İz bırakan sözler

M

Misafir

Forum Okuru
İz bırakan sözler
iz bırakan sözler iz bırakan sözler facebook aşk sözleri
iz bırakan sözler, mesajlar, msjlar, cümleler ve dahası burada arkadaşlar

sozler-64.jpg

Bazı sözler vardır ki, söylenir gider ama ardından yıllarca belki de ömür boyu iz bırakır. İşte biz de bu makalemizde o sözlere yer verdik Melek'lerim:)

"Hiç kimseye güvenmiyorum" diye bir şey yoktur. "Zamanında ona güvendiğim için, artık kimseye güvenmiyorum" diye bir şey vardır.

Geri gelmemelisin. Ya olduğun yerde kalmalısın ya da gittiğin yerde. Sen bu hayatta gördüğüm en hoş"çakal"'sın neticede..

Papatya fallarının her zaman tek bir sonucu vardır; elinize bakarsınız ve size kalan tek şeyin bir sap olduğunu görürsünüz.

Bir insan bilmiyorsa ne istediğini, hem seni ziyan eder, hem kendini..Dibini görmediğin suya dalmadığın gibi, emin olmadığın sevgiye teslim etme kendini…

"Yeter, aklından çıkar artık onu" diyor kimileri. "Siz de aklınızla değil de, yüreğinizle sevseydiniz anlardınız beni"..

Bil ki, insanın değerini varlığı değil yokluğu gösterir. Unutma; yokluğu bir şeyi değiştirmeyenin varlığı gereksizdir.

Birileri arkanızdan konuşuyorsa,Onlardan öndesiniz demektir..

Madde 1: Herşeye rağmen gül. Madde 2: Ölümüne sev. Madde 3: Onu aldatma. Madde 4: O seni aldatırsa madde 1'i hatırla…

Temiz kalpli insanlar hiçbir zaman rahat bir hayat yaşayamazlar, Çünkü kendilerini başkalarının mutluluğu için feda ederler..

Kimi zaman gitmesini bileceksin ARKANA BAKMADAN… Kimi zamanda onu sevdiğini söyleyeceksin GEÇ KALMADAN…

Ne geçmişe saplanıp kalacaksın, ne geleceğin düşlerini kuracaksın.. Ömür dediğin şu andır onu da hakettiğin gibi yaşayacaksın"!

Gözlerini kaçırarak "seni hiç sevmiyorum" demekle gözlerinin içine bakarak "seni çok seviyorum" demek aynı şeylerdir.

Kelebek misalidir aşk; Anlamayana ömrü günlük, Anlayana bir ömürlük..!

Annemden göbek bağım kesilidiği gün anlamalıydım! Bu hayatta Hiçbirşeye bağlı kalınmayacağını…!

Kusura bakma Dünya,biz seninle anlaşamıyoruz.! Ya ben sana fazla geliyorum, yada sen benim hayallerime dar geliyorsun.

Ayır bizi hakim bey.

Zaten görücü usulü evlendik.Ne ona sordular bunu alır mısın diye, ne de bana sordular Dünya'yagelir misin diye…

Sonra duruyorum…Sonra susuyorum…İçimden çıkan lavların etrafı yangın yerine çevireceğini düşününce kilit vuruyorum dilime…."Yan!" diyorum içime!…"Sadece sen yan!" Ve "Dayan!" diyorum gönlüme!…" Herkes mutlu olsun! Sen dayan!.."

İnsanı ateş değil kendi gafleti yakar. Herkeste kusur görür, kendine kör bakar. Bil ki; neye nasıl bakarsan, o sana öyle bakar

Vazgeç diyorsun yaa..sanki çok kolaymış gibi..terketmek kolay belki ama vazgeçmek farklı bilemezsn ki..sen sadece terkeder ve gidersin arkana bakıp ne bıraktım demezsin..işte bu yüzden vazgeçmek unutmak nedir hiç bir zaman bilemezsin..

Kırılgan bir çocuğum benY.üreğim cam kırığı.Bütün duygulardan önce.Öğrendim ayrılığı…

Cehaletle deha arasındaki gerçek fark nedir biliyor musunuz? Dehanın sınırları var cehaletinse hiçbir sınırı yoktur.

Bazen öyle konuşacaksın ki karşındaki cevap veremeyecek.

Bazen de öyle bi susacaksın ki karşındaki konuşmaya cesaret edemeyecek .

Olmuyorsa zorlama, ya hayallerin kırılır ya kalbin. Unutmuş gibi yap Çünkü güzel şeyler; onları hiç beklemediğinde gerçekleşir.

Git demek kolay ama gittikten sonra üzüleceksin. "Eğer git diyebilecek kadar güçlüysen, hoşçakal deyip susmasını da bileceksin"!

Sevmek seviyorum demek değil, yüreğinde hissetmektir. Ve aşk yanında olanı sevmek değil, bazen gelmeyecek birini beklemektir..'

"Her gidiş bir dönüşü terkeder. Gitmeden önce düşün; Çünkü döndüğünde bulduğun aynı olmayacak giderken bıraktığınla"..

"Kaleyi sattım. Vezirim intihar etti. Filler isyan etti. Atları da özgür bıraktım…. Piyonlardan da iş çıkmayacağına göre, şimdi; şah olduğumu düşünen varsa, buyursun hamlede bulunsun…!!!!

“Bazı yenilgilerin nedeni, insanların işi yarıda bıraktıklarında, başarıya ne kadar yakın olduklarını bilememeleridir.”

Ağzında lokma varken konuşmamak kolay da,Kalbinde sevda varken susmak zormuş be…

Asla aşk acısı çeken birine aşık olmayın. O kişi yaralıdır ve yarabandı olarak sizi kullanır .
"Kadın hiç gitmeyecekmiş gibi sever; ama yeri gelir hiç sevmemiş gibi gider."

Sevmek, sevdiğiniz kişinin her şeyini sevmektir. Sevmek, sevdiğiniz insanın bütün yaralı geçmişini, bütün acısını, bütün hastalıklarını üstlenmektir.

Ağla/yamayan/lar,anla/yamayan/lar dır,bilirsin…
ağlayamıyorsun demek öyle mi ?
O halde sen hiç dönüp bakma bile kalbine…
Çünkü o ”kalp”,çoktan ”ç/ölün” ,olmuştur…

Ben seni bu hayatın yetim bırakılmış bir sırrı gibi sevdim sevgili… Ben seni, hikmetinden umut kesilmiş, bütün mucizeler gibi sevdim… Ben seni bize öğretilen her şeye veda eder gibi sevdim, sevgili!

Bekleme yapmayın! 'Aşk'ını alan 'acı'ya doğru ilerlesin…

Azıcık dur ey dost, gitmekten usandım, yolun korkunçluğundan artık kaygılanıyor ruhum. Dur,artık ölümle hayatın sarmaş dolaş olduğu kavşağa ulaştık, ruhum senin ruhunun niyetlerini açığa çıkarıncaya, kalbim kalbinin sırlarını öğreninceye kadar bir daha adım atmayacağım.

Geri