1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  İzlanda'nın son bağımsız bankası da gitti

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  İzlanda'da hükümet, geçen yılki finansal çöküşten sonra ayakta kalan son bağımsız bankaya da el koydu. İzlanda Finansal Denetleme İdaresi (IFSA), likidite problemi bulunan Straumar Burduras bankasına el koyulduğunu ve bankanın ticari faaliyetlerinin durdurulduğunu açıkladı. Açıklamada, bankadaki bütün mevduatın tamamen garanti altında olduğu belirtildi.

  Bankadan yapılan açıklamada ise, ''Güçlü sermaye durumu ve fon bankalarının desteğine rağmen, Straumur Burduras yatırım bankası, likidite durumunun, faaliyetlerini uzun süre sürdürmek için yeterli olmadığına inanıyor'' denildi.

  IFSA'nın, bankanın yönetim kurulunun görevine son verdiği ve bankanın sorunlarının en iyi nasıl çözüleceğine karar vermek için bir komite atadığı belirtilen açıklamada, ''bunun sonucu olarak Straumur Burduras kapandı'' ifadesi kullanıldı.

  Bankanın üst yöneticisi William Fall da görevinden istifa etti.

  İzlanda'da finansal sektör, küresel finansal krizin etkisini artık iyice hissettirmeye başladığı geçen yıl ekim ayında, milyarlarca dolar borç yüzünden batmış, hükümet üç büyük bankasına el koymuştu.
   
İzlanda'nın son bağımsız bankası da gitti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. kuş da bankaya gitti!

  kuş da bankaya gitti!

  ::: Bebek Yanlızlığı ::: Ailenin tek ve son bebeğiydi. Onsekiz aylık olunca konuşmaya baslamış ve söylediği ilk kelime, hayatta en çok sevdiği kişinin ki olmuştu: ANNE Bebek, aynı bedenin bir parçası olduğunu idrak edemiyordu ama, onu canı kadar sevdiğini ve onsuz yapamayacağını çok iyi biliyordu. Hele hele yarabbi, sütünü içtikten sonra onun sıcacık kolları arasında uyumak ve uyandığında...
 2. En Son Hangi Filme Gittiniz?

  En Son Hangi Filme Gittiniz?

  En son gittiğiniz sinema filmi hangisi melekler? Hadi buraya yazalım. İsteyen film hakkında tanıtıcı birşeyler de yazabilir. :)
 3. Halk Bankası da İstanbul'da yer arıyor

  Halk Bankası da İstanbul'da yer arıyor

  Halk Bankası, genel müdürlüğünü taşıyacağı İstanbul’da yer temini için TOKİ ile ön görüşmeler yapıldığını duyurdu. Halk Bankasından Borsaya yapılan açıklamada, İstanbul Anadolu yakasının finans merkezi haline getirilmesi kapsamında, Halk Bankası ile TOKİ arasında yer temini konusunda şifahi ön görüşmeler yapıldığını bildirdi. Milliyet

Sayfayı Paylaş