1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  İz bırakan sözler

  Konu, 'Güzel Sözler & Mesajlar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  iz bırakan sözler iz bırakan sözler facebook aşk sözleri iz bırakan sözler, mesajlar, msjlar, cümleler ve dahası burada arkadaşlar

  < Konu Resmi..>  Bazı sözler vardır ki, söylenir gider ama ardından yıllarca belki de ömür boyu iz bırakır. İşte biz de bu makalemizde o sözlere yer verdik Melek'lerim:)

  "Hiç kimseye güvenmiyorum" diye bir şey yoktur. "Zamanında ona güvendiğim için, artık kimseye güvenmiyorum" diye bir şey vardır.

  Geri gelmemelisin. Ya olduğun yerde kalmalısın ya da gittiğin yerde. Sen bu hayatta gördüğüm en hoş"çakal"'sın neticede..

  Papatya fallarının her zaman tek bir sonucu vardır; elinize bakarsınız ve size kalan tek şeyin bir sap olduğunu görürsünüz.

  Bir insan bilmiyorsa ne istediğini, hem seni ziyan eder, hem kendini..Dibini görmediğin suya dalmadığın gibi, emin olmadığın sevgiye teslim etme kendini…

  "Yeter, aklından çıkar artık onu" diyor kimileri. "Siz de aklınızla değil de, yüreğinizle sevseydiniz anlardınız beni"..

  Bil ki, insanın değerini varlığı değil yokluğu gösterir. Unutma; yokluğu bir şeyi değiştirmeyenin varlığı gereksizdir.  Birileri arkanızdan konuşuyorsa,Onlardan öndesiniz demektir..

  Madde 1: Herşeye rağmen gül. Madde 2: Ölümüne sev. Madde 3: Onu aldatma. Madde 4: O seni aldatırsa madde 1'i hatırla…  Temiz kalpli insanlar hiçbir zaman rahat bir hayat yaşayamazlar, Çünkü kendilerini başkalarının mutluluğu için feda ederler..  Kimi zaman gitmesini bileceksin ARKANA BAKMADAN… Kimi zamanda onu sevdiğini söyleyeceksin GEÇ KALMADAN…

  Ne geçmişe saplanıp kalacaksın, ne geleceğin düşlerini kuracaksın.. Ömür dediğin şu andır onu da hakettiğin gibi yaşayacaksın"!

  Gözlerini kaçırarak "seni hiç sevmiyorum" demekle gözlerinin içine bakarak "seni çok seviyorum" demek aynı şeylerdir.

  Kelebek misalidir aşk; Anlamayana ömrü günlük, Anlayana bir ömürlük..!  Annemden göbek bağım kesilidiği gün anlamalıydım! Bu hayatta Hiçbirşeye bağlı kalınmayacağını…!  Kusura bakma Dünya,biz seninle anlaşamıyoruz.! Ya ben sana fazla geliyorum, yada sen benim hayallerime dar geliyorsun.

  Ayır bizi hakim bey.

  Zaten görücü usulü evlendik.Ne ona sordular bunu alır mısın diye, ne de bana sordular Dünya'yagelir misin diye…

  Sonra duruyorum…Sonra susuyorum…İçimden çıkan lavların etrafı yangın yerine çevireceğini düşününce kilit vuruyorum dilime…."Yan!" diyorum içime!…"Sadece sen yan!" Ve "Dayan!" diyorum gönlüme!…" Herkes mutlu olsun! Sen dayan!.."  İnsanı ateş değil kendi gafleti yakar. Herkeste kusur görür, kendine kör bakar. Bil ki; neye nasıl bakarsan, o sana öyle bakar  Vazgeç diyorsun yaa..sanki çok kolaymış gibi..terketmek kolay belki ama vazgeçmek farklı bilemezsn ki..sen sadece terkeder ve gidersin arkana bakıp ne bıraktım demezsin..işte bu yüzden vazgeçmek unutmak nedir hiç bir zaman bilemezsin..  Kırılgan bir çocuğum benY.üreğim cam kırığı.Bütün duygulardan önce.Öğrendim ayrılığı…

  Cehaletle deha arasındaki gerçek fark nedir biliyor musunuz? Dehanın sınırları var cehaletinse hiçbir sınırı yoktur.  Bazen öyle konuşacaksın ki karşındaki cevap veremeyecek.

  Bazen de öyle bi susacaksın ki karşındaki konuşmaya cesaret edemeyecek .

  Olmuyorsa zorlama, ya hayallerin kırılır ya kalbin. Unutmuş gibi yap Çünkü güzel şeyler; onları hiç beklemediğinde gerçekleşir.

  Git demek kolay ama gittikten sonra üzüleceksin. "Eğer git diyebilecek kadar güçlüysen, hoşçakal deyip susmasını da bileceksin"!

  Sevmek seviyorum demek değil, yüreğinde hissetmektir. Ve aşk yanında olanı sevmek değil, bazen gelmeyecek birini beklemektir..'

  "Her gidiş bir dönüşü terkeder. Gitmeden önce düşün; Çünkü döndüğünde bulduğun aynı olmayacak giderken bıraktığınla"..

