Kabak tatlısı tencerede nasıl yapılır tarif var mı?

O

Oslemmmmmm

Forum Okuru
Kabak tatlısı tencerede nasıl yapılır tarif var mı?

Kabak tatlısı tencerede kaç dakikada pişer melek kadınlar kulübü kabak tatlısı tencerede nasıl yapılır forum'da.​

Kabak tatlısı hiç yapmadım daha önce. Tencerede yapmak istiyorum öncelikle nasıl yapılıyor detaylı tarif verir misiniz? Kabak tatlısı tencerede kaç dakikada pişer? Nasıl yapılır tüm aşamalarını anlatırsanız sevinirim. Kabak tatlısını eşim çok seviyor biz de yeni evliyiz burada sizlere sormak istedim en iyi tarifi.

images (22).jpeg

Merhabalar
Kabak tatlısını herkes sevmez ama güzel yapılınca yemeye doyum olmaz. Özellikle ceviz ve tahinle yemeyi deneyebilirsiniz. Ama güzel bir şekilde pişmesi gerekir tabii. Tencerede de fırında da pisirebilirsiniz kabağı. Şimdi dilerseniz tam ayarinda bir bal kabağı tatlısı tarifi verelim size. Bayılarak yiyebileceğiniz. Kabak tatlısı tencerede kaç dakikada pişer?

"Kabak tatlısı tencerede nasıl yapılır"​

Ben nasıl yaptığımı anlatayım size ve çok güzel de oluyor deneyin mutlaka. Öncelikle kabaklar bölünmedi ise onları istediğim şekilde parcaliyorum. Parçalanmış ise yıkayıp tencereye yerleştiriyorum. 1kg bal kabağına 1.5-2 su bardağı şeker damak tadına göre artırabilirsiniz. Bu kabakların üzerine serpilir ve bu bir gece bekletilir ağzı kapalı şekilde. İyice sulanmış olduğunu göreceksiniz. Bunu bulunduğu tencerede iyice kabaklar yumuşayana kadar suyunu çekene kadar pişirin. Üzerine tahin ve ceviz çok yakışıyor.

Kabak tatlısını bir de aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz. "Kabak tatlısı nasıl yapılır pratik tarifi olan var mı" bu konudan da kabak tatlısının nasıl yapıldığını inceleyebilirsiniz.

Kabak tatlısını servis ederken tabağa koyduğunuzda üstüne tam bir kaşık tahin koyacaksınız inanılmaz yakıştığını ve lezzet patlaması yaptığını söyleyebilirim kesinlikle kabak tatlısı en iyi tahin ile gider kızlar benden demesi oh beee allahtan sütlaç varda aratmıyor onu :D

Geri