Etiketler:
 1. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.147
  Beğenilen Mesajlar:
  1.646
  Ödül Puanları:
  113

  Japon Yapıştırıcısı Lekesi Nasıl Çıkar?

  Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  japon yapıştırıcısı nasıl çıkar japon yapıştırıcısı lekesi
  japon yapıştırıcısı lekesi nasıl çıkar

  Sevgili melekler, günlük hayatta bize pek çok yönden fayda sağlayan japon yapıştırıcısının lekesi ise bizi canımızdan bezdirir. Kullanımı sırasında kıyafetimize ya da halımıza damlayan bir damla japon yapıştırıcısı tüm moralimizi bozar. Ancak kıyafetimizden ya da halımızdan vazgeçmemize sebep olabilecek bu lekeyi çıkarmanın bazı yolları var.


  < Konu Resmi..>  Beyaz, desensiz bir kağıt havluyu veya temiz bir bezi, aseton esaslı oje çıkarıcı ile ıslatın (Muhtemelen aseton içermeyen oje çıkarıcı daha güvenlidir, fakat etkisi daha azdır.).
  Yapıştırıcı olan kumaşın iç kısmında kalan küçük bir dikiş yerinde veya küçük ve göze çarpmayan bir noktada aseton içeren oje çıkarıcıyı deneyerek kumaş dokusuna zarar vermediğinden ve kumaşta renk atmasına yol açmadığından emin olun.
  Oje çıkarıcıyı emdirdiğiniz kağıt havlu veya bez yardımıyla japon yapıştırıcısı olan noktayı ovmadan bastırarak tamponlayın.
  Kağıt havluyu 1-2 dakika yapıştırıcının üzerinde bekletin.
  Plastik bir kart veya küt ağızlı bir bıçak kullanarak gevşemiş olması gereken japon yapıştırıcısını dikkatlice kazıyın.
  Eğer japon yapıştırıcı kumaşın arka tarafına kadar geçerse, bu işlemi lekenin her iki tarafında birkaç defa tekrarlamak durumunda kalabilirsiniz.

  Daha Zorlu Japon Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar?

  Uyarı: Aşağıdaki tavsiyeler en son şans olarak görülmelidir, çünkü uygulama yaptığınız giysi kumaşı veya halı elyafı zarar görebilir.

  Aseton esaslı oje çıkarıcıyı emdirmiş olduğunuz kağıt havlu veya bezle, japon yapıştırıcı olan noktayı bastırarak silin.

  Japon yapıştırıcısı pul pul dökülünceye kadar diş fırçası kullanarak dikkatlice ovun.
  Silme ve ovalama prosedürünü birkaç defa tekrarladıktan sonra, eğer süper yapıştırıcı çıkmazsa yapıştırıcı olan bölgeye çok ince bir zımparayı yavaşça uygulayın. Çok dikkat etmeye gayret edin, aksi taktirde kumaşa zarar verebilir veya kumaşı yırtabilirsiniz.

  Doğrudan doğruya süper yapıştırıcı kalıntısının bulunduğu bölgeye birkaç damla sıvı çamaşır deterjanı damlatın, baş ve işaret parmaklarınızla giysideki veya halıdaki yapıştırıcı olan kısmı ovun.

  Kumaşta, halıda veya koltukta uygulama yaptığınız bölgeyi durulayın.
  Kuruduktan sonra japon yapıştırıcısı kalıp kalmadığını kontrol edin.


   
Japon Yapıştırıcısı Lekesi Nasıl Çıkar? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Küf Lekesi Nasıl Çıkar ?

  Küf Lekesi Nasıl Çıkar ?

  küf lekesi, nedir, nasıl çıkar, ne yapmak gerekir, hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar. KÜF KOKUSU NASIL GİDERİLİR? Ev hanımlarının zaman zaman karşılaştığı ve büyük bir sorun haline gelebilen küf kokusunu ne giderir, küf kokusunu giderme, küf kokusuna cözüm, evdeki küf nasıl giderilir, pratik çözümler nelerdir. Mutfaklarda çok sık rastlanılan küf kokusu ev hanımlarını...
 2. Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?

  Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?

  kahve lekesi, giysiden, halıdan, koltuktan, mobilyadan, nasıl çıkar, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Düşünün,arkadaşlarınızla oturmuşsunuz,kahve falı bakıyorsunuz.Siz tam dalmış hararetle birşeyler anlatırken arkadaşınızın çocuğu ''Ben de bakayım'' deyip,fincana uzanınca olanlar oluyor,fincanın içinde ki kahve etrafa saçılıveriyor.Fincana mı yanarsınız,güzelim...
 3. nar lekesi nasıl çıkar?

  nar lekesi nasıl çıkar?

  arkadaşlar halım beyaz renk,halıma nar suyu döküldü silince lila rengi oldu bayağı kötü durdu.Nar lekesini nasıl çıkarabilirim acaba:(((((((((((( en sevdiğim halı ne olur yardımcı olun
 4. Japon Yapıştırıcısı Lekesi Nasıl Çıkar? Tüm Yöntemler Burada!

  Japon Yapıştırıcısı Lekesi Nasıl Çıkar? Tüm Yöntemler Burada!

  Bu konu, Japon Yapıştırıcısı Lekesi Nasıl Çıkar? Tüm Yöntemler Burada! hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, varlığıyla ve kullanım kolaylığıyla hepimizin elinin altında olan japon yapıştırıcısı, ne yazık ki bazen de tam bir baş belası haline dönüşebiliyor. Japon yapıştırıcısı bazen yanlışlıkla bir yerlere damlatabiliyoruz ve bu muhteşem yapıştırıcı döküldüğü yerden kolay kolay...
 5. Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?

  Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?

  Merhaba Hanımlar. Kahve lekesini çıkarmak bazen biz kadınlar için işkence haline gelebiliyor. Aşağıdaki yöntemle kıyafetlerinizden ve halılarınızdan kahve lekesini çıkarabileceksiniz. Not: Yazı Alıntıdır. Kahve Lekesi Halıdan Nasıl Çıkar? Halıya kahve döküldüğü anda kağıt havlu vasıtasıyla temizlemeye çalışmadan yalnızca suyunu emdirin. Temizlemeye çalışmak halıyı temizlemediği gibi kahve...

Sayfayı Paylaş