  "Kaleyi sattım. Vezirim intihar etti. Filler isyan etti. Atları da özgür bıraktım…. Piyonlardan da iş çıkmayacağına göre, şimdi; şah olduğumu düşünen varsa, buyursun hamlede bulunsun…!!!!

  “Bazı yenilgilerin nedeni, insanların işi yarıda bıraktıklarında, başarıya ne kadar yakın olduklarını bilememeleridir.”  Ağzında lokma varken konuşmamak kolay da,Kalbinde sevda varken susmak zormuş be…  Asla aşk acısı çeken birine aşık olmayın. O kişi yaralıdır ve yarabandı olarak sizi kullanır .
  "Kadın hiç gitmeyecekmiş gibi sever; ama yeri gelir hiç sevmemiş gibi gider."

  Sevmek, sevdiğiniz kişinin her şeyini sevmektir. Sevmek, sevdiğiniz insanın bütün yaralı geçmişini, bütün acısını, bütün hastalıklarını üstlenmektir.

  Ağla/yamayan/lar,anla/yamayan/lar dır,bilirsin…
  ağlayamıyorsun demek öyle mi ?

  O halde sen hiç dönüp bakma bile kalbine… Çünkü o ”kalp”,çoktan ”ç/ölün” ,olmuştur…

  Ben seni bu hayatın yetim bırakılmış bir sırrı gibi sevdim sevgili… Ben seni, hikmetinden umut kesilmiş, bütün mucizeler gibi sevdim… Ben seni bize öğretilen her şeye veda eder gibi sevdim, sevgili!

  Bekleme yapmayın! 'Aşk'ını alan 'acı'ya doğru ilerlesin…

  Azıcık dur ey dost, gitmekten usandım, yolun korkunçluğundan artık kaygılanıyor ruhum. Dur,artık ölümle hayatın sarmaş dolaş olduğu kavşağa ulaştık, ruhum senin ruhunun niyetlerini açığa çıkarıncaya, kalbim kalbinin sırlarını öğreninceye kadar bir daha adım atmayacağım.


   
  _EvAnEsCeNcE_ bunu beğendi.
İz bırakan sözler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Tarihimizde İz Bırakan Devlet Adamları

  Tarihimizde İz Bırakan Devlet Adamları

  iz bırakan türkler karahanlıların önemli devlet adamları tarihte iz bırakan türkler bilim adamları tarihimizde önemli mimari eserler sanatçılar MUSTAFA KEMAL ATATÜRK Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı. 1881 senesinde Selanik’te bugün müze haline getirilen evde dünyaya geldi. Babası Ali Rıza Bey, annesi Zübeyde Hanımdır. İlköğrenimine Selanik’te Fatma Hanım Mahalle...
 2. iz

  iz

  İnsan ayağının belirgin izleri, kişinin hayat ve inanışında kendine rehbet ittihaz ettiği kimseye, Hayvan izleri nefsin zararlı istek ve yönlendirmelerine, İz sürmek, öncü bilginlerin ve salih kişilerin yolunu izlemeye, gizli şeylerin meydana çıkmasına ddelalet eder.Rüyada bir izi takip etmek, yeni işlere atılacağınızı işaret eder. Rüyada görülen ayak izleri geçmişte kalan olayların yeniden...
 3. İz Bırakan Kadınlar

  İz Bırakan Kadınlar

  hindistan dansözleri Simone de Beauvoir Simone Lucie-Ernestine-Marie-Bertrand de Beauvoir (9 Haziran , 1908 – 14 Nisan, 1986) Fransız yazar ve filozof. Roman, felsefe politik ve sosyal deneme, biyografi ve otobiyografi yazarı, gazeteci. En önemli eseri 1949’da yazdığı, kadınların gördüğü baskıların bilimsel incelenmesini yaptığı ve modern feminizmin temellerini kurduğu İkinci Cins (Le...
 4. Yüreğinizde İz Bırakan Dost'a Dair

  Yüreğinizde İz Bırakan Dost'a Dair

  dostluğa dair herşey dost hayata dair iz birakanlar Dost… İnsanın içini ısıtır bu kelime, güven verir. Dostunuza ne kadar güvenirsiniz diye sorulsa, sormuyoruz elbette çünkü güvenin yüzde doksandokuzu olmaz, dostunuz yüzde yüz güvendiğiniz kişidir. benimde burda biçok dostum var allah eksik etmesin:) Dostum dediğiniz en değer verdiğinizdir, sevincinizi hüznünüzü en iyi paylaştığınız...
 5. Gülşen Saklandım İzlerinde Şarkısının Sözleri 2013

  Gülşen Saklandım İzlerinde Şarkısının Sözleri 2013

  Bu konu; Gülşen Saklandım İzlerinde Şarkısının Sözleri 2013 hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, Beni Durdursan Mı adlı albümüyle 2013 yılına hızlı bir giriş yapan Gülşen tam 10 parça okumuş bu albümünde. Bu parçalardan biri olan Saklandım İzlerinde şarkısının sözlerini sizlerle paylaşmak istiyoruz... Duydum ki unutmuşsun beni Geçmiyormuş adım bile Demlenmiş her gün başkası...

Sayfayı Paylaş