Jako Papağanım Paşa İle Tanışın Kızlar:)

Bu üç kağıtçı kuş beni bir şekilde sevmedi sevemedi. Kuş hırlar mı ? Evet yanına gidince hırlıyor. MawiM'i seviyor ama bana hırlıyor ya bu kuş. İyice gıcık kapmaya başladım bundan. Sürekli sevgimi şevkatimi gösteriyorum ama yinede hırlıyor. Hediye ettim MawiM'e ama ne bilim sevmedi beni bir türlü. Ama durmak yok yola devam :D:D

Aldığım bu hediyeye Aşkım Mawim diye söyletmeye çalışıyorum bakalım başarabilecek miyim :) Sahibesini daha iyi tanıyor. Kime sevgisini göstereceğini biliyor velhasıl kelam... Üçkağıtçı alçak Paşa :D:D Niye Mawim'e sevgini göstertiyon bana göstermiyon. Pilavı olur mu bunun ya ? :puha:

Anneciğini çok sevdi paşam...senden kıskanıyor benihahaha ama oda anlıcak babacığının aşkını ve ona görede şakımaya başlıcak :D:D

Paşam son zamanlar da ağzında sanki birşeyler geveliyor:D:D Eşime karşı hırlaması ise halen bitmedi hahaha çok ilginç ama bu hırlamayı sadece eşime yapıyor. Benim sesimi duyduğunda sakinleşiyor ve sanırım yakında artık kelimeleri konuşmaya başlıcak bebeğim benim:)

çok tatlı ya başka renkleri varmıymış bunun ben kuşları çok severim

Papağan türleri arasında çok renkli olanlarda var ama jako papağanın renkleri kendine özgüdür ve çok fazla farklılıklar göstermiyor. Gri vücut yapısı vardır ve kızıl ve siyah kuyruk rengine sahip oluyorlar ve papağan türleri arasında en fazla kelime haznesi olupta en zeki olan türleri Jakolardır:)

Jako papağanım Paşa dan sizlere son haberleri veriyorum. İnanılmaz derecede iyice geveze oldu ve artık babacığına hırlamıyor hahaha son derece sakin duruyor ve eşimin artık elinden mamalarını yemeye başladı. Sürekli ağzında birşeyler geveler oldu hatta bu sabah iş yerine geldiğimizden beri hafta sonundan dolayı bizi bayağı özlemiş ve cilveler yapıyor hahaha İlk kelimesini çok merak ediyorum konuşur konuşmaz sizlerle bunu paylaşacam ama kelimenin ne olduğu çok önemli hahaha eğer paylaşacağım bir kelimeyse paylaşırım yok rtüke takılacak birşeyse cıx :D:D

Geri