1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.674
  Beğenilen Mesajlar:
  2.421
  Ödül Puanları:
  113

  İzmirde en ucuz kiralık evler hangi semtte ?

  Konu, 'Tr Bölgeleri' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Bir çok neden den dolayı şehir değişikliği gerekebilir.Atmalar,sağlık sorunları,daha iyi bir yaşam kalitesi,çocukların eğitimi gibi nedenlerden ötürü şehir değişiklikleri olabiliyor.Bu nednelerden ötürü şehir değişikliği yapıcakların göz önünde bulundurması gereken en önemli nokta tabiki mali durum.Ulaşımdan,tüketime,beslenmeden eğitime ,sağlıktan konuta bildiğiniz üzre her alanda para lazım olmakta.Şehir değişikliğinde önde gelen ihtiyaçlardan biri ev .İmkanı olanlar mülk ediniyor,olmayanlar kiraya çıkıyor.Bu yazımızda İzmirde yer alan uygun kiralık ev fiyatlarına değinicez.

  İzmir türkiyenin incisi.Bana göre yaşınılabilir şehirlerden biri.Çocukluğumun geçtiği bu şehirde hala ikamet etmekteyim.Bana göre bu şehir de herkes yaşayabilir.Herkes bütçesine göre burada tüm ihtiyacını karşılayabilir.Doğal yaşam alanlarına sahip olan izmirin güzellikleri saymakla bitmez.Gelip görüp yaşamanız lazım.İzmire yerleşmeyi düşünüyor bir takım tereddütlerini yer alıyorsa sizlere yardımcı olmak adına kafanızdaki soruları bu yazımızda aydınlatıcam.Özellikle izmirdeki konut durumlarına değinicem.evkampanyaları.com üzerinden edindiğim izmirde en ucuz kiralık konut fiyatlarını sizlerle paylaşıyorum.


  < Konu Resmi..>


  Ev Kirasının En Ucuz Olduğu İzmir Semtleri

  Bildiğimiz gibi İzmir, ülkemizin en güzel doğal yaşam alanlarına sahip olan illerinden birisi. Mavi denizi ve yemyeşil doğasıyla Türkiye’nin havaisi olarak bilinen İzmir’de yaşamak için, elbette öncelikle bir ev bulmamız gerekiyor. Fakat bu cümle her ne kadar bir çırpıda söylense de, aslında meşakkatli bir iş. Zira ev bulmak oldukça zor olmanın yanı sıra, uzun incelemeler yapılması gereken bir iş. Çünkü kira fiyatları semtlere göre, semtlerin fiyatları ise konum vb. faktörlere göre değişiklik gösteriyor. Bakalım güzel İzmir’de en uygun kira koşulları nerelerde ne düzeyde yer alıyor.

  Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki, kira düzeyleri zaman geçtikçe hemen hemen her ilde olduğu gibi İzmirde’de son yıllara göre %10 artış göstermiş. En çok artışı gösteren semtlerden birisi Manavkuyu iken (%42), buralarda ev tutmak ev almak kadar zor bir hale gelmiş. Bunun gibi birçok semtte şuan kiralar artış göstermekte. En uygun kiraların bulunduğu yerler listesinde ise Nergis, Şemikler, Alayköy, İşçi Evleri, Akıncılar, Yeni Kale, Atıfbey, Narlı gibi semtlerde daha uygun olduğunu görüyoruz. Yapılan araştırmalara göre kiraların en düşük olduğu yerlerden birisi olarak gözlenilen bu semtleri, Hürriyet,Atatürk,Yeşil,Örnekköy ve Eğitim takip ediyor.

  Yukarıda saymış olduğumuz semtlerin bazılarının merkezi kesimlere yakın olması dolayısı ile her ne kadar istatistiksel olarak kirada düşüş gösterseler de, bulundukları fiyatların yüksek olmaları da bir ihtimal. Genel itibari ile çok merkezi yerleşim yerleri aramıyorsak, Çiğli, İstasyonaltı, Harmandalı, Menemen, Egekent gibi yeni gelişmekte olan yerleşim birimlerinde kiralar biraz daha uygun. Yeni yapılmakta olan bazı semtlerde ulaşım ve sosyal alan her ne kadar kısıtlı olsa da buralarda kiralar oldukça makul. Buralardaki kira fiyatlarının çok kısa bir süre içerisinde diğerlerine yetişecek olması ve beş yıl içerisinde tamamen yapılanması ise kuvvetli bir ihtimal.


   
İzmirde en ucuz kiralık evler hangi semtte ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ünlüler Hangi Semtte Oturuyor biliyor musunuz

  Ünlüler Hangi Semtte Oturuyor biliyor musunuz

  Ben ah ben aklıma bişey gelir onun için bir senaryo yazarım uydururum yani sonrasında da gerçek olanını merak ederim:) Şimdide ünlülerin nerede oturduğunu merak ettim aranızda acaba Ünlüler Hangi Semtte Oturuyor bilen var mı?
 2. En ucuz şekilde evimi nasıl dekore ederim?

  En ucuz şekilde evimi nasıl dekore ederim?

  En ucuz şekilde evimi nasıl dekore ederim? Herkesin bütçesini düşünmek zorunda olduğu şu dönem de ,en hesaplı yenilikleri nasıl yaparız diye hepimiz tüm fırsatları değerlendiriyoruz. yenilik yeniliktir görüşünden yola çıkarak , öncelikle koltuk değişimine ihtiyacımız varsa , kumaşını değiştirmeyi denersek daha ucuza mal edeceğimiz ortada … Tamamen yenilienmiş olacayip. Yatak odamız da, yatak...
 3. ULAN İSTANBUL DİZİSİ İSTANBUL'UN HANGİ SEMTİNDE ÇEKİLİYOR?

  ULAN İSTANBUL DİZİSİ İSTANBUL'UN HANGİ SEMTİNDE ÇEKİLİYOR?

  ulan istanbul dizisi nerede çekiliyor,ulan istanbul istanbulun neresinde çekiliyor,ulan istanbul dizi çekim yeri neresi,ulan istanbul dizisi çekim yeri hakkında bilgiler Kanal D iddialı yapımların birine daha imzasını atıyor. Harika dizilerden birisi olduğu gibi ailece seyredilebilir. Sevilen kadro ile birlikte başarılı bir yapıma imza atılıp atılmadığını bugün itibari ile öğreneceğiz....
 4. En ucuz tatiller hangi ülkelerde olur ?

  En ucuz tatiller hangi ülkelerde olur ?

  en ucuz yurtdışı tatilleri,ucuz tatil hangi ülkelerde olur, ucuz yurtdışı tatilleri,ucuz tatil hangi ülkelerde yapılır İnternette en ucuz tatil yerlerini araştırdığınızda adı sanı duyulmadık, uçak bileti parası binlerce lira olan ve aslında hiç de bütçe dostu olmayan ülkeleri öneren birçok yazı var. Özellikle yakın, ucuz ve keyifle tatil yapabileceğiniz en uygun ülkeleri sizler için...
 5. izmirin en güzel semtleri nereler

  izmirin en güzel semtleri nereler

  merhabalar benim sorum izmir de oturanlar yada izmiri çok iyi bilenlere olacak daha önce izmire bir iki defa gitmişliğim oldu ama öyle detaylı bir şekilde gezme fırsatım olmadı denizi olan başka bir şehirde yaşıyorum burada açıklayamıyacağım nedenlerden dolayı şehir değişikliği yapmak zorunda kalacaz eşim bana bıraktı istediğin bir şehri seç oraya taşınalım yeni bir hayata başlayalım dedi......

Sayfayı Paylaş