ben yatıyorum." Annem kalktı, mutfağa gitti. Çerez-meyve tabaklarını çalkaladı kaldırdı. Sabaha hazır olsun diye çaydanlığı doldurdu, demliğe çay koydu. Şekerliğe baktı, dibinde az kalmış, üstüne ekledi. Akşam yemeği için çözülsün diye de eti aşağıya koydu. Kahvaltı masasını...
 2. İyimser kadınlar daha uzun ömürlü......

  İyimser kadınlar daha uzun ömürlü......

  Negatifliğe son, uzun ömre devam :) ABD'de yapılan bir araştırma, iyimser kadınların kalp hastalığına yakalanma risklerinin daha düşük olduğunu ortaya koydu. Araştırmaya göre, iyimser kadınlar ayrıca daha uzun da yaşıyorlar. ABD'deki çalışma, daha önce Hollanda'da yapılan ve iyimserliğin erkeklerdeki kalp krizi riskini düşürdüğünü öne süren araştırmayı izliyor. Yaklaşık 100.000 kadın...
 3. kadınlar neden daha uzun yaşar

  kadınlar neden daha uzun yaşar

  tüm dünyada istisnasız kadınlar erkeklerden daha uzun yaşamaktadır. kadınların lehine olan bu farklılık hindistan de 1 yıl, çin de 4 yıl,abd de 7 yıl türkiyede 6-8 yıl, rosyada 12 yıldır. işte açıklamalar: -- kadınlar sağlıklarına daha düşkünler, sağlık sorunlarına duyarlılar. doktorlarına daha sık ve daha erken başvurur sağlık kontrollerini düzenli yaptırırlar önerilere de dikkatle uyarlar....
 4. İlk insanlar mı daha mutludur, günümüz insanı mı?

  İlk insanlar mı daha mutludur, günümüz insanı mı?

  İlk insanlar mı daha mutludur, günümüz insanı mı? sizce hangisi daha mutludur akradaşlar

Sayfayı Paylaş