İzmir Avrupa Caz Festivali başlıyor

PaSikA

Yeni Üye
Üye
İzmir Avrupa Caz Festivali başlıyor
1naww7LdDsq.jpg


16. İzmir Avrupa Caz Festivali kapsamında dünyaca ünlü isimler, 2-13 Martta İzmir'de sahne alacak.


Festival kapsamındaki etkinliklerin duyurulması amacıyla Ahmet Adnan Saygun Kültür Merkezi'nde, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yusuf Ali Karaman, İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı Başkanı Filiz Eczacıbaşı Sarper, Yunanistan'ın İzmir Başkonsolosu Hara Skolarikou, Alman Kültür Merkezi Goethe Enstitüsü Müdürü Hans Werner Schmidt, İtalya'nın İzmir Konsolosu Simon Carta ve Avusturya'nın İzmir Fahri Konsolosu Ülkü Caner'in katıldığı bir basın toplantısı düzenlendi.

Karaman, İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak böylesine önemli organizasyonlara destek olmayı görev bildiklerini, tüm İzmirlileri festivale beklediklerini söyledi.

İKSEV Başkanı Filiz Eczacıbaşı Sarper ise Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi'nin dünya çapında bir mekan haline gelmesinden gurur duyduklarını belirtti.

Sarper, ''İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kente kazandırdığı bu sanat mekanı sayesinde dünyanın önde gelen sanatçılarını ağırlayacağız. Bu bizim için bir gurur vesilesidir'' dedi.

CAZIN EVRENSEL SESİ

İKSEV tarafından 2–13 Mart 2009 tarihleri arasında düzenlenecek olan İzmir Avrupa Caz Festivali'nin açılış konseri, ''Cazın Evrensel Sesi'' olarak anılan Dee Dee Bridgewater tarafından verilecek.

2 Mart Pazartesi akşamı saat 20.30'da başlayacak konserde, cazın iki Grammy ödüllü divasına, İstanbul Superband eşlik edecek. ''Cazın Milli Takımı'' olarak nitelendirilen orkestrayı Aycan Teztel yönetecek.
 
Üst